artykuł
październik 16, 2020

6 wskazówek jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym.

Zobacz czym charakteryzuje się styl loftowy pochodzący z lat 60-tych XX wieku.

Pochodzący z lat 60-tych XX wieku w Nowym Jorku w Ameryce, "loft-living" był stylem zrodzonym z konieczności, a nie z pożądania najnowszych trendów w dekoracji. Dawne przestrzenie fabryczne były często zajmowane przez artystów i muzyków, utrzymujących się z niewielkich dochodów.

Photo by Joel Oliveira / Unsplash

Mieszkania w budynkach przemysłowych były tanie, jasne i przestronne, a jednocześnie zapewniały wszystko, czego potrzebowała kreatywna bohema, aby funkcjonować w niegdyś produkcyjnej dzielnicy Soho na Manhattanie.

Dziś wystrój wnętrz loftów nabrał zupełnie nowej formy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi 6 poradami, jak urządzić mieszkanie w stylu magazynowym.

6 wskazówek jak urządzić mieszkanie w stylu industrialnym.

  • Oryginalne elementy wyposażenia.
  • Oświetlenie "Loft style".
  • Neutralne kolory.
  • Przeszklone ściany z metalu.
  • Meble w stylu industrialnym.
  • Tkaniny Vintage.

1. Oryginalne elementy wyposażenia.

Oryginalne ceglane ściany są pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok po wejściu do loftu. Odsłonięte rury wentylacyjne, elementy konstrukcyjne budynku, betonowe sufity nadają industrialny wygląd, podkreślając surowy wygląd wnętrza.

Photo by Derick McKinney / Unsplash

2. Oświetlenie "Loft style"

Odpowiednio dobrane oświetlenie doświetla pomieszczenie i poprawia nastrój, gdy zapada zmrok. Ma również ogromny wpływ na stylistykę wnętrza. Podstawowe opcje oświetlenia mieszkania w stylu loftowym to betonowe i metalowe lampy wiszące oraz stojące. Najnowszym hitem są lampy z dodatkami marynistycznymi, które łączą elementy wikliny, naturalnego ratanu oraz lin używanych na okrętach.

3. Neutralne kolory

Metale, cegła i beton mają podobną cechę wspólną - doskonale pasują do neutralnej, ziemistej palety kolorów, która jest istotą aranżacji mieszkania w stylu industrialnym. Jako dodatki możesz wykorzystać lustra z metalową ramą, drewniane drabiny na ręczniki, betonowe doniczki, metalowe wazony i inne tego typu akcesoria.

4. Przeszklone ściany z metalu

Mieszkania w stylu przemysłowym charakteryzują się otwartymi przestrzeniami. Jeśli jednak musisz podzielić powierzchnię to zamiast stosować ściany z suchej zabudowy, zastanów się nad wykorzystaniem metalowo-szklanych ścianek działowych. Tego typu rozwiązanie zapewnia przenikanie naturalnego światła i pozwala na uzyskanie wrażenia otwartej przestrzeni. Zastosowanie mrożonego szkła to doskonały sposób na zapewnienie prywatności w łazience czy sypialni.

Photo by myHQ Workspaces / Unsplash

5. Meble w stylu industrialnym

Minimalistyczne sofy wykonane z metalu z obiciami w naturalnych kolorach to "must have" w każdym wnętrzu industrialnym. Aby maksymalnie wykorzystać każdy metr swojego mieszkania, pomyśl o zakupie metalowo-drewnianych regałów. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać przestrzeń do przechowywania, a jednocześnie doskonale łączy się pozostałymi elementami mieszkania w stylu industrialnym.

Wnętrze możesz uzupełnić krzesłami barowymi czy metalowymi stołami z blatem z naturalnego drewna.

6. Tkaniny Vintage

Do loftu doskonale pasują podłogi betonowe lub wykonane z naturalnego drewna. Aby ocieplić wnętrze, możesz zastosować dywany vintage w naturalnych kolorach. Tkaniny doskonale sprawdzą się również jako dodatki w postaci poduszek i narzut, które dodadzą przytulności każdemu apartamentowi w stylu przemysłowym.