• Facebook
  • SKE Design
  • biuro@ske-design.pl
  • tel.600-182-677
artykuł
luty 2, 2021

Strefy w mieszkaniu loftowym

Podział mieszkania na strefy można uzyskać nie tylko za pomocą ścianek działowych.

LOFT - nowoczesny industrialno-urbanistyczny styl wnętrza, charakteryzujący się otwartą przestrzenią i obecnością elementów industrialnych (bardzo wysokie sufity, niewykończone ceglane ściany, odsłonięte belki i rury, cementowe podłogi itp.)

Styl ten stał się modny i niezwykle popularny zarówno w USA, skąd się wywodzi, jak i w Europie. Preferują go ludzie kreatywni, kochający wolność, ceniący praktyczność, kreatywność i minimalizm.

Pomimo tego, że aranżacja wnętrz według wszystkich kanonów loftowych wydaje się dość budżetowa, słusznie uważany jest za jeden z najdroższych stylów na świecie.

Do stworzenia wnętrza w tym wyjątkowym stylu idealnie nadaje się duże pomieszczenie bez ścianek działowych (lub z ich minimalną ilością), z ogromnymi oknami i typowymi dla loftu betonowymi lub ceglanymi ścianami.

Cała przestrzeń musi być zbudowana z połączeń nowoczesnych i starych (celowo postarzanych) materiałów, faktur i powierzchni. Umiejętnie łącząc charakterystyczne elementy stylu, nawet w małym mieszkaniu z niskimi sufitami, można dodać odrobinę loftowego uroku.

Podłoga

Dzięki zastosowaniu różnych materiałów podłogowych można wydzielić strefę kuchenną lub sypialnianą z powierzchni przestrzeni mieszkalnej.

Aby osiągnąć podział na strefy, pomocne będą również dywany i chodniki.

Strefy funkcjonalne można wyznaczyć za pomocą ścianek działowych z pustaków szklanych, dwustronnych półek, podłogi lub różnokolorowych ścian.

Ścianki metalowo-szklane

Doskonałym sposobem tworzenia pomieszczeń wymagających więcej prywatności są ścianki metalowo-szklane. Ścianki loftowe ze szkła i metalu są niedrogim rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się w każdym mieszkaniu.

Unikalny design, łatwa konserwacja, szybki montaż sprawiają, że ścianki metalowo-szklane są oczywistym wyborem, jeżeli chodzi o ścianki działowe do mieszkania w stylu loftowym.

Meble

Innym sposobem na stworzenie podziału na strefy mogą być również meble. Na przykład sofa pomoże oddzielić jadalnię od pokoju dziennego.

Główne wymagania dotyczące mebli w stylu loftowym to funkcjonalność i prostota. Na przykład, małe przedmioty (krzesła, pufy, fotele, stoły, wieszaki) mogą być wyposażone w kółka, aby bez przeszkód poruszać się po mieszkaniu. Używając takich przedmiotów, można w każdej chwili łatwo zwolnić dodatkową przestrzeń.

Jeśli chodzi o materiały, tradycyjnie preferowane są skóra, wysokiej jakości drewno, wysokogatunkowa stal i aluminium z chromowanymi wstawkami.


Wszystkie posty z kategorii "Ścianki"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!