artykuł
październik 19, 2020

Metalowo-szklane drzwi przesuwne montowane na ścianie.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając drzwi przesuwne? Przeczytaj nasz poradnik.

Drzwi przesuwne są doskonałym rozwiązaniem dla każdego wnętrza.

Stanowią one modną alternatywę dla tradycyjnych drzwi i dają większą swobodę.

Prawidłowy montaż oznacza, że nie tylko zyskujemy niezawodność, ale i niepowtarzalną atmosferę wnętrza oraz więcej przestrzeni. Do otwarcia drzwi tego typu potrzeba niewiele miejsca.

Kształt drzwi przesuwnych wykonanych z połączenia metalu i szkła przyciąga uwagę i nadaje unikalnego stylu.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając metalowo-szklane drzwi przesuwne?

Po pierwsze - miejsce montażu

Wybierając miejsce montażu drzwi przesuwnych, należy przeanalizować układ pomieszczeń i wziąć pod uwagę ciągi komunikacyjne.
Drzwi przesuwne dzięki swojej konstrukcji wymagają niewielkiej przestrzeni, jednak ich unikalny wygląd powoduje, że powinny być traktowane jako element dekoracji wnętrza, który warto podkreślić.

Drzwi przesuwne można zamontować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Oczywiście nie sprawdzą się one jako drzwi wejściowe, ale z powodzeniem mogą oddzielać salon, sypialnię czy łazienkę od innych pomieszczeń.

Po drugie - design

Gdy miejsce montażu zostanie wybrane, przychodzi czas na wybór modelu i wykończenia.

Na tym etapie należy zwrócić uwagę na rodzaj pomieszczenia i jego funkcję.

Gdy planujemy zamontować drzwi przesuwne do łazienki, sypialni czy innego pomieszczenia wymagającego więcej prywatności lepiej wybrać wykończenie ze szkła matowegolub mrożonego.

Jeśli natomiast planujemy przedzielić przestrzeń biurową czy oddzielić salon od kuchni można wybrać szkło przeźroczyste, które zapewni więcej światła i nie pomniejszy optycznie wnętrza.

W zależności od stylu i wielkości pomieszczenia należy wybrać odpowiednią grubość profili, ilość szprosów i kolor ramy.

Po trzecie - prowadnice

Drzwi przesuwne z metalu i szkła montuje się na specjalnych szynach prowadzących.

O ile design drzwi dostosować do własnego gustu, to wybór prowadnicy wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia, dlatego należy skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Prowadnice powinny składać się z niezawodnej szyny i kół, które umożliwiają otwieranie/zamykanie drzwi, a ich wytrzymałość musi być dopasowana do wagi i wielkości drzwi.

Po czwarte - uchwyty

Drzwi przesuwne warto wzbogacić o klamki, które ułatwią otwieranie, ale jednocześnie nadadzą niebanalnego wyglądu. Mogą to być tradycyjne gałki lub klamki, ale  można się odważyć na ręczne wykonane uchwyty z paska skórzanego lub sznurka żeglarskiego, który przymocujemy do drzwi za pomocą rustykalnych nitów.

Drzwi przesuwne znacząco wpłyną na wystrój wnętrza. Jeśli chcesz, aby przyciągały uwagę, wybierz minimalizm, który podkreśli wyjątkowy charakter drzwi.

Po piąte - prosjonalny wykonawca

Wybór doświadczonego wykonawcy to gwarancja jakości i niezawodności. Dlatego montaż drzwi przesuwnych należy zlecić profesjonalemu wykonawcy.

Ske Design ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, produkcji i montażu metalowo-szklanych drzwi przesuwnych. Z przyjemnością odpowiemy na pytania i przygotujemy projekt dopasowany do indywidualnych potrzeb. Jeżeli zatem planujesz zakup drzwi przesuwanych do swojego wnętrza to koniecznie skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.