artykuł
maj 9, 2022

5 powodów, dla których warto wybrać schody stalowe.

Zalety schodów stalowych

Budując nowe schody w swoim domu, trzeba będzie podjąć szereg decyzji. Po pierwsze trzeba wybrać materiał z którego będą one zbudowane. Tradycyjnie wybieranym materiałem jest drewno, ale obecnie coraz więcej osób decyduje się na stal.

Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych powodów, dla których warto wybrać schody stalowe.

Zanim jednak przejdziemy do listy, ważne jest, by zrozumieć, czym właściwie są schody stalowe. Zasadniczo jest to konstrukcja, w której główna rama konstrukcyjna jest wykonana ze stali - stopnie schodów mogą być również wykonane ze stali, podobnie jak poręcze lub balustrady, lub z innego materiału (np. drewna czy szkła).

Przejdźmy więc do listy.

Schody stalowe - mocne i trwałe

Jednym z głównych powodów, dla których warto wybrać stal, jest jej niezwykła wytrzymałość i trwałość. Schody będą niezwykle mocne, zdolne do utrzymania dużego ciężaru. Będą również bardzo trwałe - nie trzeba się martwić o ich rozszerzanie lub kurczenie pod wpływem warunków atmosferycznych, nie trzeba się też martwić, że zgniją, wypaczą się lub ulegną szkodnikom.

Jeśli chodzi o poręcze, istotne jest zastosowanie mocnego i trwałego materiału, który zapewni bezpieczeństwo i długowieczność. Poręcze ze stali nierdzewnej będą mocniejsze niż te wykonane z innych materiałów (np. drewna), ponieważ charakteryzują się wysoką wytrzymałością na rozciąganie.

Wewnątrz czy na zewnątrz

Sama trwałość stali oznacza, że można ją z łatwością stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Schody mogą łączyć dwie lub więcej kondygnacji domu, prowadzić na taras lub do wejścia do domu. Jeśli zależy Ci na czymś wyjątkowym, możesz nawet połączyć schody wewnętrzne z zewnętrznymi.

schody stalowe- idealne do nowoczesnych wnętrz

Niepowtarzalne wzory

Możliwe jest również tworzenie unikalnych projektów schodów stalowych, które są po prostu niemożliwe do wykonania z innych materiałów. Z tego powodu stal jest często preferowana przez architektów i projektantów. Można stworzyć schody stalowe z przezroczystymi szklanymi podestami. Można połączyć integralność strukturalną stali z pięknem drewna. Możliwości są nieograniczone.

Jeśli chodzi o najnowocześniejsze wzornictwo, nie można nie wspomnieć o schodach pływających - zwłaszcza w nowoczesnym lub minimalistycznym domu.

Wybór schodów ze stali pomoże Ci stworzyć bardzo funkcjonalne wnętrze, które dopełni prostotę minimalistycznego wzornictwa, a dodatkowo schody stalowe sprawią wrażenie, jakby zajmowały bardzo mało miejsca.

Balustrady i schody ze stali są szczególnie popularne w nowoczesnych i współczesnych domach, ponieważ zapewniają elegancki i minimalistyczny wygląd. Stal można bez problemu łączyć z innymi materiałami (takimi jak np. szkło).

Ekonomiczne

Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać stal, jest to, że jest ona bardzo ekonomiczna. Prawidłowo zaprojektowane schody będą służyć przez dziesięciolecia przy bardzo niewielkiej konserwacji. Nie powinna być konieczna wymiana elementów konstrukcyjnych, malowanie ani nic innego. Ponieważ schody stalowe są trwałe, w ostatecznym rozrachunku będą tańsze niż inne rodzaje schodów.

W dłuższej perspektywie można zaoszczędzić pieniądze, ponieważ balustrady i schody stalowe nie wymagają okresowego odnawiania - nawet gdy są wystawione na działanie śniegu, deszczu lub wysokiej temperatury, zachowają swój nienaganny wygląd.

Niewielkie wymagania konserwacyjne

Jedną z najlepszych cech stali jest to, że nie ulega ona wpływowi wilgoci, zmian temperatury i innych czynników, co oznacza, że jest niezwykle łatwa w utrzymaniu. Schody stalowe są bardzo łatwe w czyszczeniu, co sprawia, że utrzymanie schodów w doskonałym stanie jest łatwiejsze niż w przypadku schodów drewnianych czy wykonanych z betonu.

Stal nierdzewna jest nie tylko jednym z najłatwiejszych w utrzymaniu materiałów, ale jest również bardzo estetyczna. Jeśli brud, kurz lub zanieczyszczenia staną się problemem, wystarczy użyć wilgotnej szmatki, aby je usunąć. Metal nie wypacza się, nie kruszy, nie pęka ani nie wygina z upływem czasu.

schody stalowe - nowoczesne i wytrzymałe

Bezpłatna wycena schodów

Aby uzyskać więcej informacji na temat niesamowitych schodów i balustrad stalowych lub dowiedzieć się, ile będą kosztować schody do Twojego domu, skontaktuj się z zespołem Ske Design. Mamy duże doświadczenie w projektowaniu schodów i balustrad stalowych i nie możemy się doczekać, aby wprowadzić Twój projekt w życie!


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!