artykuł
październik 23, 2020

Open space, antresola i schody loftowe.

Charakterystyczne elementy domów i mieszkań w stylu loftowym.

Lofty to mieszkania uzyskane poprzez zaadaptowanie starych budynków, takich jak fabryki i magazyny. Domy w stylu loftowym maksymalizują swoją przestrzeń poprzez wyeliminowanie większości ścian wewnętrznych i wykorzystanie otwartego planu piętra.

Lofty znajdują się zazwyczaj w odrestaurowanych budynkach i wykorzystują istniejącą architekturę. Jednak coraz częsciej powstają nowe budynki nawiązujące stylistyką do pierwowzoru loftu z lat 60-70 XX. wieku.  

Choć mają różne kształty i rozmiary, istnieją pewne cechy, które można znaleźć w większości loftów. Niezależnie od tego, czy znajdują się one w odrestaurowanej fabryce, czy w nowo wybudowanym kompleksie apartamentów, domy w stylu loftowym posiadają charakterystyczne elementy aranżacji.

An old brick factory building is turned into loft appartments. (A)
Photo by RoestfrischerKaffee / Unsplash

Open Space

Duże, otwarte przestrzenie to najczęściej spotykana cecha domów w stylu loftowym. Ponieważ zazwyczaj znajdują się one w odrestaurowanych magazynach i fabrykach, często ich wysokość zdecydowanie przewyższa 2,5 metra. Wyeksponowane belki nośne i systemy wentylacyjne, które są zainstalowane w tych budynkach, są elementami typowymi dla loftów.

Okna

Ze względu na otwarty plan piętra, duże okna będą odgrywały ważną rolę. Duża ilość naturalnego światła wypełniającego otwartą przestrzeń sprawia, że mieszkania na poddaszu są większe i jaśniejsze. Okna często rozpościerają się na całej wysokości ściany od podłogi do sufitu.

Drzwi

Jako drzwi loftowe doskonale sprawdzą się drzwi przesuwne. Montowane na prowadnicach, wykończone szkłem zapewniają przepływ światła, a dzięki swojej konstrukcji wymagają niewielkiej ilości miejsca, dzięki temu są ciekawą alternatywą dla drzwi tradycyjnych.

cafe
Photo by TariQ instagram: nbo3 / Unsplash

Schody loftowe

Antresola to doskonały sposób, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń w apartamentach w stylu loftowym. Półpiętro wydzielone z powierzchni mieszkania, pomimo tego że nie stanowi osobnej kondygnacji, to jest doskonałym sposobem na uzyskanie dodatkowej przestrzeni na sypialnię czy miejsce do pracy.

Aby korzystać z antresoli, musimy wybrać pomiędzy drabinką i schodami. Niewątpliwą zaletą drabinek jest to, że praktycznie nie zajmują miejsca. To rozwiązanie sprawdzi się jednak tylko w przypadku antresoli o małych rozmiarach. Jeśli zamierzamy wykorzystać antresolę tylko i wyłącznie jako miejsce do spania to drabinka będzie dobrym rozwiązaniem. Jeżeli natomiast chcemy w pełni wykorzystać zalety dodatkowej powierzchni, to powinniśmy zdecydować się na schody.

Metalowa konstrukcja schodów loftowych nie tylko zapewni stabilność i bezpieczeństwo. Odpowiednio zaprojektowane sprawiają wrażenie lekkości i doskonale komponują się z innymi elementami minimalistycznego wnętrza.

Jako stopnie można wykorzystać różnego rodzaju drewno zabezpieczone lakierem, olejem lub farbą.

Jeżeli planujesz zbudowanie antresoli w swoim mieszkaniu lub omu, to koniecznie skontaktuj się z Ske Design. Z przyjemnością podzielimy się naszym doświadczeniem na temat budowy antresoli i schodów loftowych.


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!