artykuł
maj 4, 2021

Wnętrza w stylu skandynawskim

Charakterystyczne cechy wnętrz szwedzkich, duńskich i fińskich.

Styl skandynawski

Skandynawskie wnętrza są w pewnym stopniu podobne do rosyjskiego i rustykalnego stylu projektowania. Charakteryzują się prostotą, czystymi liniami i materiałami w kolorze ziemi.

W skandynawskich domach rzadko spotyka się dywany - zamiast tego w każdym pomieszczeniu (oprócz łazienki) stosuje się podłogi z twardego drewna. Podłogi są zawsze w jasnych kolorach, podobnie jak reszta domu.

Ściany są zazwyczaj białe lub szare, a niebieskie tekstylia na sofach, dywanach i pościeli wprowadzają do domu odrobinę koloru.

Minimalistyczne skandynawskie meble i architektura charakteryzują się czystymi i prostymi liniami. Kominki w stylu skandynawskim są zazwyczaj głównym punktem pokoju, aby ocieplić wnętrze i zapewnić przytulny kontrast do stonowanych kolorów.

We wnętrzach w stylu skandynawskim często wykorzystuje się ścianki metalowo-szklane i minimalistyczne drzwi przesuwne do podziału przestrzeni.

nowoczesne ścianki metalowo-szklane

Styl duński

Czyste i proste linie oraz nacisk na gładkie materiały pomagają zdefiniować tę uproszczoną nordycką estetykę. Jasne kolory są wprowadzane poprzez wzorzyste poduszki, tapicerkę i tkaniny.

Monochromatyczne, neutralne odcienie, takie jak surowe biele, szarości i beże są używane w pozostałych częściach domu, tworząc kontrast z odważnymi kolorowymi akcesoriami.

Duńskie meble mają czyste linie, charakteryzują się brakiem zbędnych detali, skupiając się na funkcji, a nie na stylu. Wnętrza w stylu duńskim są chłodne, przejrzyste i nigdy nie są zagracone.

Istotnym elementem duńskich wnętrz są również ściany działowe ze szkła i metalu.

Lampy z czystymi białymi kloszami i eleganckimi podstawami są rozmieszczone w całym domu, aby rozjaśnić monochromatyczną paletę kolorów.

styl skandynawski - jasne kolory i proste kształty

Styl fiński

W fińskich domach można dostrzec odrobinę modernistycznego stylu. Okna są duże i prostokątne, dzięki czemu pomieszczenia wydają się przestronne i jasne.

Kominki ze steatytu to kolejna cecha charakterystyczna dla Finlandii, która dodaje wnętrzu domu wyjątkowej osobowości i uroku. Często można również zobaczyć ściany wyłożone drewnem i gładkie drewniane podłogi - oba te elementy ocieplają atmosferę.

Meble są unikalne, lekkie, o nowoczesnych, prostych kształtach. Ramy łóżek i stoły mogą być wykonane z rur stalowych - materiału, który jest często spotykany we współczesnym i minimalistycznym wystroju wnętrz.

jasne wnętrza i naturalne materiały typowe dla stylu skandynawskiego

Styl szwedzki

Szwedzkie wnętrza odznaczają się wyrafinowaną elegancją i swobodnym, klasycznym stylem. Szwedzkie domy zapożyczają cechy z motywów nowoczesnych i minimalistycznych z naciskiem na praktyczność i prostotę.

Ściany są zazwyczaj pokryte neutralnymi odcieniami, takimi jak szary lub biały, aby nadać pomieszczeniu lekkości i przestronności. Wnętrza mogą być zaakcentowane tonami ziemi, takimi jak zielenie, brązy i taupe, ponieważ szwedzki styl kładzie nacisk na wykorzystanie natury.

Meble w szwedzkich domach skłaniają się ku tradycyjnej estetyce - drewniane krzesła są ozdobione zakrzywionymi oparciami i toczonymi nogami, a stoły i komody mają zazwyczaj postarzany wygląd i są pomalowane na biało lub szaro. Sofy i krzesła są tapicerowane naturalnymi materiałami, takimi jak len, bawełna, skóra i zamsz.

Oprawy oświetleniowe są neutralne i zawierają bardzo mało detali, aby zachować prosty, minimalistyczny wygląd.

Aby maksymalnie wykorzystać naturalne światło, w szwedzkich wnętrzach tradycyjne ściany działowe często zastępowane są przez ściany ze szkła i metalu. Ścianki metalowo-szklane doskonale komponują się z minimalistycznymi wnętrzami szwedzkich mieszkań.


Wszystkie posty z kategorii "Ścianki"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!