artykuł
listopad 28, 2022

Jaki materiał na schody?

Zobacz jaki materiał najlepiej sprawdzi się na schodach.

Podłoga drewniana

Schody drewniane oferują bardziej klasyczny styl, ale dobrze komponują się z innymi materiałami, takimi jak szkło, metal i kamień naturalny.

Zalety stopni drewnianych:

Drewno jest mocnym i trwałym pokryciem podłogowym. Ponadto, jest łatwe w utrzymaniu.

Wady stopni drewniaych:

Drewno wymaga regularnych zabiegów pielęgnacyjnych, aby zachować swój wygląd i może być nieco trudne w montażu.

Panele lub laminat na schodach

Podłoga laminowana

Podłoga laminowana pozwala na odkrywanie różnych stylów, ponieważ ten rodzaj podłogi jest dostępny w wielu kolorach, teksturach i wzorach.

Zalety laminatu na schodach:

Podłoga laminowana pozostaje bardziej przystępna cenowo niż okładziny podłogowe takie jak ceramika i drewno. Ponadto, może być instalowana na większości powierzchni, z wyjątkiem wykładzin dywanowych.

Wady laminatu na schodach:

Podłoga laminowana nie nadaje się do miejsc o dużym natężeniu ruchu, ponieważ szybciej się zużywa. Ponadto wymaga ona drewnianego noska, aby zapobiec zbyt szybkiemu zużyciu krawędzi stopni.

wykładzina na schodach

Wykładzina dywanowa

Wykładzina podłogowa jest mniej popularna do pokrycia schodów, ale może być dostosowana do każdego stylu, w zależności od jej koloru i wzoru.

Zalety wykładziny na schodach:

Wykładzina dywanowa jest miękkim, pochłaniającym dźwięk materiałem. Jest również łatwa w instalacji.

Wady wykładziny na schodach:

Wykładzina ma tendencję do szybkiego zużywania się, gdy jest umieszczona w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Nie jest też odpowiednia dla alergików, ponieważ łatwo zbiera kurz.

Ceramika na schodach

Ceramika oferuje szeroką gamę wzorów, kolorów i tekstur, aby stworzyć klatkę schodową o niepowtarzalnym stylu. Jest często stosowana na schodach do pomieszczeń biurowych lub komercyjnych.

Zalety ceramiki na schodach:

Ceramika jest mocnym i trwałym materiałem. Jest również łatwa do czyszczenia i utrzymania.

Wady ceramiki na schodach:

Ceramika jest twardym i zimnym materiałem dla bosych stóp i wymaga odpowiednich narzędzi i umiejętności do instalacji.

Podłogi winylowe

Winyl pozostaje bardzo wszechstronnym, uniwersalnym materiałem, który może łatwo imitować drewno i kamień za ułamek ceny.

Zalety winylu na schodach:

Winyl jest niedrogim materiałem podłogowym. Jest łatwy w instalacji, czyszczeniu i utrzymaniu.

Wady winylu na schodach:

Winyl może z czasem zmienić kolor i stracić swój blask. Ponadto wymaga plastikowego noska, aby chronić krawędzie.

schody nowoczesne

Jakie są najbardziej popularne style schodów?

Schody często pozostają dominującym i centralnym elementem w domach, biurach i mieszkaniach. Przed przystąpieniem do ich budowy, przed wyborem rodzaju schodów należy określić, w jakim stylu będzie nasz wystrój. Oto kilka przykładów stylów schodów, które mogą Cię zainspirować. Możesz jednak puścić wodze fantazji i połączyć różne style schodów, aby stworzyć niepowtarzalną i oryginalną klatkę schodową.

Schody współczesne

Współczesna klatka schodowa pozostaje bardzo popularną klatką schodową w nowych domach. Styl współczesny to sprytne połączenie kontrastów, takich jak czarna centralna podłużnica schodów i jasne drewniane stopnie. Ponadto fuzja materiałów takich jak drewno, stal, szkło i metal nadaje schodom bardzo współczesny wygląd.

Minimalistyczne schody

Dla tych, którzy wolą elegancki wystrój, bez ozdób i arabesek, minimalistyczne schody są idealnym wyborem. Styl minimalistyczny pozostaje neutralny pod względem kolorów, odcieni i kontrastów, propagując jasne odcienie i stal nierdzewną, a także czyste linie, bez łuków. Połączenie jasnego drewna i stalowych tralek to doskonały przykład minimalistycznych schodów.

Schody nowoczesne

W przypadku nowoczesnych schodów materiały pozostające na pierwszym planie to szkło, metal i stal nierdzewna. Często zaleca się dodanie szklanych balustrad, aby uzyskać efekt lekkości. Nowoczesny styl preferuje stosowanie materiałów z chromowanym wykończeniem, takich jak słupki i poręcze ze stali nierdzewnej. Aby uzyskać bardziej industrialny wygląd, wybierz system balustrad linowych ze stali nierdzewnej.

Schody klasyczne

Klasyczne i romantyczne schody emanują spokojem i elegancją dzięki tralkom z litego drewna i kutej stali ozdobionym arabeskami i ornamentami. Ten klasyczny efekt jest często osiągany poprzez połączenie schodów kręconych z bardziej wyrafinowanymi detalami na poręczach i słupkach. Często kolor drewna będzie ciemniejszy, aby wzmocnić klasyczny i romantyczny styl. Schody z drewnianymi stopniami w ciemniejszym kolorze i ozdobnymi tralkami będą się wydawać jak z bajki!


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!