artykuł
kwiecień 18, 2022

Balustrady szklane

Balustrady szklane - nowoczesny design i bezpieczeństwo.

Modernizacja domu za pomocą szklanych balustrad to dobry sposób na dodanie wartości, klasy i luksusu do Twojej nieruchomości.

Balustrady szklane to wspaniały dodatek do balkonów, werand i tarasów zewnętrznych - systemy balustrad szklanych są również doskonałym wyborem dla wewnętrznych klatek schodowych!

Niestety, panuje powszechne błędne przekonanie, że balustrady szklane nie są bezpieczne. W rzeczywistości jest to jednak dalekie od prawdy.

Szklane balustrady są eleganckie i wyrafinowane, ale nie są delikatne!

W praktyce szkło hartowane to jeden z najbezpieczniejszych materiały do produkcji systemów balustrad, ponieważ są niezwykle trwałe, łatwe w utrzymaniu i nie wymagają konserwacji!

szklana balustrada - bezpieczeństwo i nowoczesny design

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY SZKLANYMI BALUSTRADAMI RAMOWYMI A BEZRAMOWYMI?

SZKLANE BALUSTRADY RAMOWE

Szklane balustrady ramowe to najczęściej wybierana opcja szklanych systemów balustradowych. Ponieważ panele z przezroczystego szkła są mocowane do ramy, opcja ta oferuje połączenie nowoczesnej estetyki i zwiększonego bezpieczeństwa. Ramy są dostępne w różnych wariantach, od metalowych po aluminiowe. Dzięki solidnej konstrukcji systemy balustrad szklanych są doskonałym wyborem do klatek schodowych, ponieważ zapewniają gościom bezpieczeństwo i wygodę. Choć mogą być one również powszechnie stosowane w przypadku drewnianych tarasów lub zabezpieczania obszarów basenowych, górna szyna może zasłaniać część malowniczego krajobrazu zewnętrznego.

Jeśli chcesz cieszyć się wolnym od przeszkód widokiem z tarasu, lepszym wyborem może okazać się system balustrad szklanych bezramowych.

BALUSTRADY SZKLANE BEZRAMOWE

Dla właścicieli nieruchomości, którzy chcą w pełni wykorzystać swój widok, bezramowe balustrady szklane są doskonałym wyborem. Ponieważ te szklane systemy balustrad nie posiadają ram, doskonale sprawdzą się zarówno w budynkach komercyjnych, jak i mieszkalnych. Choć wielu właścicieli domów nadal wybiera standardowe balustrady drewniane, ci, którzy szukają wyjątkowego efektu "wow", z pewnością docenią estetykę szklanych balustrad bezramowych. Ze względu na brak poręczy balustrady bezramowe nie sprawdzą się jako balustrady do schodów wewnętrznych.

CZY BALUSTRADY SZKLANE SĄ BEZPIECZNE?

Największe obawy większości osób dotyczą tego, czy szklana balustrada będzie w stanie wytrzymać obciążenie wynikające z ciągłego użytkowania.

W praktyce balustrady szklane są tak samo bezpieczne, jak tradycyjne systemy balustrad!

Ponieważ stosowane materiały szklane to bezpieczne szkło hartowane, są one około czterech razy bardziej wytrzymałe niż zwykłe szkło.

zewnętrzna balustrada szklana

5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO ZAINSTALOWAĆ SZKLANE BALUSTRADY

  1. Nowoczesna estetyka

Szklane balustrady nadają elegancki, nowoczesny wygląd każdemu stylowi domu.

2.   Wartość nieruchomości

Oprócz atrakcyjności wizualnej instalacja systemu balustrad szklanych przyczynia się do wzrostu wartości nieruchomości!

3.    Łatwość czyszczenia

Ponieważ szklane balustrady są trwałe, jedyne czynności związane z ich czyszczeniem i konserwacją to usuwanie kurzu i śladów palców.

4.    Opcje dostosowane do potrzeb klienta

Dzięki różnorodności opcji, właściciele nieruchomości mogą wybrać odpowiedni styl pasujący do ich domów, oraz budżetów!

5.    Bezpieczeństwo

Dzięki jednolitej konstrukcji i trwałemu szkłu hartowanemu instalacja szklanej balustrady zapewnia bezpieczeństwo podczas korzystania ze schodów.


Wszystkie posty z kategorii "Balustrady"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!