artykuł
maj 30, 2022

5 rzeczy, które warto wiedzieć o schodach metalowych.

Dlaczego warto wybrać schody ze stali.

Schody są integralną częścią każdego piętrowego domu lub budynku komercyjnego. Przede wszystkim zapewniają funkcjonalny sposób przemieszczania się z piętra na piętro. Jednak schody mogą być czymś znacznie więcej. Fachowo zaprojektowane schody stalowe mogą sprawić, że dom będzie wyglądał nowocześnie, industrialnie lub luksusowo, w zależności od wybranego stylu.

Schody metalowe zapewniają niepowtarzalny wygląd, który z łatwością można wkomponować w wiele różnych projektów architektonicznych, od ultra-nowoczesnych spotykanych w wielu domach i budynkach użyteczności publicznej po klasyczne shabby chic.

Szeroki wybór różnych opcji poręczy, stopni i innych elementów stylistycznych sprawia, że schody stalowe są ulubionym materiałem właścicieli domów, projektantów i producentów wyrobów metalowych. Co najlepsze, schody te będą służyły przez lata przy minimalnej konserwacji.

Busy day at the steelworks
Produkcja stali / zdjęcie Ant Rozetsky / Unsplash

Stal konstrukcyjna jest wykorzystywana jako podstawowy materiał budowlany w wielu projektach, od małych budynków mieszkalnych po potężne miejskie drapacze chmur. Istnieje wiele powodów, dla których warto stosować stal konstrukcyjną zamiast innych rodzajów materiałów, takich jak drewno czy beton.

Na wypadek, gdybyś nie był przekonany, oto pięć korzyści płynących z zastosowania schodów metalowych:

Uniwersalność

Schody metalowe są najlepszym rozwiązaniem, niezależnie od tego, czy szukasz schodów prostych, spiralnych czy kręconych. Schody metalowe dają Ci pełną swobodę projektowania. Różne balustrady i stopnie można łatwo dostosować do wyglądu wnętrza. Nie musisz się też martwić o ograniczenia przestrzenne, ponieważ schody metalowe mogą być wykonane na zamówienie i zmieścić się nawet w najciaśniejszym kącie małej kawalerki.

New York City, New York, USA - September 27 2020: The Vessel is an unique building at Hudson Yards.
schody stalowe zewnętrzne - zdjęcie Manoj Kulkarni / Unsplash

Montaż schodów stalowych

Montaż schodów drewnianych to żmudny proces wymagający wiedzy doświadczonego, profesjonalnego instalatora. Nie jest tak w przypadku schodów metalowych. Schody stalowe, są niezwykle łatwe do zainstalowania samodzielnie lub z pomocą firmy zajmującej się produkcją schodów metalowych. Po zamontowaniu schody są od razu gotowe do użytku, ponieważ wszelkie opcje kolorystyczne i wzornicze zostały dodane już w trakcie procesu produkcji. Oznacza to, że koszty montażu są znacznie niższe niż w przypadku tradycyjnych schodów.
Ponieważ schody stalowe są produkowana poza miejscem budowy, a ich montaż zajmuje niewiele czasu, wybór schodów stalowych pozwala uniknąć przestojów oraz gwarantuje szybsze zakończenie projektu.

Trwałość stali

Jedną z największych zalet konstrukcji stalowej, jeśli chodzi o jej właściwości fizyczne, jest jej trwałość. Stal konstrukcyjna zapewnia wyjątkową wytrzymałość i nie starzeje się ani nie niszczeje tak szybko, jak wiele innych materiałów budowlanych. Schody metalowe nie wykazują oznak zużycia jak schody drewniane czy betonowe. Metal będzie wyglądał świeżo i zachowa swój pierwotny połysk przez dziesiątki lat. Ich trwałość sprawia, że są doskonałym wyborem dla przestrzeni zewnętrznych, ponieważ metal jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne.

Was going around foreign worker dorms for a project and figured that this would be a good shot. Turned out better than I expected.
Schody stalowe / zdjęcie Nabil Farook / Unsplash

Ekonomiczne rozwiązanie

W ciągu ostatnich kilku lat koszty materiałów budowlanych poszybowały na nowe wyżyny, głównie z powodu problemów z zaopatrzeniem spowodowanych pandemią COVID-19. W związku z tym bardziej niż kiedykolwiek ważne jest znalezienie najbardziej opłacalnych metod budowy.
Schody metalowe to najbardziej ekonomiczna opcja, jaką można wybrać w porównaniu z innymi schodami. Postępy w technice produkcji stali sprawiają, że materiał ten jest jednym z najbardziej ekonomicznych materiałów budowlanych, zarówno dla producentów, jak i dla konsumentów. Dodatkowo stal konstrukcyjna jest trwała i wymaga jedynie podstawowej konserwacji. Zaoszczędzisz pieniądze, nie ponosząc żadnych kosztów napraw, wymiany części czy malowania. Schody metalowe to inwestycja, która będzie się zwracać przez lata.

Szybki proces

Decydując się na schody metalowe, dotrzymasz terminu realizacji projektu. Proces produkcji stali i montażu jest znacznie szybszy niż w przypadku schodów wykonanych z innych materiałów. Sekcje metalowe są dostarczane w prefabrykowanych częściach, które można szybko zmontować.

W Ske Design jesteśmy gotowi zaprojektować, wyprodukować, dostarczyć i zainstalować Twoje nowe schody metalowe. Nasz zespół profesjonalistów pomoże Ci stworzyć niestandardową klatkę schodową przy użyciu specjalistycznych produktów stalowych. Zadzwoń do nas już dziś, aby dowiedzieć się więcej!


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!