artykuł
lipiec 12, 2021

Schody betonowe czy stalowe?

Dlaczego warto zastosować stal do produkcji schodów?

Klatka schodowa jest integralną częścią każdego wielokondygnacyjnego budynku, czy to mieszkalnego, czy komercyjnego.

Podczas projektowania schodów należy wziąć pod uwagę funkcjonalność, formę, dobór odpowiednich materiałów, a także przepisy i normy budowlane.

Materiał, z którego wykonane są schody, powinien być wytrzymały konstrukcyjnie, ekonomiczny i estetyczny.

schody stalowe - wytrzymałość i trwałość

Zalety schodów stalowych

Wytrzymałość i trwałość

Stal ma bardzo wysoką wytrzymałość na rozciąganie. Jest wykonana z żelaza i węgla, które razem tworzą wyjątkowo mocny materiał o wysokim stosunku wytrzymałości do wagi.

W warunkach zewnętrznych trwałość stali jest zwiększana przez cynkowanie. Stal ocynkowana jest odporna na korozję, dlatego może wytrzymać zmienne warunki pogodowe i jest wielokrotnie mocniejsza niż beton lub drewno.

Dlatego też zastosowanie stali pozwala stworzyć bardziej wytrzymałą konstrukcję przy użyciu znacznie mniejszej ilości materiału niż w przypadku zastosowania betonu lub drewna. Mniej materiału oznacza niższe koszty.

Wszechstronność

Stal oferuje architektom znacznie większy wachlarz możliwości, jeśli chodzi o projektowanie schodów. Przy projektowaniu schodów należy wziąć pod uwagę sposób ich użytkowania, lokalizację, układ, wykończenie, okładziny, stopnie, poręcze, balustrady, oraz, co ważne, zaprojektowanie ich tak, aby spełniały odpowiednie przepisy i normy budowlane.

Schody stalowe mogą być zaprojektowane i wykonane w różnych kształtach i stylach.

Rodzaje schodów stalowych:

  • schody jednobiegowe proste,
  • schody dwubiegowe,
  • schody trójbiegowe,
  • schody kręte,
  • schody zabiegowe,
  • schody wachlarzowe.

Unikalny Design

Schody wewnętrzne to również element designu. Zastosowanie stali i odpowiedni projekt to gwarancja, że schody będą odpowiednio dopasowane i podniosą walory estetyczne przestrzeni.

Ponadto stal, pozwala tworzyć delikatne, ażurowe konstrukcje schodów spiralnych czy wspornikowych, których wykonanie nie jest możliwe w przypadku konstrukcji betonowych.

nowoczesne schody stalowe

Zastosowanie stali zamiast betonu gwarantuje wykonanie konstrukcji schodów z dokładnością co do milimetra.

Szybki montaż

Stal konstrukcyjna jest często tańsza niż beton, drewno lub inne materiały, które mogą być użyte do produkcji schodów.

Wszystkie komponenty, takie jak stopnie, poręcze i balustrady są dostarczane na miejsce, w postaci wstępnie zmontowanych modułów, co skraca czas instalacji. Cały proces pozwala ograniczyć do minimum koszty robocizny i czas pracy na budowie.

Dlaczego Ske Design jest idealnym wyborem dla Ciebie?

Produkowaliśmy zarówno skomplikowane, jak i proste schody stalowe spełniające wymagania architektów.

Gwarantujemy kompleksowe wykonanie schodów stalowych od koncepcji, poprzez projekt, produkcję, aż po montaż.

Technologia cięcia laserowego pozwala nam tworzyć najbardziej skomplikowane i niestandardowe projekty schodów i balustrad.

Doświadczenie i znajomość norm budowlanych, gwarantuje, że nasze schody są bezpieczne i trwałe.

Jeżeli szukasz doświadczonego producenta schodów ze stali, to koniecznie skontaktuj się z Ske Design.


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!