artykuł
listopad 15, 2021

Oświetlenie schodów.

Jak oświetlenie poprawia bezpieczeństwo i wygląd schodów?

Pięknie zaprojektowana klatka schodowa może stanowić o charakterze wnętrza Twojego domu. Odpowiednie oświetlenie zapewni elegancki i przyciągający wzrok efekt. Zebraliśmy kilka pomysłów na najlepsze sposoby oświetlenia schodów.

Światło jest ważne.

W słabo oświetlonym domu możesz czuć się jak w jaskini. Dobrze oświetlony dom ma pozytywny wpływ na Twój nastrój i sprawia wrażenie bardziej otwartego, czystego i większego. To nie tylko poprawia nastrój, ale również poziom energii. Dobrze oświetlony dom to bezpieczniejszy dom. Łatwiej jest dostrzec przedmioty i uniknąć potknięć i upadków, gdy Twój dom ma odpowiednie oświetlenie.

Dobrym rozwiązaniem ułatwiającym kontrolę nad światłem  jest zastosowanie ściemniaczy. Ściemniacze pozwalają na elastyczność. W ciągu dnia możesz maksymalnie wykorzystać światło słoneczne. Natomiast wraz z zapadaniem zmroku możesz kontrolować oświetlenie w zależności od okazji i nastroju. Odpowiednie natężenie światła pozwoli uzyskać kameralny nastrój gdy planujesz przyjęcie.

Światło naturalne.

Nie wahaj się korzystać z naturalnego oświetlenia, aby poprawić wygląd swoich schodów. Naturalne światło sprawi, że Twój dom stanie się otwarty i jasny. Świetnym sposobem na to są odsłonięte, duże okna. Innym sposobem na uzyskanie dostępu do naturalnego światła jest zawieszenie lustra naprzeciwko okna. Również, gdy kupujesz żarówki, wybierz te, które naśladują naturalne światło.

Wykorzystaj światło naturalne

Oprócz tego, że dobrze oświetlona klatka schodowa staje się bezpieczniejsza, istnieją również inne korzyści płynące z posiadania odpowiednio oświetlonych schodów.

Efektywne oświetlenie schodów doda piękna balustradom i tralkom.

Niezależnie od tego, czy mamy proste schody, czy eleganckie, możemy zastosować jedną z wielu strategii, aby uzyskać pożądany wygląd. Wystarczy prosta oprawka, aby stworzyć jaśniejszą, bezpieczniejszą i bardziej przyjazną klatkę schodową. Wybierz oświetlenie, które podkreśli i uwydatni walory Twoich schodów.

oświetlenie stopni - bezpieczeństwo i unikalny wygląd

Oświetlenie schodów

Jedną z zasad, którą należy się kierować jest umieszczenie odpowiedniej ilości światła na szczycie schodów. Oświetlenie schodów od dołu lub na ścianach wzdłuż schodów jest mniej efektywne niż oświetlenie z góry. Oświetlenie nad schodami gwarantuje, że cała klatka schodowa będzie dobrze oświetlona. Nie można zapominać również o dodatkowym oświetleniu podestu.

Dodaj trochę polotu.

Jeśli chodzi o schody zewnętrzne, doskonałym wyborem są reflektory wpuszczane. Można je wykorzystać do oświetlenia poszczególnych schodów. Użycie oprawek z  diodami LED jest jest tanie w eksploatacji, tworzy ekskluzywny wygląd i może sprawić, że przestrzeń naprawdę ożyje w nocy.

Oświetlenie stopni sprawdza się również w przypadku schodów wewnętrznych. Lampy wpuszczane mogą być również stosowane na ścianie w pobliżu schodów i będą zwracać uwagę na piękno balustrady lub tralki. Podkreślenie piękna schodów za pomocą odpowiedniego oświetlenia jest stosunkowo łatwe. Bezpieczeństwo i elegancję można osiągnąć wybierając naturalne światło i rozmieszczając sztuczne światło ostrożnie i z rozmysłem.

Bezpieczeństwo na schodach

W większości przypadków oświetlenie na klatkach schodowych nie jest wyłącznie motywem dekoracyjnym, ale pełni również realną funkcję w zakresie bezpieczeństwa.

Odpowiednie oświetlenie schodów jest bardzo ważne, ale kluczowym elementem bezpieczeństwa na schodach jest zaprojektowanie i wykonanie schodów zgodnie z przepisami budowlanymi, dlatego wybór odpowiedniego wykonawcy jest bardzo ważny.

W SKE Design od wielu lat projektujemy i wykonujemy różnego rodzaju schody - zarówno do powierzchni komercyjnych i domów oraz mieszkań. Z przyjemnością zaprojektujemy i wykonamy bezpieczne schody doskonale dopasowane do Twojej przestrzeni.

Aby uzyskać więcej informacji na temat projektu i budowy schodów, koniecznie skontaktuj się z SKE Design!


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!