artykuł
listopad 30, 2020

Ścianki metalo-szklane - rodzaje szkła

Jakie szkło wybrać do wykonia ścianek metalowo-szklanych?

Szkło pozwala na dopływ naturalnego światła do pomieszczeń mieszkalnych i komercyjnych. Jest to korzystne dla zdrowia i pozwala zaoszczędzić na kosztach sztucznego oświetlenia. Ponadto zastosowanie szkła półprzezroczystego zapewnia równowagę między światłem naturalnym a prywatnością.

Ścianki metalowo-szklane są doskonałym sposobem podziału przestrzeni zarówno biurowych, handlowych, jak i mieszkalnych.

W zależności od przeznaczenia pomieszczenia do produkcji ścianek metalowo-szklanych stosuje się różne rodzaje szkła.

Typy szkła stosowane podczas budowy ścianek metalowo-szklanych:

  • Szkło przezroczyste - gwarantuje wysoką przepuszczalność światła. Doskonale sprawdza się w przestrzeniach publicznych takich jak biura, sklepy, czy podział przestrzeni wspólnej lokali mieszkaniowych.
  • Szkło barwione. Szkło barwione powstaje poprzez dodanie do masy szklanej związków metali.
  • Szkło mrożone. To rodzaj szkła dekoracyjnego, który przepuszcza światło, a jednocześnie zapewnia prywatność. Tego rodzaju szkło stosowane jest w np. łazienkach.
  • Szkło refleksyjne - rodzaj szkła posiada na zewnętrznej powierzchni powłokę przypominającą lustro.

Bezpieczeństwo

Wytrzymałość mechaniczna szkła pozwala na projektowanie dużych powierzchni szklanych przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa nawet w przypadku zbicia szklanej tafli.

Do wykonania ścianek metalowo-szklanych stosuje się zazwyczaj szkło hartowane lub laminowane.

  • Szkło hartowane: Jest do pięciu razy silniejsze od zwykłego szkła. W przypadku pęknięcia rozpadnie się na małe kawałki bez ostrych krawędzi, dzięki czemu można uniknąć ewentualnych skaleczeń.
  • Szkło laminowane: Szkło laminowane składa się z dwóch lub więcej tafli szkła trwale połączonych ze sobą jedną, lub wieloma warstwami folii. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie najważniejsze jest bezpieczeństwo. W przypadku stłuczenia warstwa folii zapobiega rozdrobnieniu szkła.

Szkło doskonale sprawdzi się jako wypełnienie do ścianek metalowo-szklanych, ale równie dobrze można wykorzystać je jako materiał do wykonania drzwi przesuwnych.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacjo na temat szklano-metalowych ścianek działowych skontaktuj się z SKE Design. Z przyjemnością podzielimy się naszym doświadczeniem i zaproponujemy rozwiązania, które będą dopasowane do Twoich potrzeb.


Wszystkie posty z kategorii "Ścianki"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!