artykuł
luty 21, 2022

Schody drewniane czy stalowe?

Czy schody metalowe są lepsze od drewnianych?

Prawdę mówiąc, przy wyborze schodów nasza pierwsza myśl rzadko dotyczy tego, z czego są one wykonane. O wiele częściej zastanawiamy się nad stylem lub wykończeniem. Materiał konstrukcyjny jest ważny z wielu różnych powodów, więc odkryjmy korzyści płynące z wyboru metalu zamiast drewna.

Metal jest mocniejszy niż drewno.

Drewniane schody mogą być atrakcyjne, szczególnie gdy są wykończone naturalnym drewnem. Jeśli szukasz wytrzymałości i długowieczności, metalowa alternatywa jest trudna do przebicia. Metalowe schody wytrzymają praktycznie wszystko, łącznie z ogniem. Jest to niewątpliwie ogromna zaleta z punktu widzenia bezpieczeństwa. Dzięki szerokiej gamie współczesnych stylów i wykończeń dostępnych w Ske Design może to być idealny wybór dla Twojego domu lub firmy.

Metal jest cichszy niż drewno.

Tak, są chwile, kiedy metal może być głośniejszy niż drewno, ale tylko wtedy, gdy uderzasz w niego młotem! Konstrukcje z drewna mają naturalne właściwości przenoszenia dźwięku. Jeśli kiedykolwiek słyszałeś dziecko wbiegające po drewnianych schodach, będziesz wiedział, co mamy na myśli. Spoiny w drewnianych schodach rozszerzają się i kurczą wraz z porami roku, a niektóre stopnie mogą wkrótce zacząć głośno skrzypieć. Dla ciszy i spokoju, a także spokoju ducha, wybierz schody z metalu.

Metal jest bardziej wytrzymały niż drewno

Drewno to wspaniały materiał, z którym można łatwo pracować. Minusem jest to, że jego elastyczne właściwości wpływają na jego trwałość. Drewno może odpryskiwać, drapać i rozszczepiać się, nawet jeśli jest pomalowane. Ma to oczywiście negatywny wpływ na wygląd schodów. W domu lub firmie, gdzie nosi się buty robocze i buty na obcasach, może to nastąpić dość szybko. W takich sytuacjach korzyści płynące z zastosowania schodów metalowych są oczywiste.

Metal jest bardziej wszechstronny niż drewno

Z drewnem można zrobić bardzo wiele, ale jego naturalna miękkość powoduje pewne ograniczenia. Proces produkcji schodów metalowych daje nieograniczone możliwości w zakresie projektowania i produkcji. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku instalacji takich jak schody spiralne lub w przypadku montażu schodów w niekonwencjonalnej przestrzeni. Sztywność metalu pozwala puścić wodze fantazji. Jeśli potrafisz coś sobie wyobrazić, Ske Design może to zrobić.

Metal jest bardziej stylowy niż drewno.

Wiele eleganckich domów posiada schody metalowe, które są często uważane za bardziej stylowe i współczesne. Zakres możliwości oferowanych przez elastyczność projektową metalu jest ogromny. Popularną opcją w ostatnich latach jest mieszanka materiałów takich jak metal, drewno i szkło. Takie kombinacje oferują jeszcze większy wybór w zakresie projektowania i wykończenia. Niezależnie od stylu Twojego domu lub firmy, istnieją schody z metalu, które tylko czekają, aby je stworzyć.

Zalety stali

Stal się nie wypacza ani nie skręca. Nie będzie się wyginać. Lista jest długa, jeśli chodzi o korzyści płynące z zastosowania stali. Z powodu swojej elastyczności jest łatwa do obróbki i instalacji. Co więcej, stal nierdzewna jest produktem przyjaznym dla środowiska. W całości nadaje się do recyklingu.

Korzyści z zastosowania schodów stalowych

Schody to również element designu. W niektórych mieszkaniach są one wystawne, klasyczne i stylowe. W niektórych mieszkaniach są przede wszystkim funkcjonalne, wtapiające się w tło. Niezależnie od preferencji, schody powinny zawsze podkreślać piękno domu, będąc jednocześnie w stu procentach bezpieczne. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom schodów spiralnych ze stali nierdzewnej.

Schody spiralne

W mieszkaniach o niewielkim metrażu spiralne schody stalowe są doskonałą opcją, aby zaoszczędzić powierzchnię. W porównaniu do tradycyjnych schodów drewnianych lub betonowych schody spiralne zajmują niewiele miejsca.

Dostępność

Domy są pełne trudno dostępnych miejsc takich jak poddasze, piwnica czy strych, czy antresola. Spiralne schody metalowe mogą pomóc w dotarciu do tych miejsc. Schody zamontowane w narożniku pomieszczenia to dobre rozwiązanie, aby niewielkim kosztem uzyskać dostęp do sypialni na antresoli. Ponieważ schody spiralne pasują do małych i ciasnych pomieszczeń, mogą być również wejściem do piwnicy.

Możliwości projektowe stali.

Stal jest materiałem wysoce funkcjonalnym. Można ją łatwo dostosować do wizji właściciela domu. Od konstrukcji po stopnie, każda część schodów ze stali nierdzewnej może być dostosowana do indywidualnych potrzeb.

Schody spiralne na zamówienie

Zespół Ske Design ma szeroką wiedzę i bogate doświadczenie w dziedzinie produkcji schodów kręconych ze stali. Wykonaliśmy stylowe schody metalowe dla niezliczonej ilości zadowolonych klientów.

Aby uzyskać więcej informacji zamów bezpłatną konsultację przy pomocy formularza kontaktowego poniżej.


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!