• Facebook
  • SKE Design
  • biuro@ske-design.pl
  • tel.600-182-677
artykuł
listopad 30, 2020

Ścianki metalo-szklane - rodzaje szkła

Jakie szkło wybrać do wykonia ścianek metalowo-szklanych?

Szkło pozwala na dopływ naturalnego światła do pomieszczeń mieszkalnych i komercyjnych. Jest to korzystne dla zdrowia i pozwala zaoszczędzić na kosztach sztucznego oświetlenia. Ponadto zastosowanie szkła półprzezroczystego zapewnia równowagę między światłem naturalnym a prywatnością.

Ścianki metalowo-szklane są doskonałym sposobem podziału przestrzeni zarówno biurowych, handlowych, jak i mieszkalnych.

W zależności od przeznaczenia pomieszczenia do produkcji ścianek metalowo-szklanych stosuje się różne rodzaje szkła.

Typy szkła stosowane podczas budowy ścianek metalowo-szklanych:

  • Szkło przezroczyste - gwarantuje wysoką przepuszczalność światła. Doskonale sprawdza się w przestrzeniach publicznych takich jak biura, sklepy, czy podział przestrzeni wspólnej lokali mieszkaniowych.
  • Szkło barwione. Szkło barwione powstaje poprzez dodanie do masy szklanej związków metali.
  • Szkło mrożone. To rodzaj szkła dekoracyjnego, który przepuszcza światło, a jednocześnie zapewnia prywatność. Tego rodzaju szkło stosowane jest w np. łazienkach.
  • Szkło refleksyjne - rodzaj szkła posiada na zewnętrznej powierzchni powłokę przypominającą lustro.

Bezpieczeństwo

Wytrzymałość mechaniczna szkła pozwala na projektowanie dużych powierzchni szklanych przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa nawet w przypadku zbicia szklanej tafli.

Do wykonania ścianek metalowo-szklanych stosuje się zazwyczaj szkło hartowane lub laminowane.

  • Szkło hartowane: Jest do pięciu razy silniejsze od zwykłego szkła. W przypadku pęknięcia rozpadnie się na małe kawałki bez ostrych krawędzi, dzięki czemu można uniknąć ewentualnych skaleczeń.
  • Szkło laminowane: Szkło laminowane składa się z dwóch lub więcej tafli szkła trwale połączonych ze sobą jedną, lub wieloma warstwami folii. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie najważniejsze jest bezpieczeństwo. W przypadku stłuczenia warstwa folii zapobiega rozdrobnieniu szkła.

Szkło doskonale sprawdzi się jako wypełnienie do ścianek metalowo-szklanych, ale równie dobrze można wykorzystać je jako materiał do wykonania drzwi przesuwnych.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacjo na temat szklano-metalowych ścianek działowych skontaktuj się z SKE Design. Z przyjemnością podzielimy się naszym doświadczeniem i zaproponujemy rozwiązania, które będą dopasowane do Twoich potrzeb.


Wszystkie posty z kategorii "Ścianki"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!