artykuł
grudzień 6, 2021

Malowanie proszkowe schodów i balustrad.

Zalety balustrad i schodów malowanych proszkowo.

Metal to wytrzymały materiał — ale nie jest niezniszczalny. Dlatego też, jeśli szukasz balustrad lub schodów, które charakteryzują się trwałością i wytrzymałością, ważne jest, abyś rozważył kwestię wykończenia.

Czym jest malowanie proszkowe i dlaczego jest to popularny wybór wykończenia wśród producentów i konsumentów, którzy cenią sobie jakość, odporność i łatwość użycia? Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Photo by Raphaël LR / Unsplash

Czym jest malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe to rodzaj wykończenia. Podobnie jak tradycyjna farba, umożliwia wykończenie malowanego elementu w wielu kolorach i fakturach oraz zapewnia warstwę ochronną, która osłania materiał przed niszczącymi siłami, takimi jak wilgoć, zadrapania i uderzenia. W przeciwieństwie do zwykłej płynnej farby farba ta nakładana jest na sucho.

Do czego stosuje się malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe jest stosowane praktycznie do wszystkiego, od poręczy, schodów i mebli ogrodowych po części samochodowe, ramy rowerowe i gaśnice.

Jak wygląda proces malowania proszkowego?

W procesie malowania proszkowego suchy proszek, który zawiera pigmenty, żywice polimerowe, środki konserwujące, środki poziomujące i inne dodatki nakładany jest na powierzchnię metalu w procesie zwanym elektrostatycznym osadzaniem natryskowym. Zasadniczo, po przygotowaniu powierzchni, przy użyciu specjalnego pistoletu natryskowego proszek jest rozprowadzany na powierzchni malowanego elementu. Przyczepność uzyskuje się dzięki ładunkom elektrostatycznym. Po nałożeniu odpowiedniej powłoki, element jest umieszczany w piecu do utwardzania, gdzie ciepło powoduje topnienie proszku i przekształca go w gładką, twardą powłokę.

More info: https://www.rarchitecture.com.au/parkdale_house_balwyn
Photography: Dylan James - https://dylanjames.com.au/
Photo by R ARCHITECTURE / Unsplash

Styl i funkcjonalność.

Funkcjonalność nie musi być nudna, a malowanie proszkowe jest na to najlepszym dowodem. Wiele kolorów oraz możliwość osiągnięcia różnych tekstur to niewątpliwe zalety malowania proszkowego. Malowanie proszkowe może być również stosowane w wielu warstwach, co dodatkowo rozszerza możliwości estetyczne. Dzięki zastosowaniu malowania proszkowego można osiągnąć funkcjonalne wykończenie, które pasuje do praktycznie każdego stylu.

Przyjazne dla środowiska.

Pomimo szerokiego wyboru kolorów i odcieni malowanie proszkowe jest niezaprzeczalnie "zielone". Metoda aplikacji zmniejsza straty materiału w porównaniu do malowania natryskowego farbami tradycyjnymi. Ponieważ proszek jest suchy, niewykorzystany nadmiar proszku może być odzyskany. Ponadto, proszek używany w malowaniu proszkowym nie zawiera wielu szkodliwych substancji chemicznych stosowanych w tradycyjnych farbach, takich jak rozpuszczalniki i lotne związki organiczne. Malowanie proszkowe nie przyczynia się do powstawania odpadów niebezpiecznych wymagających specjalnej utylizacji.

Snowy Mountain Lake and Green Plants
Photo by Landon Parenteau / Unsplash

Trwałość.

Chociaż estetyczne korzyści wykończenia są ważne, nie ma sensu stosować pięknej powłoki, która nie będzie trwała. Efektem malowania proszkowego jest wykończenie, które jest zarówno twardsze i bardziej elastyczne niż tradycyjna farba. Ponadto, powłoka proszkowa jest znacznie grubsza. Chociaż różnice w twardości, elastyczności i grubości są praktycznie niewidoczne gołym okiem, grubsza powłoka daje lepszą ochronę, zapewniając wykończenie, które jest odporne na rdzę, zarysowania i uderzenia. Ostatecznie, oznacza to większą trwałość i mniej konserwacji.

Schody i balustrady malowane proszkowo.

Kiedy instalujesz poręcz czy schody, zależy Ci zarówno na atrakcyjności wizualnej, jak i trwałości oraz bezpieczeństwie. Powlekane proszkowo poręcze aluminiowe czy metalowe schody doskonale spełniają wszystkie te warunki. Przy tak wielu kombinacjach stylów, kształtów, rozmiarów, kolorów i wykończeń do wyboru, łatwo jest znaleźć poręcz czy schody wykonane z malowanej proszkowo stali, które z pewnością będą pasowały do Twojego wystroju. Powlekana proszkowo stal jest również wyjątkowo odporna na działanie czynników atmosferycznych. W przypadku elementów wykonanych z innych materiałów istnieje ryzyko, że warunki atmosferyczne i rdza zniszczą wygląd poręczy, lub naruszą stabilność schodów.

Powlekanie proszkowe balustrad i schodów stalowych zapewnia imponującą trwałość, dzięki czemu nie potrzeba specjalnej konserwacji, aby utrzymać fantastyczny wygląd i funkcjonalność.
stairs in a house
Photo by Zac Gudakov / Unsplash

Schody na wymiar

Jeśli szukasz najwyższej jakości balustrad i schodów na wymiar, to trafiłeś we właściwe miejsce. W SKE Design projektujemy i wykonujemy solidne i stylowe balustrady oraz schody powlekane proszkowo. Zapraszamy!


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!