• Facebook
  • SKE Design
  • biuro@ske-design.pl
  • tel.600-182-677
artykuł
luty 7, 2022

Schody ze stali czy drewna?

Drewno, stal i szkło - materiały, które dodają stylu.

Drewno i stal to najpopularniejsze materiały używane do produkcji zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych schodów. Jeśli chodzi o typ, istnieje wiele opcji do wyboru, takich jak popularne schody proste, eleganckie schody pływające lub spiralne. Oprócz materiałów i rodzajów schodów można wybrać pomiędzy klasycznym lub nowoczesnym wzornictwem.

Schody drewniane czy stalowe?

Drewno i stal to dwa bardzo popularne materiały stosowane do produkcji schodów. Oba materiały oferują długotrwałą jakość i wytrzymałość, jednocześnie podnosząc atrakcyjność wizualną klatki schodowej. Drewno stosuje się zazwyczaj do budowych schodów o prostej konstrukcji. Ten klasyczny materiał może być uzupełniony o dowolną poręcz lub balustradę.

Podczas gdy schody drewniane są znane od dawna, schody stalowe stały się popularne w ostatnich latach. Schody stalowe nadają przestrzeni nowoczesny wygląd i mogą być stosowane w miejscach, w których wymagana jest bardziej skomplikowana konstrukcja.

Nie wszystkie schody są jednakowe. Zespół Ske Design zwraca szczególną uwagę na każdy element projektu schodów, od pionów i stopni po noski i poręcze. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu i instalowaniu zapierających dech w piersiach schodów i balustrad gwarantujemy najwyższą jakość wykonania.

Schody pływające

Nasze schody pływające charakteryzują się oszałamiającym wzornictwem, które daje poczucie wyrafinowania i płynności. Są one wybierane przez wielu właścicieli nieruchomości. Ich elegancka estetyka sprawia, że są idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz dodać odrobinę klasy do swojej klatki schodowej. Pływające schody stalowe, zapewniają każdej przestrzeni czysty i minimalistyczny wygląd, który jest zgodny z najnowszymi trendami architektonicznymi.

Nowoczesne schody pływające

Schody drewniane

Drewno jest klasycznym wyborem ze względu na swoją wytrzymałość, trwałość i ponadczasowe piękno. Stanowi idealną równowagę pomiędzy nowoczesnym wyglądem a klasyczną elegancją. Jego staroświeckie wyrafinowanie sprawia, że jest ulubionym materiałem właścicieli domów, architektów, projektantów wnętrz i właścicieli firm. Wszechstronność drewna sprawia, że dobrze współgra z innymi elementami wyposażenia, co czyni je atrakcyjnym dla tych, którzy kochają jego naturalny urok.

Schody stalowe

Smukła i wytrzymała stal ma uniwersalny urok. Od rustykalnych projektów wnętrz po nowoczesne, miejskie i industrialne style - jej wszechstronność nie zna granic, dlatego też jest preferowanym materiałem w wielu wysokiej klasy współczesnych domach, biurach i obiektach komercyjnych. Jej wytrzymałość zapewnia również trwałą konstrukcję schodów, która nie straci na jakości z upływem czasu.

Poręcze i balustrady

Kolejnym ważnym elementem w projektowaniu schodów są poręcze i balustrady. Drewniane poręcze i balustrady dodają ziemisty akcent do ogólnego projektu przestrzeni. Jeśli wolisz nowoczesny design, możesz wybrać stalowe lub szklane poręcze i balustrady.

Balustrady szklane

Szkło jest idealne do nowoczesnych wnętrz, ponieważ tworzy iluzję przestrzeni i pozwala wykorzystać naturalne światło, tworząc przyjemną atmosferę we wnętrzu. Oprócz tego, że wyglądają eterycznie, szklane balustrady są wyjątkowo wytrzymałe. Dodatkowo szklane balustrady oferują wszechstronność projektową. Jeśli do wykonania poręczy, podstopnic i balustrad schodów użyto drewna, kamienia lub metalu, tafla szkła będzie doskonałym uzupełnieniem.

Eleganckie połączenie stali i drewna

Balustrady stalowe

Jeśli chodzi o balustrady, stal jest najmocniejszym materiałem, ponieważ ma wysoką wytrzymałość na rozciąganie i jest odporna na wszelkiego rodzaju czynniki atmosferyczne. Balustrady stalowe są szczególnie popularne w nowoczesnych biurach i mieszkaniach ze względu na swój elegancki i neutralny wygląd, który pasuje do każdego wystroju.

Balustrady drewniane

Balustrady drewniane oferują elegancki i naturalny urok drewna, który pasuje do niemal każdej przestrzeni. Doskonale komponują się ze stalą i szkłem.

Producent schodów stalowych

W Ske Design projektujemy i wykonujemy różnego rodzaju schody i balustrady ze stali, drewna i szkła. Nasze schody łączą w sobie zarówno nowoczesny, jak i tradycyjny design.


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!