artykuł
luty 2, 2021

Strefy w mieszkaniu loftowym

Podział mieszkania na strefy można uzyskać nie tylko za pomocą ścianek działowych.

LOFT - nowoczesny industrialno-urbanistyczny styl wnętrza, charakteryzujący się otwartą przestrzenią i obecnością elementów industrialnych (bardzo wysokie sufity, niewykończone ceglane ściany, odsłonięte belki i rury, cementowe podłogi itp.)

Styl ten stał się modny i niezwykle popularny zarówno w USA, skąd się wywodzi, jak i w Europie. Preferują go ludzie kreatywni, kochający wolność, ceniący praktyczność, kreatywność i minimalizm.

Pomimo tego, że aranżacja wnętrz według wszystkich kanonów loftowych wydaje się dość budżetowa, słusznie uważany jest za jeden z najdroższych stylów na świecie.

Do stworzenia wnętrza w tym wyjątkowym stylu idealnie nadaje się duże pomieszczenie bez ścianek działowych (lub z ich minimalną ilością), z ogromnymi oknami i typowymi dla loftu betonowymi lub ceglanymi ścianami.

Cała przestrzeń musi być zbudowana z połączeń nowoczesnych i starych (celowo postarzanych) materiałów, faktur i powierzchni. Umiejętnie łącząc charakterystyczne elementy stylu, nawet w małym mieszkaniu z niskimi sufitami, można dodać odrobinę loftowego uroku.

Podłoga

Dzięki zastosowaniu różnych materiałów podłogowych można wydzielić strefę kuchenną lub sypialnianą z powierzchni przestrzeni mieszkalnej.

Aby osiągnąć podział na strefy, pomocne będą również dywany i chodniki.

Strefy funkcjonalne można wyznaczyć za pomocą ścianek działowych z pustaków szklanych, dwustronnych półek, podłogi lub różnokolorowych ścian.

Ścianki metalowo-szklane

Doskonałym sposobem tworzenia pomieszczeń wymagających więcej prywatności są ścianki metalowo-szklane. Ścianki loftowe ze szkła i metalu są niedrogim rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się w każdym mieszkaniu.

Unikalny design, łatwa konserwacja, szybki montaż sprawiają, że ścianki metalowo-szklane są oczywistym wyborem, jeżeli chodzi o ścianki działowe do mieszkania w stylu loftowym.

Meble

Innym sposobem na stworzenie podziału na strefy mogą być również meble. Na przykład sofa pomoże oddzielić jadalnię od pokoju dziennego.

Główne wymagania dotyczące mebli w stylu loftowym to funkcjonalność i prostota. Na przykład, małe przedmioty (krzesła, pufy, fotele, stoły, wieszaki) mogą być wyposażone w kółka, aby bez przeszkód poruszać się po mieszkaniu. Używając takich przedmiotów, można w każdej chwili łatwo zwolnić dodatkową przestrzeń.

Jeśli chodzi o materiały, tradycyjnie preferowane są skóra, wysokiej jakości drewno, wysokogatunkowa stal i aluminium z chromowanymi wstawkami.


Wszystkie posty z kategorii "Ścianki"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!