artykuł
styczeń 24, 2022

Atuty schodów o konstrukcji stalowej.

Zalety i podstawowe typy schodów stalowych.

Pięknie zaprojektowane i profesjonalnie wykonane schody nadadzą każdej przestrzeni niepowtarzalny efekt wizualny. Jednak przed montażem należy dokładnie rozważyć zarówno funkcjonalność, jak i wygląd schodów. Istnieje kilka aspektów związanych z podjęciem decyzji o konkretnym typie schodów, ale najważniejszym ze wszystkich jest wybór odpowiedniego materiału. Jeśli zależy nam na wszechstronności, schody stalowe są świetną opcją. Ten rodzaj schodów obejmuje zarówno wysoką funkcjonalność, jak i piękny design.

Atuty schodów o konstrukcji stalowej.

Zgodność z nowoczesnym wzornictwem

W ostatniej dekadzie, budownictwo i architektura wnętrz przedkładają stal nad inne materiały. Wynika to z faktu, że stal doskonale współgra z nowoczesną estetyką w zakresie technologii i wzornictwa. Oprócz znakomitego stosunku wytrzymałości do wagi stal jest nowoczesna i wygląda wyrafinowanie. Dzięki temu nadaje się do tworzenia atrakcyjnych projektów nowoczesnych schodów, co sprawia, że jest najczęściej wybieranym materiałem przez wielu projektantów wnętrz i architektów.

Przyjazne dla środowiska

W przeciwieństwie do schodów wykonanych z drewna, schody ze stali nie wymagają dużych ilości tarcicy. Pozwala to uniknąć wycinania drzew na dużą skalę, co w znacznym stopniu przyczynia się do globalnego ocieplenia. W rzeczywistości stal jest uważana za najbardziej przetwarzalny materiał, którego współczynnik recyklingu wynosi ponad 80%. Decydując się na schody stalowe, przyczyniają się Państwo do złagodzenia negatywnych skutków zmian klimatycznych.

Atrakcyjna cena

Pomimo wysokiej wytrzymałości i niezawodności stali jako materiału budowlanego, jest ona w istocie niedrogą opcją. Produkcja stali nie jest tak kosztowna, jak w przypadku innych materiałów. Jeśli dodać do tego szybki czas realizacji schodów stalowych, można zaoszczędzić zarówno czas, jak i koszty robocizny. Na dodatek, schody wykonane ze stali wymagają niewielkiej konserwacji i mogą służyć przez całe życie. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, schody stalowe dają naprawdę duże oszczędności.

Schody ze stali - doskonałe rozwiązanie do każdego wnętrza.

Podstawowe typy schodów stalowych

Schody stalowe mogą być wspaniałym dodatkiem do każdego budynku. Schody stalowe są coraz częściej wykorzystywane przez architektów i projektantów wnętrz na całym świecie. Schody stalowe montuje się praktycznie we wszystkich rodzajach wnętrz - od biur i zakładów przemysłowych do penthouse'ów i apartamentów. Ponadto, schody stalowe podnoszą walory estetyczne, ponieważ stal pozwala zrealizować niemal każdą wizję projektanta.

Stal jest doskonałym materiałem do budowy schodów ze względu na swoje liczne zalety, takie jak:

  • trwałość,
  • stabilność,
  • estetyka,
  • elastyczność,
  • niskie koszty utrzymania,
  • bezpieczeństwo.

Popularne rodzaje schodów stalowych

Schody stalowe dzielą się na różne typy w zależności od ich konstrukcji i użyteczności. Poniżej przyjrzymy się niektórym popularnym typom schodów stalowych.

Schody proste

Jest to jeden z najprostszych i najczęściej stosowanych typów schodów. Schody stalowe proste mogą mieć jeden bieg lub dwa różne biegi połączone wspólnym podestem.

Schody stalowe spiralne

Schody spiralne

Schody spiralne lub kręcone nazywane są tak ze względu na swój kształt. W tym typie schodów każdy stopień jest przymocowany do wspólnego słupa. Schody spiralne idealnie nadają się do pomieszczeń o niewielkiej powierzchni. Ten typ schodów jest estetyczny i nadaje się zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz.

Drabiny ewakuacyjne

Drabiny ewakuacyjne wykonane są głównie ze stali ze względu na kilka zalet, takich jak odporność na ciepło i większa nośność. Drabiny awaryjne są montowane zazwyczaj na korytarzach ewakuacyjnych w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Konieczne jest stosowanie tylko najwyższej jakości stali do produkcji drabin awaryjnych.

Bezpłatna wycena i projekt schodów

Nasz zespół ekspertów jest w stanie zaprojektować niestandardowe schody stalowe w zależności od budżetu i wymagań klienta. Skontaktuj się z nami teraz, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach w zakresie projektowania, produkcji i montażu schodów ze stali.


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


Autor
SKE-Design-Max