artykuł
maj 23, 2022

Rodzaje schodów, które trzeba znać.

Poznaj podstawowe typy schodów.

Schody są integralną częścią każdego piętrowego domu lub mieszkania. Wybór stylu, który pasuje do wystroju wnętrza, może być trudnym zadaniem. Do wyboru jest wiele typów schodów. Odpowiednio dobrane i wykonane schody gwarantują unikalny design, pozwalają zaoszczędzić miejsce, a także mogą zaoferować dodatkowe funkcje. Każdy wzór zapewnia inną atrakcyjność wizualną i zajmuje nieco inną przestrzeń. Dlatego ważne jest, aby dobrać odpowiedni typ schodów do wielkości domu.

Spiralne schody są kompaktowe i oszczędzają miejsce / fot. pixabay

Spiralne schody stalowe.

Spiralne klatki schodowe są najbardziej kreatywnym i innowacyjnym rozwiązaniem spośród wszystkich dostępnych projektów schodów. Ten typ schodów pochodzi z czasów średniowiecza. Kamienne schody spiralne można spotkać w wielu budowlach z tamtego okresu - np. zamkach, kościołach. W czasach współczesnych schody spiralne są znane z oszczędności miejsca i elegancji, jaką wnoszą do domów. W tej konstrukcji stopnie rozchodzą się wokół centralnego pionowego słupa. Spiralne schody pasują do każdego stylu aranżacji wnętrz - rustykalnego, nowoczesnego, industrialnego czy minimalistycznego.

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem dużej, piętrowej willi, czy małego mieszkania z antresolą, schody spiralne mogą okazać się rozwiązaniem, idealnym dla ciebie. Jedyną wadą schodów spiralnych jest to, że nie można po nich wnosić ciężkich lub nieporęcznych rzeczy i może po nich wchodzić tylko jedna osoba, ponieważ wewnętrzna część schodów jest wąska.

Schody w kształcie litery L.

Schody w kształcie litery L, znane również jako schody ćwierćobrotowe, są zbudowane z dwóch biegów i spocznika. Ten typ schodów doskonale sprawdza się, gdy schody mają zostać zamontowane w narożniku budynku. Dzięki podestowi, schody ćwierćobrotowe są bezpieczniejsze i łatwiejsze w użytkowaniu niż np. schody jednobiegowe. Jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać przestrzeń w rogu pomieszczenia, to zdecyduj się na schody w kształcie litery "L".

Schody w kształcie litery L są świetne do pomieszczeń narożnych i idealne do małych domów.

Schody z dodatkowymi półkami

Nie masz gdzie trzymać książek lub butów? Potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do przechowywania? Wykorzystaj przestrzeń pod schodami!

Zaprojektowanie schodów z półkami i schowkami to doskonały sposób na uporządkowanie i uczynienie nieużywanej przestrzeni bardziej funkcjonalną.
Wykorzystaj tę przestrzeń do przechowywania książek lub zrób z niej domowe biuro.

Pod schodami zawsze jest miejsce na dodatkowy schowek, wykorzystaj je!

Nowoczesny i klasyczny projekt schodów stalowych

Stal jest wszechstronnym materiałem i oferuje wiele możliwości projektowania. Stal jest łatwa w utrzymaniu i nie wymaga dodatkowej warstwy ochronnej. Jest przyjazna dla domowego budżetu, trwała i świetnie sprawdza się w przestrzeniach zewnętrznych. Schody stalowe można zastosować w każdym stylu aranżacji wnętrz, nawet jeśli wydaje się nam, że będą pasować tylko do stylu industrialnego. Stalowe schody dostępne są w różnych wersjach, takich jak schody spiralne, schody z pływające itp.

Dzięki nieograniczonym możliwościom konstrukcyjnym i wytrzymałości stali, schody stalowe mogą być łatwo dostosowane do Twojego gustu i wymagań.

Nowoczesne, klasyczne schody stalowe nadadzą nowoczesny i elegancki wygląd Twojemu domowi.

nowoczesne schody stalowe / fot. depositphotos.com

Schody pływające ze szklanymi stopniami.

Czy widziałeś schody pływające z nowoczesnymi szklanymi stopniami? Czy nie wygląda to wspaniale, gdy schody sprawiają wrażenie, jakby unosiły się w powietrzu? Tak, z pewnością przyciągają wzrok i zrobią wrażenie na Twoich gościach. Taki projekt nadaje również otwartości i przestronności Twojemu domowi.

Bezpłatny projekt schodów

Schody to coś więcej niż tylko element architektury. Zapewniają funkcjonalność i dodają uroku całemu domowi. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na okazały projekt, czy minimalistyczną kompozycję z metalu i szkła, dobrze zaprojektowane schody podniosą poziom stylu Twojego domu.

W Ske Design zajmujemy się projektowaniem i montażem schodów stalowych. Nasze wieloletnie doświadczenie i wiedza gwarantują bezpieczeństwo i funkcjonalność każdego typu schodów stalowych. Jeżeli planujesz zakup schodów do swojej nieruchomości, to koniecznie skontaktuj się z Ske Design. Podczas bezpłatnej konsultacji pomożemy wybrać najlepszy typ schodów do twojego domu lub mieszkania.


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!