artykuł
kwiecień 25, 2022

Balustrady stalowe

Zalety balustrad ze stali.

Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się jaką balustradę wybrać dla swoich schodów to możemy Ci powiedzieć, że na pewno nie popełnisz błędu, wybierając poręcz metalową. Często doradzamy naszym klientom, aby w razie wątpliwości wybrali metal, ponieważ jest to jedna z balustrad o największej liczbie zalet.

Oto najważniejsze korzyści, jakie odniosą Państwo decydując się na ten rodzaj balustrady dla swoich schodów wykonanych na zamówienie.

Wytrzymałość stali nierdzewnej

W przypadku poręczy wytrzymałość ma najwyższy priorytet. Jest to przecież uchwyt, którego chwytamy się za każdym razem, gdy tracimy oparcie, a każdy, kto ma problemy z poruszaniem się, opiera się na poręczy za każdym razem, gdy wchodzi i schodzi po schodach. Wybór mocnego materiału na poręcze jest kluczowy, jeśli chcemy stworzyć bezpieczną klatkę schodową, a niewiele jest poręczy tak wytrzymałych, jak stal nierdzewna.

poręcze stalowe - schody spiralne

Wysoka trwałość

Stal nierdzewna jest jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów i jako taka jest prawdopodobnie jednym z najlepszych wyborów dla Twojej klatki schodowej. Poręcze metalowe charakteryzują się znacznie wyższą odpornością na warunki zewnętrzne niż poręcze drewniane.

Niskie koszty utrzymania

Stal nierdzewna jest dość łatwa w utrzymaniu. Jeśli poręcze ze stali nierdzewnej zostaną odpowiednio zabezpieczone warstwą ochronną farby antykorozyjnej, nie trzeba będzie ich ponownie malować przez wiele lat. Pozostaną one w doskonałym stanie przez lata i będą wymagały jedynie okazjonalnego czyszczenia i odkurzania.

Łatwość utrzymania czystości

Gdy po schodach porusza się wiele osób, trzeba często czyścić poręcze, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków i chorób. Metal jest dość łatwy do utrzymania w czystości, ponieważ można do niego używać praktycznie każdego środka czyszczącego lub dezynfekującego. Można nawet dobrze wyszorować poręcz, aby usunąć uporczywe zabrudzenia, nie uszkadzając jej powierzchni.

nowoczesne poręcze ze stali

Przystępna cena

Stal nierdzewna jest tania, zwłaszcza w porównaniu z wysokiej jakości poręczami drewnianymi, ale to nie jedyna rzecz, która sprawia, że jest to niedrogie rozwiązanie. Poręcze stalowe są również łatwiejsze i szybsze w montażu. Jest to jedno z bardziej przystępnych rozwiązań w zakresie poręczy, a dzięki wytrzymałości i trwałości tego typu materiału,m poręcz stalowa będzie służyć przez wiele lat.

Elastyczność

Stal nierdzewna jest dość łatwa do zainstalowania na różnych i unikalnych projektach schodów, ponieważ jest elastyczna. Poręcze te można wyginać i nadawać im pożądany kształt poprzez podgrzewanie. Nasi projektanci mogą wykonać montaż poręczy metalowej nawet na najbardziej unikalnych i skomplikowanych typach schodów, w tym na schodach spiralnych, a Ty nadal będziesz cieszyć się czymś eleganckim, spektakularnym, funkcjonalnym i pięknym.

Walory estetyczne

Poręcz ze stali nierdzewnej o odpowiednim wyglądzie i wykończeniu doda wiele walorów estetycznych do Twojej indywidualnie zaprojektowanej klatki schodowej. Takie wykończenie jest odpowiednie dla różnych trendów dekoratorskich, takich jak styl nowoczesny, współczesny, industrialny.

schody i poręcze na wymiar

Różnorodność wzornictwa

Stal nierdzewna jest elastyczna i może być instalowana w wielu różnych stylach i wzorach. Nasi projektanci mogą stworzyć coś jednolitego lub połączyć poręcze z różnymi efektami sztuki metalowej, aby uzyskać bardzo unikalny i interesujący wygląd.

Balustrady wycinane laserowo

Laserowe cięcie metalu daje producentom, architektom i projektantom możliwość wykorzystania ich kreatywnych pomysłów i zaprojektowania wspaniałych balustrad/paneli dekoracyjnych na zamówienie, do użytku wewnętrznego lub zewnętrznego. Balustrady wycinane laserowo mogą być stosowane w wielu różnorodnych projektach, począwszy od balkonów, balustrad zewnętrznych, schodów kręconych lub spiralnych, wewnętrznych i zewnętrznych. Wykorzystanie cięcia laserowego do produkcji takich wyrobów pozwala na bardziej precyzyjne wycinanie skomplikowanych wzorów, które nie tylko będą zgodne z przepisami budowlanymi, ale także trwałe, zwłaszcza w przypadku projektów zewnętrznych.


Wszystkie posty z kategorii "Balustrady"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!