artykuł
grudzień 14, 2020

Adaptacja poddasza - ścianki loftowe

Zobacz jak wykorzystać zalety ścianek działowych do adaptacji poddasza.

Częstym problemem dla właścicieli domów jest brak miejsca. Wraz z upływem czasu rodziny powiększają się, dzieci dorastają i zaczyna brakować przestrzeni dla wszystkich domowników. Wtedy zazwyczaj zaczynamy rozglądać się za większą nieruchomością. Jeżeli chcemy uniknąć przeprowadzki to często mamy do wyboru inną opcję, a mianowicie adaptację poddasza.

Gdy poddasze jest odpowiednio wysokie i spełnia odpowiednie przepisy budowlane, to praktycznie nic nie stoi na przeszkodzie, aby uzyskać dodatkowe piętro.

W zależności od naszych potrzeb, na poddaszu możemy utworzyć otwartą przestrzeń lub podzielić powierzchnię na kilka pomieszczeń. W ten sposób możemy uzyskać dodatkową sypialnię, miejsce do pracy pokój dzienny i np. łazienkę.

Jeżeli planujemy postawienie ścianek działowych, to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są ścianki loftowe wykonane z metalu i szkła.

ścianka loftowa - nowoczesny design

Zalety ścianek loftowych:

Industrialny design.

Ścianki loftowe wykonane ze szkła i metalu doskonale wpisują się w najnowsze trendy projektowania wnętrz.

Naturalne światło.

Przeszklenia ścianek industrialnych sprawiają, że naturalne światło bez problemu dociera do całej powierzchni poddasza.

Szybki montaż.

Ścianki loftowe dostarczane są w postaci gotowych modułów wykonanych na wymiar, dlatego montaż ścianek działowych w porównaniu z tradycyjnymi ścianami wykonanymi z cegły czy płyt kartonowo gipsowych jest zdecydowanie krótdszy i mnie uciążliwy,

Lekka konstrukcja.

Industrialne ścianki działowe charakteryzują się stosunkowo niewielką wagą, co ma szczególne znaczenie w przypadku stropów wykonanych na konstrukcji drewnianej.

Dowolna konfiguracja.

Wybór odpowiedniego szkła umożliwia wykorzystanie ścianek loftowych również do pomieszczeń wymagających zapewnienia prywatności np. łazienek.

Bezpieczeństwo.

Do budowy ścianek loftowych wykorzystuje się szkło hartowane lub laminowane, co sprawia, że nawet w przypadku uderzenia szkło nie powoduje niebezpieczeństwa skaleczenia.

Ochrona środowiska.

Metal i szkło, z których wykonane są ścianki industrialne to materiały, które z powodzeniem poddają się recyklingowi.

Łatwa konserwacja.

Do czyszczenia ścianek loftowych wykonanych ze szkła i metalu wystarczy użyć płynu do mycia szyb. Nie wymagają malowania co kilka lat jak np. ścianki działowe wykonane z suchej zabudowy.

ścianki loftowe - podział przestrzeni w łatwy sposób

Zalety ścianek loftowych powodują, że coraz częściej ścianki loftowe są wykorzystywane przy adaptacji poddasza.

Jednak ich wykonanie wymaga odpowiedniego doświadczenia, znajomości materiałów i odpowiedniego zaplecza technicznego.

W SKE Design projektujemy i wykonujemy ścianki loftowe zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Zapraszamy na bezpłatną konsultację.