artykuł
luty 22, 2021

Jak stworzyć domowe biuro - 7 porad

Zobacz jak tanio i szybko stworzyć miejsce do pracy we własnym domu.

Nadrabianie zaległości z pracy na kanapie w salonie zawsze wydawało się przyjemnością, dopóki nie stało się pracą na pełen etat.

Kiedy na początku tego roku wybuchła pandemia koronawirusa, która wysłała pracowników biurowych do domu, wielu z nas przekonało się, że takie improwizowane miejsca pracy mogą stać się siedliskiem domowego bałaganu, zrzędzących członków rodziny i problemów z ergonomią.

Dzięki firmom takim jak Facebook i Twitter, które dążą do tego, aby praca w domu stała się nową normą, domowe biuro  stało się tematem przewodnim w projektowaniu wnętrz. Niezależnie od tego, czy jest ono używane każdego dnia tygodnia, czy też służy do okazjonalnej wieczornej burzy mózgów, dobrze zaprojektowana przestrzeń może pomóc odciąć się od czynników rozpraszających, skupić umysł i zainspirować kreatywność.

Przestrzeń do pracy

Jednym z największych wyzwań związanych z pracą w domu jest utrzymanie koncentracji i energii. Łatwo jest się lenić, gdy nie ma nikogo, kto mógłby Cię nadzorować.

Mózg ma tendencję do kojarzenia pewnych przestrzeni z pewnymi zadaniami. Pomyśl o tym, że automatycznie masz ochotę na trening, gdy jesteś na siłowni, albo o tym, jak czujesz się zrelaksowany i swobodny w swoim salonie.

Dlatego tak ważne jest, aby fizycznie oddzielić od siebie miejsce pracy i życia prywatnego. Twoje biuro powinno znajdować się w pokoju jak najdalej od miejsca, w którym śpisz. Dzięki temu Twój mózg będzie kojarzył strefę biurową z pracą i produktywnością.

Jeżeli masz w swoim mieszkaniu lub domu oddzielne pomieszczenie które możesz wykorzystać na domowe biuro to sprawa jest prosta. Co jednak zrobić, gdy masz ograniczoną przestrzeń?

biuro w domu - ścianki ze szkła i metalu

1. Ścianki metalowo-szklane

W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie ścianek ze szkła i metalu. W ten sposób możesz wydzielić przestrzeń do pracy np. w pokoju dziennym. Takie rozwiązanie sprawi, że uzyskasz dodatkowe pomieszczenie, nie pomniejszając optycznie salonu.

Przeszklone ściany zapewnią dostęp naturalnego światła, jednocześnie tworząc zamknięte i spokojne miejsce do pracy. Wykorzystanie szkła i metalu daje możliwość stworzenia domowego biura nawet na 3-4 metrach kwadratowych.

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że montaż można wykonać w jeden dzień, unikając jednocześnie niedogodności, jakie niesie za sobą budowa ścian z płyt gipsowych czy innych tradycyjnych materiałów. Ogranicza to również koszty wykonania.

Metalowa konstrukcja ścianek loftowych daje praktycznie nieograniczone możliwości projektowe. Minimalne wymiary profili stosowane do montażu gwarantują optymalne wykorzystanie każdego centymetra kwadratowego twojej nieruchomości. Szkło wykorzystywane do budowy tego typu ścianek jest wytrzymałe, a w przypadku pęknięcia nie powoduje skaleczeń.

2. Biurko

Gdy już wydzielisz miejsce na swoje biuro, czas pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu i ustawieniu.
Rozejrzyj się za odpowiednim biurkiem. Rozważ zakup biurka ze zmienną wysokością przy którym można pracować zarówno na siedząca jak i stojąco.

3. Odpowiednie krzesło

Zaopatrz się w krzesło, które sprawi, że będziesz chciał spędzić na nim wiele godzin  zachowując odpowiednią postawę ciała. To brzmi jak oczywistość, ale powinieneś kochać krzesło, na którym siedzisz. W przeciwnym razie nigdy nie usiądziesz przy biurku.

4. Ustawienie komputera

Górna część ekranu komputera powinna znajdować się na poziomie oczu lub nieco poniżej. Podczas patrzenia w dół ekranu powieki w naturalny sposób nieco się zamykają i nawilżają, co zmniejsza zmęczenie oczu.

Ustaw klawiaturę tak, aby przedramiona były równolegle do podłogi. Wyreguluj krzesło tak, aby Twoje stopy spoczywały na czymś stabilnie - na podłodze lub na podnóżku.

5. Lampy.

Nawet przy doskonałym oświetleniu naturalnym, nadal będziesz potrzebować dodatkowego oświetlenia w ciemniejszych porach dnia. Większość oświetlenia domowego jest nieodpowiednia do pracy. Wykorzystaj lampy montowane na biurku lub ścianie, które oferują przyjemną, miękką poświatę i ciekawe możliwości aranżacyjne.

6. Przechowywanie.

Porządek w miejscu pracy to podstawa wydajności. Pomyśl o otwartych metalowych regałach z drewnianymi półkami. Takie rozwiązanie ułatwi szukanie odpowiednich dokumentów, jednocześnie doskonale skomponuje się ze ściankami metalowo-szklanymi.

7. Dodaj zieleni.

Rośliny sprawiają, że ludzie są szczęśliwsi. Ponadto kolor zielony pomaga oczom odpocząć, dlatego w Twoim biurze nie może zabraknąć roślin.


Wszystkie posty z kategorii "Ścianki"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!