• Facebook
  • SKE Design
  • biuro@ske-design.pl
  • tel.600-182-677
artykuł
styczeń 31, 2022

Schody stalowe - dlaczego warto?

Poznaj zalety schodów ze stali.

Schody muszą radzić sobie zarówno z dużymi obciążeniami, jak i dużym natężeniem ruchu pieszego. Z tego względu schody stalowe są uważane za najlepszy wybór dla większości budynków, ponieważ są w stanie zaspokoić te dwie główne potrzeby. Schody stalowe są powszechnie znane z tego, że lepiej znoszą duże ciężary w porównaniu z innymi materiałami, takimi jak drewno. Dodatkowo są one również bardzo odporne na zużycie, wypaczenia i ataki szkodników.

Schody stalowe - design

Zalety stali nie ograniczają się jedynie do funkcjonalności. Ze względu na estetyczną uniwersalność stali, może ona służyć różnego rodzaju innowacyjnym podejściom projektowym. Schody stalowe nie muszą być ogromne i okazałe, aby robiły wrażenie. W rzeczywistości zarówno projektanci, jak i architekci mogą przekształcić nawet niewielkie schody w coś atrakcyjnego wizualnie i pięknego architektonicznie.

Jest to możliwe dzięki dużej wszechstronności stali. Stal może być kształtowana w unikalny sposób, co nie jest możliwe w przypadku szkła czy drewna. Co więcej, stal można wykorzystać do stworzenia otwartej lub zamkniętej konstrukcji schodów. Otwarta konstrukcja sprawia, że przestrzeń staje się bardziej przestronna. Schody o otwartej konstrukcji doskonale nadają się do takich pomieszczeń jak salony czy jadalnie. Z kolei schody stalowe zamknięte doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach prywatnych lub ukrytych.

Istnieją również inne stylowe przykłady iluzji, które można osiągnąć dzięki schodom stalowym — schody wiszące. Posiadają one przestrzenie między stopniami, tworząc złudzenie braku konstrukcji nośnej, podczas gdy w rzeczywistości są bardzo wytrzymałe. Pod każdym stopniem można również zamontować oświetlenie, co dodatkowo potęguje unikalny efekt.

Zalety schodów stalowych

Stal jest jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych do produkcji schodów na świecie. Obok betonu i szkła hartowanego, stal jest najczęściej wybieranym materiałem do budowy schodów ze względu na swoje liczne zalety.

Stal używana do budowy schodów jest lekka w porównaniu z betonem. Ze względu na możliwość ponownego wykorzystania niemal w całości, stal jest również jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska materiałów.

Różnorodność wzorów

Różnorodne konstrukcje i typy schodów stalowych nadają się do różnych projektów. Proste, spiralne, kręte to niektóre z najpopularniejszych typów schodów, które można zbudować przy użyciu wysokiej jakości stali.

Stal jest głównym materiałem stosowanym w budownictwie, a w pewnym stopniu także w architekturze wnętrz. Dobrze zaprojektowane schody stalowe mogą wnieść do współczesnego domu industrialny wygląd. Mogą też po prostu utrzymać status quo, gdy zostaną zamontowane w bardziej komercyjnych lub przemysłowych wnętrzach.

Dlaczego schody stalowe to najlepszy wybór?

Schody stalowe wybierane są przede wszystkim ze względu na ich wysoką wytrzymałość na rozciąganie, która gwarantuje trwałość konstrukcji. W porównaniu z innymi materiałami stal dobrze radzi sobie również z żywiołami, dzięki czemu można ją stosować na zewnątrz. Stal jest elastyczna w obróbce, co sprawia, że można uzyskać różne wzory schodów przy zachowaniu bezpieczeństwa i niskich kosztów produkcji.

Bezpieczeństwo

Schody są integralną częścią budynku, a kluczowym elementem projektowania i wykonania schodów jest bezpieczeństwo. Jeśli jednak użyta zostanie stal gorszej jakości lub jeśli wystąpią jakiekolwiek błędy w procesie produkcyjnym, może to doprowadzić do wypadków prowadzących do śmierci. Dlatego też poleganie wyłącznie na niezawodnych producentach przy budowie schodów stalowych jest konieczne.

Schody stalowe - projektowanie

W przypadku budowy schodów stalowych zawsze można polegać na Ske Design. Mamy doświadczenie w projektowaniu i produkcji schodów stalowych, co mogą potwierdzić nasi zadowoleni klienci z całej Polski. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o wszystkich naszych usługach.


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!