artykuł
grudzień 20, 2021

Projektowanie schodów

Na co zwrócić uwagę podczas projektownia schodów?

Schody mają jeden podstawowy cel - bezpieczne przemieszczanie użytkownika pomiędzy różnymi poziomami budynku. Początkowo schody spełniały tylko tę funkcję, a ich projekt był uzależniony od lokalizacji schodów i potrzeb użytkownika. Podstawowa metoda budowy i projektowania schodów nie zmieniła się do czasu, gdy rozwijające się kultury i ich różne style budowlane zaczęły stawiać specyficzne wymagania, które zaczęły zmieniać formę i styl schodów.

Schody - nowoczesny design

W miarę upływu czasu i rozwoju architektury, schody stały się podstawowym elementem projektu architektonicznego. Dobrze zaprojektowana klatka schodowa ma duże znaczenie estetyczne, a jednocześnie musi spełniać swoją funkcję. Projekt klatki schodowej musi spełniać wymagania techniczne, które zapewniają bezpieczną i funkcjonalną konstrukcję zgodną z prawem budowlanym i polskimi normami.

Ponadto, wraz z wprowadzeniem bardziej odpowiedzialnych społecznie standardów budowlanych, które wymagają instalacji poręczy ciągłych, umożliwiając w ten sposób lepszy i bezpieczniejszy dostęp do budynków dla osób niepełnosprawnych i niedowidzących, przygotowanie odpowiedniego projektów schodów nigdy nie miało większego znaczenia.

Funkcje schodów

Schody pełnią w domu wiele funkcji. Schody umożliwiają szybki i łatwy sposób przemieszczania się między piętrami i mogą stanowić element podkreślający styl architektoniczny domu. Na przykład, współczesne projekty balustrad szklanych pozwalają na stworzenie otwartej przestrzeni, na którą jest obecnie duże zapotrzebowanie.

Zarządzanie przestrzenią na klatce schodowej i wokół niej może być złożone. Na przykład, projektowanie ostatecznego układu schodów może spowodować konflikt pomiędzy przestrzeniami w mieszkaniu.

Każda przestrzeń ma swoją funkcję, może to być wąski korytarz, otwór drzwiowy pod schodami czy przestrzeń przy drzwiach wejściowych. Często projektant schodów staje się negocjatorem szukającym kompromisu, który przyniesie korzyści wszystkim zainteresowanym i pozwoli każdej przestrzeni funkcjonować zgodnie z jej przeznaczeniem Punkty wejścia i wyjścia z klatki schodowej muszą być dobrze zarządzane i muszą brać pod uwagę mieszkania o dużym natężeniu ruchu. Niewielkie poprawki projektowe mogą znacznie skrócić dystans pokonywany przez lokatorów.

Schody - normy budowlane

Największą uwagę należy zwrócić na to, aby schody spełniały wymagania norm budowlanych. Schody ze względu na swoją naturę mogą być niebezpiecznym i spornym elementem każdego projektu budowlanego, dlatego należy zachować należytą dbałość przy zatrudnianiu wykonawcy schodów.

Nie każda firma wykonująca schody ma odpowiednie doświadczenie i wiedzę aby zapewnić pomoc przy projektowaniu schodów. Odpowiednia wiedza i rozwój technologii pozwala projektantom nie tylko na pomoc w projektowaniu, ale także na szerszy zakres opcji w bardziej rozsądnej cenie niż w jakimkolwiek innym czasie w historii budownictwa. Wiele projektów w przeszłości było pracochłonnych i dlatego dość drogich. Firma budująca schody, która posiada nowoczesne maszyny CNC, jest w stanie zapewnić podłużnice cięte, schody otwarte, schody centralne i geometryczne w cenach, które w praktyce nigdy nie były niższe. Inną zaletą nowoczesnej technologii jest wysoki stopień dokładności.

Schody - projektowanie i montaż

Ske Design ma niezbędne doświadczenie oraz park maszynowy, aby zapewnić kompleksowe wykonanie schodów. Inwestor może liczyć na pełne wsparcie, począwszy od wyboru odpowiedniego typu schodów, aż po produkcję i montaż schodów. Poza wykonaniem samej konstrukcji schodów pomagamy w wyborze odpowiedniej balustrady. Wykonujemy między innymi balustrady kute, wycinane laserowo czy szklane. Bez względu na rodzaj balustrady i schodów wszystkie nasze projekty ściśle wypełniają normy budowlane oraz najwyższe standardy jakościowe.

W Ske Design zdajemy sobie sprawę jak ważny jest odpowiedni design schodów. Dlatego oferujemy naszym klientom schody i balustrady zgodne z najnowszymi trendami światowego wzornictwa.

Jeżeli szukasz rzetelnego i doświadczonego wykonawcy, który zapewni kompleksowe wykonanie schodów, koniecznie skontaktuj się z Ske Design. Z przyjemnością zaprojektujemy i wykonamy bezpieczne i nowoczesne schody do Twojej nieruchomości.


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!