artykuł
styczeń 31, 2022

Schody stalowe - dlaczego warto?

Poznaj zalety schodów ze stali.

Schody muszą radzić sobie zarówno z dużymi obciążeniami, jak i dużym natężeniem ruchu pieszego. Z tego względu schody stalowe są uważane za najlepszy wybór dla większości budynków, ponieważ są w stanie zaspokoić te dwie główne potrzeby. Schody stalowe są powszechnie znane z tego, że lepiej znoszą duże ciężary w porównaniu z innymi materiałami, takimi jak drewno. Dodatkowo są one również bardzo odporne na zużycie, wypaczenia i ataki szkodników.

Schody stalowe - design

Zalety stali nie ograniczają się jedynie do funkcjonalności. Ze względu na estetyczną uniwersalność stali, może ona służyć różnego rodzaju innowacyjnym podejściom projektowym. Schody stalowe nie muszą być ogromne i okazałe, aby robiły wrażenie. W rzeczywistości zarówno projektanci, jak i architekci mogą przekształcić nawet niewielkie schody w coś atrakcyjnego wizualnie i pięknego architektonicznie.

Jest to możliwe dzięki dużej wszechstronności stali. Stal może być kształtowana w unikalny sposób, co nie jest możliwe w przypadku szkła czy drewna. Co więcej, stal można wykorzystać do stworzenia otwartej lub zamkniętej konstrukcji schodów. Otwarta konstrukcja sprawia, że przestrzeń staje się bardziej przestronna. Schody o otwartej konstrukcji doskonale nadają się do takich pomieszczeń jak salony czy jadalnie. Z kolei schody stalowe zamknięte doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach prywatnych lub ukrytych.

Istnieją również inne stylowe przykłady iluzji, które można osiągnąć dzięki schodom stalowym — schody wiszące. Posiadają one przestrzenie między stopniami, tworząc złudzenie braku konstrukcji nośnej, podczas gdy w rzeczywistości są bardzo wytrzymałe. Pod każdym stopniem można również zamontować oświetlenie, co dodatkowo potęguje unikalny efekt.

Zalety schodów stalowych

Stal jest jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych do produkcji schodów na świecie. Obok betonu i szkła hartowanego, stal jest najczęściej wybieranym materiałem do budowy schodów ze względu na swoje liczne zalety.

Stal używana do budowy schodów jest lekka w porównaniu z betonem. Ze względu na możliwość ponownego wykorzystania niemal w całości, stal jest również jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska materiałów.

Różnorodność wzorów

Różnorodne konstrukcje i typy schodów stalowych nadają się do różnych projektów. Proste, spiralne, kręte to niektóre z najpopularniejszych typów schodów, które można zbudować przy użyciu wysokiej jakości stali.

Stal jest głównym materiałem stosowanym w budownictwie, a w pewnym stopniu także w architekturze wnętrz. Dobrze zaprojektowane schody stalowe mogą wnieść do współczesnego domu industrialny wygląd. Mogą też po prostu utrzymać status quo, gdy zostaną zamontowane w bardziej komercyjnych lub przemysłowych wnętrzach.

Dlaczego schody stalowe to najlepszy wybór?

Schody stalowe wybierane są przede wszystkim ze względu na ich wysoką wytrzymałość na rozciąganie, która gwarantuje trwałość konstrukcji. W porównaniu z innymi materiałami stal dobrze radzi sobie również z żywiołami, dzięki czemu można ją stosować na zewnątrz. Stal jest elastyczna w obróbce, co sprawia, że można uzyskać różne wzory schodów przy zachowaniu bezpieczeństwa i niskich kosztów produkcji.

Bezpieczeństwo

Schody są integralną częścią budynku, a kluczowym elementem projektowania i wykonania schodów jest bezpieczeństwo. Jeśli jednak użyta zostanie stal gorszej jakości lub jeśli wystąpią jakiekolwiek błędy w procesie produkcyjnym, może to doprowadzić do wypadków prowadzących do śmierci. Dlatego też poleganie wyłącznie na niezawodnych producentach przy budowie schodów stalowych jest konieczne.

Schody stalowe - projektowanie

W przypadku budowy schodów stalowych zawsze można polegać na Ske Design. Mamy doświadczenie w projektowaniu i produkcji schodów stalowych, co mogą potwierdzić nasi zadowoleni klienci z całej Polski. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o wszystkich naszych usługach.


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!