artykuł
luty 28, 2022

Zalety schodów stalowych

7 powodów, dla których warto zamówić schody ze stali.

Klatka schodowa jest jednym z najważniejszych elementów każdego budynku, zarówno mieszkalnego, jak i komercyjnego. W projektowaniu schodów można wykorzystać wiele różnych metod i materiałów, ale żaden nie jest tak niezawodny i wszechstronny jak stal. Schody stalowe oferują wyjątkową estetykę, która może być elegancka i nowoczesna, a jednocześnie podkreślać projekt budynku.

Jakie są zalety schodów stalowych w budynkach mieszkalnych i komercyjnych?

Wytrzymałość

jako stop żelaza i innych metali, stal konstrukcyjna jest powszechnie stosowana w celu zwiększenia integralności konstrukcji w przypadku klęsk żywiołowych lub dużych obciążeń w konstrukcjach budynków, mostów itp. Stal konstrukcyjna jest znacznie mocniejsza i trwalsza niż inne materiały konstrukcyjne, takie jak beton.

Schody stalowe - gwarancja wytrzymałości i długowieczności

Walory estetyczne

Jeśli chodzi o konstrukcję, stal jest często lepszym wyborem niż beton. Trendy w budownictwie i projektowaniu w ciągu ostatnich kilku dekad skłaniają się bardziej ku stali, zwłaszcza w nowoczesnych stylach. Dzieje się tak dlatego, że materiał ten jest wyrafinowany, nowoczesny i lżejszy od betonu. Jest również bardzo elastyczny, więc z pomocą ekspertów z firmy Ske Design można łatwo zaprojektować schody swoich marzeń.

Trwałość

Stal jest wytwarzana z żelaza i węgla, co zapewnia jej bardzo wysoką wytrzymałość na rozciąganie. Ta wytrzymałość i trwałość gwarantuje, że schody pozostaną stabilne i solidne. Schody stalowe wymagają również minimalnej konserwacji, niezależnie od tego, czy są to schody wewnętrzne, czy zewnętrzne. Podczas gdy schody betonowe i drewniane mają ograniczoną żywotność, schody ze stali konstrukcyjnej nie pękają, nie gniją, nie korodują ani nie tracą stabilności. Schody stalowe zachowają swój kształt, wykończenie i wymiary przez lata intensywnego użytkowania.

Schody stalowe - nieograniczone możliwości projektowe

Wszechstronność

Stal konstrukcyjna jest plastyczna i bardzo wszechstronna, jeśli chodzi o styl. Ta cecha sprawia, że można ją dostosować do każdego stylu architektonicznego, kształtu i wzoru. Schody stalowe mogą być wykorzystywane do tworzenia projektów tradycyjnych, spiralnych lub niestandardowych.

Efektywność kosztowa

Schody stalowe są lepszą inwestycją niż schody betonowe, drewniane czy wykonane z innych materiałów. Ich trwałość i wszechstronność pozwala inwestorom na użycie mniejszej ilości materiałów do osiągnięcia lepszych efektów, a z czasem wymaga znacznie mniej konserwacji i napraw.
Stal jest bardzo przystępna cenowo, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę jej trwałość, niezawodność i długoterminowe korzyści. Zastosowanie schodów stalowych może w rzeczywistości przynieść inwestorowi duże oszczędności. Budowanie z wykorzystaniem stali zajmuje mniej czasu, co pozwala obniżyć koszty pracy. Schody stalowe są również trwalsze i zwiększają wartość domu lub nieruchomości.

Oszczędność czasu

Schody betonowe wymagają wielu prac szalunkowych i zbrojeniowych przed wylaniem betonu. Tymczasem schody stalowe mogą być dostarczone na miejsce budowy już przygotowane do montażu.

Bezpieczna dla środowiska

Jednym z najlepszych powodów, dla których warto stosować schody stalowe, jest fakt, że nadają się one w 100% do recyklingu i mogą być wielokrotnie przetwarzane bez naruszania lub osłabiania właściwości konstrukcyjnych stali. Produkcja stali konstrukcyjnej ma również minimalny wpływ na nasze środowisko.

Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać schody stalowe do domu lub biura. Poza łatwą konserwacją i trwałością zastosowanie stali daje możliwość dopasowania do różnych stylów architektonicznych.

schody stalowe - idealne do wewnątrz i na zewnątrz.

Producent schodów stalowych na wymiar

Od wielu lat roku firma SKE Design produkuje wysokiej jakości schody stalowe i realizuje inne niestandardowe projekty z wykorzystaniem stali. Mamy ugruntowaną pozycję w branży i jesteśmy dumni z jakości materiałów i pracy, jaką możemy wykonać. Zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych techników i korzystamy z nowoczesnych maszyn, aby zapewnić wysokiej jakości rezultaty.

Dowiedz się więcej o schodach stalowych i o tym, jaki typ schodów najlepiej będzie pasował do Twojej nieruchomości.

Skontaktuj się z firmą SKE Design już dziś, aby porozmawiać z ekspertem!


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!