• Facebook
  • SKE Design
  • biuro@ske-design.pl
  • tel.600-182-677
artykuł
marzec 29, 2021

W jakim celu stosuje się szklane ścianki działowe?

Dlaczego warto wybrać ścianki z metalu i szkła zamiast tradycyjnych ścianek działowych?

Szklane ścianki działowe występują w wielu formach i odmianach i stanowią całą dziedzinę w budownictwie. Metalowo-szklane ścianki to eleganckie, stylowe i nowoczesne rozwiązanie ożywiające domy i biura.

Jakie są zalety szklanej ścianki działowej w porównaniu do zwykłych ścian?

Przede wszystkim, szklane ścianki działowe są znacznie łatwiejsze w budowie. Ponieważ większość ścianek działowych typu loft jest wykonywana na zamówienie,  bardzo łatwo jest dopasować je do istniejącego otworu.

Co więcej, instalacja szklanej ścianki działowej nie wiąże się z czasochłonnym i uciążliwym remontem. W przypadku mniejszych projektów instalacja ścianki metalowo-szklanej trwa zazwyczaj jeden dzień.

Kolejną wielką zaletą jest fakt, że w przypadku większości remontów nie jest wymagane żadne pozwolenie ani zgody.

ścianka działowa w stylu foft - doskonałe rozwiąznie do biura i mieszkania

Niezaprzeczalnie, instalacja ścian szklanych nie jest tak żmudna i czasochłonne jak wykonanie tradycyjnej ścianki działowej.

Oprócz tego szklane ścianki działowe mają inne zalety.

Jedną z nich jest oszczędność energii. Instalacja szklanej ściany naprzeciwko okna, nie blokuje przepływu naturalnego światła, co z kolei prowadzi do szybkiego spadku wysokości rachunków za energię.

Nie trzeba dodawać, że światło słoneczne jest znacznie bardziej przyjazne dla ludzi niż światło sztuczne. Udowodniono, że naturalne światło zwiększa produktywność i powoduje wzrost dopaminy - słynnego hormonu szczęścia. Fakt ten jest często brany pod uwagę przez firmy dbające o dobre samopoczucie swoich pracowników i chcące zaprojektować przyjazną, otwartą przestrzeń.

Naturalne światło i otwarta przestrzeń

Badania potwierdzają również, że otwarty układ biura tworzy pozytywne relacje między pracownikami i klientami, ponieważ szklane ściany natychmiast wywołują wrażenie przejrzystego i zintegrowanego środowiska.

ścianka metalowo-szklana

Niemal wszystko to dotyczy również właścicieli mieszkań, którzy chcą zwiększyć użyteczność przestrzeni mieszkalnej. Ze względu na ograniczony metraż, właściciele domów, którzy są zmuszeni do wydzielenia dodatkowego pomieszczenia, muszą iść na kompromis pomiędzy wyglądem a funkcjonalnością. Wtedy właśnie ratunkiem staje się szklana ścianka działowa. Zastosowanie szkła pozwala uniknąć budowy pomieszczenia bez dostępu naturalnego światła.

Nieograniczone możliwości - ścianka typu loft

Co więcej, szklane ścianki działowe dają ogromne pole do popisu dla kreatywności. Systemy szklane występują w tak wielu odmianach i są tak łatwo konfigurowalne, że nawet najbardziej unikalne i nietypowe pomysły mogą zostać wprowadzone w życie.

O ile dekoracja ściany z płyt kartonowo-gipsowych zwykle kończy się na wyborze farby lub tapety, szklana ściana może być obramowana lub bezramowa, barwiona lub przezroczysta, a nawet malowana lub nie! W rzeczywistości dyskusja na temat projektu i szczegółów zajmuje zwykle więcej czasu niż sama instalacja.

Szklana ścianka działowa typu loft  stanowi wspaniały dodatek do wnętrza, który podnosi jakość projektu i unowocześnia przestrzeń.

Gdzie zamówić ściankę metalowo szklaną typu loft?

Wybierając SKE Design masz pewność, że Twoje pomysły zostaną perfekcyjnie zrealizowane!


Wszystkie posty z kategorii "Ścianki"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!