• Facebook
  • SKE Design
  • biuro@ske-design.pl
  • tel.600-182-677
artykuł
maj 17, 2021

Co łączy styl eklektyczny z boho i współczesnym?

Wspólne cechy i różnice stylu wpółczesnego, eklektycznego i boho.

wnętrze w stylu boho

Styl Boho

Domy w stylu bohemy emanują swobodną atmosferą inspirowaną namiotami nomadów. Wnętrza wypełniają skomplikowane wzory i jasne kolory, takie jak fiolety, czerwienie i róże. Połączenie tych elementów tworzy eklektyczną i unikalną estetykę.

Boho chic polega na mieszaniu ciekawych kolorów, bibelotów, tkanin i różnych rodzajów mebli bez zamiaru dopasowywania się do konkretnego stylu. Możesz zobaczyć współczesną kanapę z pasiastą tapicerką obok aksamitnej otomany w stylu vintage i krzesła w jaskrawych kolorach. To właśnie mieszanka różnych rodzajów mebli sprawia, że wnętrza w stylu bohemy są tak uniwersalne.

Oprawy oświetleniowe są tak samo wyjątkowe, jak meble. Misternie wykonane wisiory, żyrandole ociekające kryształami i lampy stołowe z frędzlami to typowe elementy wyposażenia domów w stylu bohemy.

Pomimo bogactwa kolorów i wzorów we wnętrzach w stylu boho możemy spotkać minimalistyczne ścianki metalowo-szklane.

Styl współczesny

Styl współczesny jest często utożsamiany z nowoczesnym designem - istnieje jednak kilka różnic.

W przeciwieństwie do swojego nowoczesnego odpowiednika styl współczesny zapożycza z różnych okresów, tworząc eklektyczne środowisko. Na przykład, eleganckie, proste meble i dzieła sztuki mogą być połączone ze szczegółowymi formami wokół ścian i okien.

Styl współczesny czerpie również z minimalizmu. Wnętrza są otwarte i przestronne Meble mają ostre, 90-stopniowe kąty i są tapicerowane prostymi tkaninami, takimi jak wełna, bawełna i len, które nie mają żadnych ornamentów ani wzorów. Sofy, krzesła i stołki są pokryte w neutralnych kolorach, takich jak czarny, biały i tan. Na współczesnych meblach nie znajdziemy frędzli, spódnic, obszyć czy frędzli.

Ściany działowe często wykonywane są ze szkła i metalu. Metalowe-drewniane schody i drzwi przesuwne to także często spotykane elementy wnętrza w stylu współczesnym.

Oprawy oświetleniowe wykonane są z eleganckich materiałów, takich jak szkło, ceramika, polerowany nikiel lub stal nierdzewna.

styl eklektyczny

Styl Eklektyczny

Eklektyczny projekt domu obejmuje wiele stylów, takich jak nowoczesny, vintage i bohema. To mieszanka różnorodnych materiałów i tekstur. Możesz zobaczyć skórzaną sofę połączoną z pluszowym dywanem, stół z przetartego drewna, zawieszki z kutego żelaza i chromowane dekoracje ścienne.

W przeciwieństwie do stylów minimalistycznych wnętrza eklektyczne są często wypełnione różnymi bibelotami, takimi jak zabytkowe zastawy stołowe, nowoczesne rzeźby, wazony z kwiatami itp.

Tworzenie wnętrza w stylu eklektycznym domu polega na czerpaniu z wielu różnych faktur, kolorów. We wnętrzach eklektycznych można zobaczyć balustrady wycinane laserowo, czy metalowo-szklane ścianki działowe.

Pomimo różnorodności, styl ten nie jest chaotyczny ani przypadkowy. Istnieją spójne motywy i tematy, które wiążą różne elementy razem. Wspólny wątek, taki jak powtarzający się neutralny ton lub kształt jest często używany, aby subtelnie połączyć różne elementy i stworzyć poczucie przynależności.


Wszystkie posty z kategorii "Ścianki"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!