artykuł
grudzień 13, 2021

5 powodów, dla których warto wybrać schody stalowe.

Dlaczego warto wybrać schody ze stali?

Klatka schodowa ma duży wpływ na wygląd Twojego domu. Typ schodów oraz materiał, z jakiego zostaną wykonane powinny komponować się ze stylem Twojego wnętrza. Poza wyglądem nie można zapominać o funkcjonalności i bezpieczeństwie. Dlatego wybór odpowiedniego rozwiązania powinien być zaprojektowany przez doświadczonego architekta.

Wiele lat temu prawie wszystkie klatki schodowe były wykonane z drewna. Jednak teraz sytuacja bardzo się zmieniła; schody stalowe stały się najczęstszym wyborem wielu właścicieli nieruchomości i osób budujących domy na całym świecie.

Skupmy się na pięciu głównych powodach, dla których warto wybrać schody stalowe.

fot.Laura Tancredi 

Schody stalowe są bardziej wytrzymałe i długowieczne.

Jedną z najważniejszych cech, które odróżniają schody stalowe od schodów wykonanych z drewna, jest wytrzymałość. Ogólnie rzecz biorąc, najwyższej jakości stal używana do produkcji schodów jest w stanie wytrzymać znacznie większy ciężar. Wraz z wytrzymałością, schody stalowe cieszą się renomą ze względu na swoją trwałość. Schody stalowe nie są podatne na gnicie, wypaczanie czy ataki szkodników.

Schody stalowe wymagają minimalnej konserwacji.

Wielu właścicieli nieruchomości decyduje się na schody stalowe ze względu na łatwość utrzymania. Schody stalowe wymagają minimalnej uwagi w zakresie konserwacji (czynniki naturalne, takie jak wilgoć i zmiany temperatury, praktycznie nie wpływają na stal nierdzewną). Jeśli chodzi o czyszczenie, to jest ono zaskakująco łatwe w przypadku schodów stalowych. Każdego dnia można utrzymać ich wygląd na optymalnym poziomie poprzez zwykłe wycieranie.

Zdjęcie autorstwa Rachel Claire

Możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb

Stal można ukształtować w dowolny sposób. Schody stalowe mogą mieć niemal dowolny kształt. Jest to wielka zaleta, zwłaszcza gdy schody mają pasować do konkretnego wnętrza. Profesjonalny producent schodów jest w stanie zaprojektować i wykonać dowolny rodzaj schodów. Jeśli chodzi o nieruchomości komercyjne, indywidualnie zaprojektowane i niecodzienne schody mogą być również pomóc w budowaniu wizerunku firmy. Schody stalowe mogą być również łączone z innymi materiałami, takimi jak szkło, aby uzyskać bogato wyglądające, najwyższej klasy schody. Zastosowanie balustrad ze szkła czy balustrad wycinanych laserowo doskonale dopełni unikalny wygląd schodów stalowych oraz zapewni bezpieczeństwo.

Schody ze stali pasują zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz.

Schody ze stali doskonale sprawdzą się również na zewnątrz. Ze względu na imponującą trwałość, odporność na warunki atmosferyczne i wytrzymałość, schody stalowe mogą wytrzymać każde niesprzyjające warunki pogodowe i służyć przez wiele lat zapewniając bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Podobnie jak w przypadku schodów łączących wiele kondygnacji wewnątrz budynku, można je wykorzystać do połączenia dwóch tarasów lub zbudowania osobnego wejścia zewnętrznego do budynku. Nawet w złych warunkach pogodowych, takich jak śnieg, deszcz, burze, palące słońce itp. schody stalowe zachowają unikalny wygląd.

Szeroka paleta kolorów.

Dzięki malowaniu proszkowemu stali uzyskujemy nie tylko wytrzymałą powłokę ochronną, ale również możliwość wykończenia schodów w dowolnym kolorze z palety RAL. Dzięki temu Twoje schody będą nie tylko unikalne pod względem konstrukcyjnym, ale również doskonale dopasowane kolorystycznie do Twojego wnętrza.

Producent schodów stalowych.

Bez względu na to, czy szukasz wykonawcy schodów do swojego domu, czy firmy, podstawowym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest bezpieczeństwo i zgodność z przepisami budowlanymi. W SKE Design od wielu lat projektujemy i wykonujemy schody stalowe. Nasze doświadczenie i nowoczesny park maszynowy gwarantuje najwyższą jakość wykonania schodów stalowych.


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!