artykuł
luty 17, 2021

Drzwi przesuwne w industrialnym stylu

Drzwi przesuwne w stylu przemysłowym to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie.

W ostatnich latach styl industrialny zyskuje coraz więcej zwolenników, a rosnąca popularność tego stylu, choć typowego dla miejskich mieszkań, przemawia do wielu osób, ponieważ łączy w sobie nowoczesną estetykę i elementy industrialne, akcenty vintage i rustykalne, tworząc świetny efekt wizualny.

Wnętrza domowe z elementami stylu industrialnego wyglądają szczególnie atrakcyjnie ze względu na ich bezpretensjonalny wygląd, naturalny charakter materiałów i faktur. W tym artykule przyjrzymy się bliżej drzwiom industrialnym, ponieważ są one elementem wystroju, który ma duże znaczenie dla ogólnego wyglądu wnętrza, dodaje do atmosfery domu i akcentuje styl.

Drzwi w stylu industrialnym

Styl industrialny we wnętrzu domu jest bliski minimalizmowi i łączy w sobie najpotrzebniejsze przedmioty i meble z praktycznego punktu widzenia. Dekoracje i dodatki są ograniczone, akcent pada na materiały i surowe formy, dlatego drzwi industrialne są zarówno elementem architektonicznym, jak i dekoracyjnym.

Projektanci wykorzystują prostotę nieobrobionych powierzchni w wyrazisty sposób, aby podkreślić styl i funkcjonalność. Komfort i wygoda - to wszystko, co jest niezbędne dla współczesnego zabieganego człowieka i to motto jest punktem wyjścia dla industrialnego wnętrza.

Szorstkie tekstury w industrialnym wystroju wnętrza są uderzające w swoim pięknie. Cegła, płytki ścienne, a nawet betonowe ściany są często spotykane w industrialnych wnętrzach. Szczególnie popularne są konstrukcje stalowe, odsłonięte belki stropowe, rury, drewniane lub malowane podłogi, które nadają pomieszczeniu prawdziwy wygląd vintage.

Barn doors

Jednym z typów drzwi, które często można spotkać w mieszkaniach w stylu przemysłowych są "barn doors" - drzwi do stodoły. Z powodzeniem można je stosować we wnętrzach industrialnych, ponieważ całkowicie wpisują się w koncepcję stylu, który miesza elementy o rustykalnym charakterze z zużytym i wyeksploatowanym wyglądem.

Drzwi przesuwne z nowego lub recyklingowanego drewna mogą nadać niepowtarzalny charakter nie tylko sypialni. Można je wykorzystać jako drzwi do szafy lub w łazience urządzonej w stylu industrialnym i oczywiście jako ścianki działowe w mieszkaniach typu loft, pomagające w podziale przestrzeni mieszkalnej na strefy.

Wielką zaletą jest to, że drzwi stodoły są przyjazne dla środowiska. Dodatkowo kontrast pomiędzy betonowymi ścianami i fakturą drewna z odzysk tworzy wizualną estetykę, która wyróżnia się swoją wyjątkowością. W połączeniu z ceglanymi ścianami i odsłoniętymi belkami stropowymi przesuwne drzwi stodoły tworzą unikalny styl wnętrza.

Z praktycznego punktu widzenia drzwi przesuwne są doskonałym rozwiązaniem oszczędzającym przestrzeń.

Metalowe drzwi przemysłowe - zaakcentuj styl swojego wnętrza

Metal odgrywa główną rolę w stylu industrialnym, a drzwi wewnętrzne wykonane z metalu - stali, miedzi, blachy falistej - bezsprzecznie należą do tego stylu. Z przeszkleniami lub bez, metalowe drzwi w stylu przemysłowym są elementem przyciągającym wzrok.

Solidny wygląd metalowych drzwi przemysłowych doskonale współgra z odsłoniętymi rurami, które są typowe dla tego stylu oraz meblami industrialnymi, schodami, akcentami dekoracyjnymi i oprawami oświetleniowymi.

Metal współgra również z drewnem, co jest kolejnym powodem, dla którego warto zdecydować się na metalowe drzwi w domu w stylu industrialnym. Neutralny kolor metalowych powierzchni komponuje się z paletą barw tego stylu - szarością, cegłą, błękitem, czernią lub bielą. Tworzą one atmosferę surowych pomieszczeń przemysłowych.

Metalowo-szklane drzwi przesuwne

Innym typowym projektem drzwi przemysłowych jest kombinacja metalu i szkła. Takie drzwi są doskonałym wyborem, ponieważ nie blokują przepływu naturalnego światła i mogą być używane jako ścianki działowe czy  jako drzwi tarasowe itp.

Zazwyczaj metal jest pomalowany na czarno, co dodaje dodatkowego stylu.

Oczywiście, trzeba zdać sobie sprawę, że same drzwi nie mogą stworzyć wnętrza w  stylu przemysłowego. Jest to jego element. Kiedy projektujesz wnętrze w tym stylu, musisz przestrzegać jego podstawowych zasad - wyeksponuj cegły, skorzystaj z żelaznych lub betonowych filarów, gdzie tylko możesz użyj naturalnego drewna - jako materiału na podłogę, na meble, szafki kuchenne itp.

Nie przesadzaj z dekoracją i unikaj nadmiernego użycia jasnych kolorów. Mogą one być używane jako akcenty, ale główna paleta kolorów powinna być neutralna i naturalna.


Wszystkie posty z kategorii "Ścianki"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!