artykuł
luty 14, 2022

Zalety schodów ze stali

Dlaczego stal jest najlepszym materiałem do produkcji schodów?

Schody są istotną częścią każdego wielopiętrowego budynku. Aby zagwarantować bezpieczeństwo i unikalny design, konstruktorzy i projektanci biorą pod uwagę wiele czynników przy konstruowaniu schodów. Jednym z nich jest wybór odpowiedniego materiału. Oto kilka powodów, dla których schody stalowe są lepsze od betonowych w zastosowaniach domowych i komercyjnych.

Wszechstronność stali pozwala na zastosowanie jej zarówno w przypadku schodów prostych, jak i spiralnych. Możliwe jest również tworzenie bardziej skomplikowanych projektów, ponieważ stal w odróżnieniu od betonu, jest bardzo plastyczna. Beton musi być formowany w określony sposób i wzmocniony, aby zwiększyć jego wytrzymałość, co w znaczący sposób ogranicza możliwości projektowe.

Stal jest mocniejsza niż beton.

Stal jest niewiarygodnie mocnym materiałem, który może poradzić sobie z każdym rodzajem klimatu, a nawet klęskami żywiołowymi. Dlatego też jest powszechnie stosowana jako szkielet dla wielu rodzajów budynków i konstrukcji. Jako materiał na schody, jej trwałość gwarantuje bezpieczeństwo nawet przy dużym natężeniu ruchu pieszego.

Stal jest trwalsza niż beton

Ze względu na swoją ogromną wytrzymałość, stal wytrzymuje znacznie dłużej niż beton. Co więcej, beton ma tendencję do pękania, zwłaszcza jeśli schody nie są dobrze wykonane.

Stal to lepsza inwestycja

Stal jest trwalsza, łatwiejsza w montażu i wytrzymuje duże obciążenia, więc możesz oczekiwać, że jeśli zdecydujesz się na schody stalowe, to będą one warte swojej ceny.

Stal jest świetna do zastosowań komercyjnych.

Schody stalowe będą doskonałym dodatkiem do budynku komercyjnego nie tylko ze względu na swoją trwałość, ale również wygląd. A ponieważ zajmują mało miejsca, pomagają zmaksymalizować wykorzystanie powierzchni obiektu.

Stal jest odporna na korozję.

Stal nierdzewna jest jednym z najlepszych do produkcji schodów, ponieważ jest odporna na rdzewienie. Więc nawet jeśli  schody mają być zainstalowane na zewnątrz obiektu, nie trzeba martwić się o ich korozję lub utratę integralności strukturalnej.

Malowanie proszkowe i cynkowanie ogniowe to dwa doskonałe przykłady wykończeń odpornych na korozję.

Stal jest łatwiejsza w utrzymaniu.

Większość ludzi woli schody, które są łatwe w utrzymaniu, a więc wymagają rzadszego czyszczenia i mniejszej ilości napraw. Pod tym względem schody wykonane ze stali są zdecydowanie najlepszym wyborem.

Schody stalowe

Instalacja schodów wymaga odpowiedniego planowania, a wybór materiałów, z których będą one wykonane, zadecyduje o tym, czy gotowa konstrukcja będzie bezpieczna, solidna i trwała. Stal jest jednym z najlepszych wyborów ze względu na swoją wytrzymałość i długowieczność, w przeciwieństwie do betonu, który może pękać i odpryskiwać.

Ponadto, stal jest uniwersalna i praktyczna, co sprawia, że budowa i konserwacja są o wiele łatwiejsze. A jeśli chodzi o wzornictwo, stal jest elegancka i wysoce konfigurowalna. Bez względu na to, czy szukasz schodów do domu, czy budynku komercyjnego, schody ze stali będą najlepszym wyborem.

Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać schody stalowe, jest fakt, że są one bardzo ekonomiczne. Przy odpowiedniej konstrukcji i prawidłowym montażu, schody stalowe mogą wytrzymać kilka dekad przy bardzo niskich kosztach utrzymania. Nie trzeba wymieniać komponentów ani ich malować, aby zachować ich dobrą formę. Dzięki temu, że są tak trwałe i wytrzymują bardzo długo, schody stalowe są znacznie tańszą opcją w porównaniu do innych rodzajów schodów.

Producent schodów ze stali

W SKE Design od wielu lat zajmujemy się projektowaniem, produkcją i instalacją schodów wewnętrznych i zewnętrznych w budynkach komercyjnych i mieszkalnych.

Niezależnie od tego, czy chcą Państwo zainstalować wytrzymałe schody na potrzeby swojej fabryki lub firmy, czy też chcą Państwo nadać elegancki charakter schodom w nowym domu, zaprojektujemy, wykonamy i zamontujemy schody, które spełnią Państwa oczekiwania.

Na zamówienie projektujemy wszystkie rodzaje schodów stalowych, w tym:
- schody spiralne,schody pływające,
- schody proste,
- schody komercyjne o dużej wytrzymałości,
- stalowe schody przeciwpożarowe
- antresole.


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!