artykuł
luty 7, 2022

Schody ze stali czy drewna?

Drewno, stal i szkło - materiały, które dodają stylu.

Drewno i stal to najpopularniejsze materiały używane do produkcji zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych schodów. Jeśli chodzi o typ, istnieje wiele opcji do wyboru, takich jak popularne schody proste, eleganckie schody pływające lub spiralne. Oprócz materiałów i rodzajów schodów można wybrać pomiędzy klasycznym lub nowoczesnym wzornictwem.

Schody drewniane czy stalowe?

Drewno i stal to dwa bardzo popularne materiały stosowane do produkcji schodów. Oba materiały oferują długotrwałą jakość i wytrzymałość, jednocześnie podnosząc atrakcyjność wizualną klatki schodowej. Drewno stosuje się zazwyczaj do budowych schodów o prostej konstrukcji. Ten klasyczny materiał może być uzupełniony o dowolną poręcz lub balustradę.

Podczas gdy schody drewniane są znane od dawna, schody stalowe stały się popularne w ostatnich latach. Schody stalowe nadają przestrzeni nowoczesny wygląd i mogą być stosowane w miejscach, w których wymagana jest bardziej skomplikowana konstrukcja.

Nie wszystkie schody są jednakowe. Zespół Ske Design zwraca szczególną uwagę na każdy element projektu schodów, od pionów i stopni po noski i poręcze. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu i instalowaniu zapierających dech w piersiach schodów i balustrad gwarantujemy najwyższą jakość wykonania.

Schody pływające

Nasze schody pływające charakteryzują się oszałamiającym wzornictwem, które daje poczucie wyrafinowania i płynności. Są one wybierane przez wielu właścicieli nieruchomości. Ich elegancka estetyka sprawia, że są idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz dodać odrobinę klasy do swojej klatki schodowej. Pływające schody stalowe, zapewniają każdej przestrzeni czysty i minimalistyczny wygląd, który jest zgodny z najnowszymi trendami architektonicznymi.

Nowoczesne schody pływające

Schody drewniane

Drewno jest klasycznym wyborem ze względu na swoją wytrzymałość, trwałość i ponadczasowe piękno. Stanowi idealną równowagę pomiędzy nowoczesnym wyglądem a klasyczną elegancją. Jego staroświeckie wyrafinowanie sprawia, że jest ulubionym materiałem właścicieli domów, architektów, projektantów wnętrz i właścicieli firm. Wszechstronność drewna sprawia, że dobrze współgra z innymi elementami wyposażenia, co czyni je atrakcyjnym dla tych, którzy kochają jego naturalny urok.

Schody stalowe

Smukła i wytrzymała stal ma uniwersalny urok. Od rustykalnych projektów wnętrz po nowoczesne, miejskie i industrialne style - jej wszechstronność nie zna granic, dlatego też jest preferowanym materiałem w wielu wysokiej klasy współczesnych domach, biurach i obiektach komercyjnych. Jej wytrzymałość zapewnia również trwałą konstrukcję schodów, która nie straci na jakości z upływem czasu.

Poręcze i balustrady

Kolejnym ważnym elementem w projektowaniu schodów są poręcze i balustrady. Drewniane poręcze i balustrady dodają ziemisty akcent do ogólnego projektu przestrzeni. Jeśli wolisz nowoczesny design, możesz wybrać stalowe lub szklane poręcze i balustrady.

Balustrady szklane

Szkło jest idealne do nowoczesnych wnętrz, ponieważ tworzy iluzję przestrzeni i pozwala wykorzystać naturalne światło, tworząc przyjemną atmosferę we wnętrzu. Oprócz tego, że wyglądają eterycznie, szklane balustrady są wyjątkowo wytrzymałe. Dodatkowo szklane balustrady oferują wszechstronność projektową. Jeśli do wykonania poręczy, podstopnic i balustrad schodów użyto drewna, kamienia lub metalu, tafla szkła będzie doskonałym uzupełnieniem.

Eleganckie połączenie stali i drewna

Balustrady stalowe

Jeśli chodzi o balustrady, stal jest najmocniejszym materiałem, ponieważ ma wysoką wytrzymałość na rozciąganie i jest odporna na wszelkiego rodzaju czynniki atmosferyczne. Balustrady stalowe są szczególnie popularne w nowoczesnych biurach i mieszkaniach ze względu na swój elegancki i neutralny wygląd, który pasuje do każdego wystroju.

Balustrady drewniane

Balustrady drewniane oferują elegancki i naturalny urok drewna, który pasuje do niemal każdej przestrzeni. Doskonale komponują się ze stalą i szkłem.

Producent schodów stalowych

W Ske Design projektujemy i wykonujemy różnego rodzaju schody i balustrady ze stali, drewna i szkła. Nasze schody łączą w sobie zarówno nowoczesny, jak i tradycyjny design.


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!