artykuł
maj 24, 2021

Jak stworzyć wnętrze industrialne

Prosty sposób na wnętrze industrialne. Sprawdź!

Industrialny wystrój wnętrz to popularny styl, który wielu właścicieli domów uwielbia za jego surowe piękno i nieco rustykalny wygląd. Jeśli jeszcze nie znasz stylu industrialnego, to składa się on z prostych mebli, elementów z odzysku, chłodnych tonów i naturalnych materiałów, które tworzą wnętrze, zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne.

Wprowadzając poniższe elementy do swojego domu, możesz z łatwością stworzyć industrialne wnętrze.

Oświetlenie industrialne

Dużo światła w industrialnym domu ma kluczowe znaczenie dla zrównoważenia chłodnych tonów panujących w całym wnętrzu. Jednak w stylu industrialnym nie wystarczą byle jakie oprawy oświetleniowe.

Poszukaj ocalałych lub niedokończonych opraw przemysłowych wykonanych z takich materiałów jak stal, szkło, cyna, aluminium lub żelazo. Te surowe materiały dodadzą naturalnej elegancji do każdego pomieszczenia w Twoim domu.

Powieś metalowe reflektory nad wyspą kuchenną lub umieść żelazne lampy na szczycie ceglanego kominka.

Neutralne kolory

Większość domów w stylu industrialnym charakteryzuje się neutralnymi odcieniami, takimi jak szarości, brązy i czerń. Kombinacja neutralnych kolorów nie musi być nudna, wystarczy użyć ich we właściwy sposób.

Zamiast używać tego samego koloru w całym pomieszczeniu, zmień jego odcienie. Wprowadź mieszankę jasnych i ciemnych tonów, aby utrzymać pokój w interesującym klimacie.

Możesz wprowadzić jaśniejsze odcienie, takie jak mandarynkowy lub turkusowy używając takich elementów jak poduszki, dywaniki lub poduszki do siedzenia, ale ważne jest, aby robić to oszczędnie.

Drewno z recyklingu

Drewno jest uniwersalnym materiałem, który często można znaleźć w domach w stylu industrialnym. Drewniany stół metalowymi nogami doskonale sprawdzi się w twojej kuchni, a stolik kawowy z ocalałego drewna i metalu będzie doskonale pasował do twojego salonu. Istnieje wiele sposobów, aby wykorzystać drewno jako element wystroju twojego mieszkania. Drewno to niezbędny element w domach w stylu industrialnym, ponieważ tworzy ciepły kontrast do neutralnych odcieni i surowych metali we wnętrzu.

industrialne oświetlenie

Wyeksponowane elementy

Elementy konstrukcyjne takie jak metalowe czy drewniane belki nośne, rury wentylacyjne, często są ukryte pod zabudowami z płyt gipsowych. Jednak to właśnie te elementy składają się na styl industrialny. Służą one nie tylko jako konstrukcje nośne, ale również nadają charakter przestrzeni. Zamiast ukrywać tego typu elementy, wykorzystaj je na swoją korzyść. Pomaluj rury na kolor, który kontrastuje z twoimi ścianami, aby pomóc im się wyróżnić. Zamiast ukrywać betonowe podłogi pod panelami, po prostu zabarw je i wypoleruj.

Unikalne dzieła sztuki

Jeśli chodzi o dekorowanie ścian w Twoim domu, myśl nieszablonowo. Zamontuj na ścianie stary zegar lub ocalały znak drogowy, albo umieść w wejściu metalową rzeźbę. Podobnie jak odsłonięte elementy architektoniczne, te dzieła sztuki dodadzą przestrzeni charakteru, tekstury i wymiaru.

Ściany działowe ze szkła i metalu.

Zamiast wydzielać pomieszczenia przy pomocy ścian z płyt gipsowych pomyśl o zastosowaniu ścianek działowych wykonanych ze szkła i metalu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet.

Poza unikalnym wyglądem pozwala na maksymalne wykorzystanie światła naturalnego. Domowe biuro czy sypialnia stworzona przy pomocy ścianek industrialnych gwarantuje prywatność, a jednocześnie nie pomniejsza optycznie mieszkania jak tradycyjne ścianki działowe.

Ścianka loftowa i drewniany stół z drewna z recyklingu

Ścianki industrialne doskonale sprawdzą się również w łazienkach dzięki zastosowaniu szkła mrożonego czy barwionego. Dzięki zastosowaniu certyfikowanego, klejonego szkła, ścianki w stylu loftowym są bezpieczne i trwałe.

Ponadto, warto pamiętać, że metal i szkło to materiały, które poddają się recyklingowi niemal w 100%, co jest niezmiernie ważne dla środowiska naturalnego.

Drzwi industrialne

Minimalistyczne drzwi wykonane z metalu i szkła doskonale komponują się ze ściankami industrialnymi. Warto zastanowić się nad wyborem drzwi przesuwnych. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić miejsce, a jednocześnie doskonale wpisuje się w minimalistyczny styl urządzania wnętrz. Podobnie jak w przypadku ścianek działowych ze szkła i metalu, drzwi loftowe gwarantują bezpieczeństwo, łatwą konserwację i niesamowity wygląd.

Indywidualny projekt i wysoka jakość

W Ske-Design zajmujemy się projektowaniem i produkcją industrialnych ścianek działowych, drzwi przesuwnych z metalu i szkła, a także mebli i schodów w stylu industrialnym.

Nasze produkty są unikalne, dopasowane do konkretnych wnętrz i potrzeb naszych klientów.

Z przyjemnością doradzimy i zaprojektujemy ścianki działowe metalowo-szklane, schody czy meble, które uzupełnią twoje wnętrze i nadadzą mu industrialnego charakteru. Zadzwoń lub napisz do nas i umów się na bezpłatną konsultację.


Wszystkie posty z kategorii "Ścianki"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!