artykuł
grudzień 5, 2022

Jak wybrać dobrego spawacza?

Certyfikowany spawacz to gwarancja wysokiej jakości konstrukcji stalowej!

Spawanie to proces łączenia dwóch metali ze sobą, ale istnieje wiele szczegółów, które mają wpływ na uzyskanie wysokiej jakości połączeń. Spawacze są rzemieślnikami i artystami. Zaawansowani spawacze wiedzą, że najmniejszy szczegół świadczy o jakości ich pracy. Rozumieją materiały, z którymi pracują i wiedzą, jak najlepiej je połączyć. Wiedzą również, jak sprawić, by ich spawy były gładkie, a nawet niewidoczne.

W Ske Design oferujemy usługi spawalnicze przy użyciu wysokiej jakości sprzętu i doświadczonych spawaczy, którzy mogą pochwalić się dbałością o szczegóły. Nasi spawacze są certyfikowani i szkoleni w celu spełnienia wymagań zarówno naszej branży, jak i naszych klientów.

Typy spoin i spawania

W Ske Design wykonujemy najbardziej popularne rodzaje usług spawalniczych. Istnieje kilka metod spawania, ale najczęściej stosowane to TIG i MIG. Proces spawania TIG jest uniwersalny pod względem różnorodności metali, które mogą być używane, ale proces jest wolniejszy. Spawanie MIG jest szybszym procesem, ale najlepiej nadaje się do większych i grubszych elementów. W tym procesie spoiny nie są tak precyzyjne, jak w przypadku spawania metodą TIG.

Jak odróżnić dobry spaw od złego?

Każda spoina jest inna. Zły spaw jest nie tylko nieestetyczny, ale może być również niebezpieczny. Przyjrzyj się spawowi: Czy są widoczne pęknięcia? Czy wokół spoiny są odpryski? Czy spaw sprawia wrażenie niechlujnego? Czy linia spawania jest nierówna? Różne metody spawania dają różne rezultaty i mają swój własny stopień trudności w uzyskaniu dobrej spoiny. Jeżeli połączenie jest gładkie lub w ogóle nie widać śladów spawania, to mamy do czynienia z bardzo dobrym spawem.

Spawanie schodów na wymiar

Cechy charakterystyczne dobrego spawu

Znakiem wysokiej jakości i bezpiecznego spawu jest to, że praktycznie go nie widać. Jeśli są jakieś widoczne dowody na istnienie spoiny, to będą one miały postać zgrubienia, które nie ma dziur ani pęknięć i jest jednolite. Wysokiej jakości spoina jest wykonana przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Oprócz ładnego wyglądu, wysokiej jakości spoina ma wytrzymałość wymaganą do trwałego połączenia elementów metalowych. Dobrze wykonany spaw będzie miał taką samą wytrzymałość jak łączony materiał.

Cechy charakterystyczne złego spawu

Z drugiej strony, nieprawidłowo wykonany spaw będzie charakteryzował się niechlujnym wyglądem i brakiem stabilności. Połączenie w przypadku złego spawu nie będzie mocne i bezpieczne. Ze złym spawem wiąże się kilka niebezpieczeństw. Słaba jakość spoiny może prowadzić do wad lub pęknięć w wykonanej konstrukcji. Zły spaw może również tworzyć nierówne połączenia lub mieć poszarpane krawędzie, które mogą zaczepiać się o materiały i sprzęt oraz stwarzać niebezpieczeństwo dla ludzi i zwierząt.

Certyfikowany spawacz to gwarancja wysokiej jakości konstrukcji stalowej!

Jak poznać dobrego spawacza?

Certyfikowany specjalista od spawania metali pracuje z dużą dbałością o szczegóły. Najlepsi spawacze posiadają specjalistyczne szkolenia i certyfikaty oraz odpowiednie doświadczenie w wykonywaniu specjalistycznych czynności spawalniczych.

Najwyższa jakość wykonania jest ważna! Twój spawacz powinien rozumieć, jak najlepiej osiągnąć Twoje cele. Aby znaleźć odpowiedniego spawacza, sprawdź jakie specjalistyczne szkolenia i certyfikaty posiada. Minimalne szkolenie dla certyfikowanego spawacza to 6-8 miesięcy. Zapytaj, od ilu lat zajmuje się spawaniem? Jaka jest jego specjalizacja? Różne procesy spawalnicze dają różne rezultaty spawania. Upewnij się, że wybrana przez Ciebie osoba wie, co robi!

Spawanie ścianek metalowo-szklanych w stylu industrialnym.
Znajomość podstawowych technik spawania i różnych rodzajów spoin jest tym, co czyni różnicę pomiędzy prawidłowo wykonanym projektem a projektem charakteryzującym się niską jakością.

Certyfikowani spawacze w Ske Design używają materiałów najwyższej jakości i potrafią pracować z różnymi materiałami - od cienkiej blachy aż do ciężkie płyty konstrukcyjnych - a nasze zaplecze techniczne pozwala na realizację projektów jednoelementowych lub dużych serii produkcyjnych.

Ponadto, w Ske Design oferujemy kompleksowe wykonanie różnego rodzaju konstrukcji stalowych takich jak schody stalowe, ścianki industrialne, nowoczesne meble, zadaszenia, balustrady itp. W naszej ofercie znajdziesz również wysokiej jakości usługi projektowania. W naszych projektach łączymy elementy stalowe z drewnem i szkłem. Dzięki temu jesteśmy w stanie kompleksowo wykonać różnego rodzaju projekty.

Aby uzyskać wysoką jakość wykonania, skontaktuj się z nami już dziś!


Wszystkie posty z kategorii "Konstrukcje spawane"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!