artykuł
maj 17, 2021

Co łączy styl eklektyczny z boho i współczesnym?

Wspólne cechy i różnice stylu wpółczesnego, eklektycznego i boho.

wnętrze w stylu boho

Styl Boho

Domy w stylu bohemy emanują swobodną atmosferą inspirowaną namiotami nomadów. Wnętrza wypełniają skomplikowane wzory i jasne kolory, takie jak fiolety, czerwienie i róże. Połączenie tych elementów tworzy eklektyczną i unikalną estetykę.

Boho chic polega na mieszaniu ciekawych kolorów, bibelotów, tkanin i różnych rodzajów mebli bez zamiaru dopasowywania się do konkretnego stylu. Możesz zobaczyć współczesną kanapę z pasiastą tapicerką obok aksamitnej otomany w stylu vintage i krzesła w jaskrawych kolorach. To właśnie mieszanka różnych rodzajów mebli sprawia, że wnętrza w stylu bohemy są tak uniwersalne.

Oprawy oświetleniowe są tak samo wyjątkowe, jak meble. Misternie wykonane wisiory, żyrandole ociekające kryształami i lampy stołowe z frędzlami to typowe elementy wyposażenia domów w stylu bohemy.

Pomimo bogactwa kolorów i wzorów we wnętrzach w stylu boho możemy spotkać minimalistyczne ścianki metalowo-szklane.

Styl współczesny

Styl współczesny jest często utożsamiany z nowoczesnym designem - istnieje jednak kilka różnic.

W przeciwieństwie do swojego nowoczesnego odpowiednika styl współczesny zapożycza z różnych okresów, tworząc eklektyczne środowisko. Na przykład, eleganckie, proste meble i dzieła sztuki mogą być połączone ze szczegółowymi formami wokół ścian i okien.

Styl współczesny czerpie również z minimalizmu. Wnętrza są otwarte i przestronne Meble mają ostre, 90-stopniowe kąty i są tapicerowane prostymi tkaninami, takimi jak wełna, bawełna i len, które nie mają żadnych ornamentów ani wzorów. Sofy, krzesła i stołki są pokryte w neutralnych kolorach, takich jak czarny, biały i tan. Na współczesnych meblach nie znajdziemy frędzli, spódnic, obszyć czy frędzli.

Ściany działowe często wykonywane są ze szkła i metalu. Metalowe-drewniane schody i drzwi przesuwne to także często spotykane elementy wnętrza w stylu współczesnym.

Oprawy oświetleniowe wykonane są z eleganckich materiałów, takich jak szkło, ceramika, polerowany nikiel lub stal nierdzewna.

styl eklektyczny

Styl Eklektyczny

Eklektyczny projekt domu obejmuje wiele stylów, takich jak nowoczesny, vintage i bohema. To mieszanka różnorodnych materiałów i tekstur. Możesz zobaczyć skórzaną sofę połączoną z pluszowym dywanem, stół z przetartego drewna, zawieszki z kutego żelaza i chromowane dekoracje ścienne.

W przeciwieństwie do stylów minimalistycznych wnętrza eklektyczne są często wypełnione różnymi bibelotami, takimi jak zabytkowe zastawy stołowe, nowoczesne rzeźby, wazony z kwiatami itp.

Tworzenie wnętrza w stylu eklektycznym domu polega na czerpaniu z wielu różnych faktur, kolorów. We wnętrzach eklektycznych można zobaczyć balustrady wycinane laserowo, czy metalowo-szklane ścianki działowe.

Pomimo różnorodności, styl ten nie jest chaotyczny ani przypadkowy. Istnieją spójne motywy i tematy, które wiążą różne elementy razem. Wspólny wątek, taki jak powtarzający się neutralny ton lub kształt jest często używany, aby subtelnie połączyć różne elementy i stworzyć poczucie przynależności.


Wszystkie posty z kategorii "Ścianki"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!