artykuł
listopad 16, 2020

Zalety ścianek metalowo-szklanych

Ścianki metalowo-szklane to rozwiązanie, które sprawdzi się praktycznie w każdej przestrzeni.

Dzięki szklanym przegrodom można całkowicie zmienić rozkład pomieszczenia i zagospodarować niewykorzystaną wcześniej przestrzeń, bez konieczności ponoszenia ogromnych nakładów na budowę!

Ścianki metalowo-szklane mają niezliczoną ilość praktycznych zastosowań. Doskonale sprawdzą się w domach, budynkach biurowych, restauracjach itp.

Zastąpienie ścian z cegły czy płyt gipsowych, ściankami metalowo-szklanymi pozwala uzyskać oczekiwany układ pomieszczeń, a jednocześnie w pełni wykorzystać naturalne światło słoneczne.

ścianki metalowo-szklane

Zalety ścianek metalowo-szklanych:

  • różne rodzaje szkła umożliwiają zastosowanie ścianek metalowo-szklanych zarówno do przestrzeni ogólnodostępnych, jak i tych, które wymagają zachowania prywatności.
  • oszczędność przestrzeni - montaż drzwi przesuwnych do ścianek metalowo-szklanych pozwala zaoszczędzić przestrzeń.
  • przedzielenie pomieszczenia ściankami wykonanymi ze szkła i metalu pozwoli na zmniejszenie hałasu,
  • unikalny styl - połączenie różnego rodzaju szkła z profilami metalowymi dostępnymi w palecie kolorów RAL sprawia, że ścianki metalowo-szklane stanowią również element dekoracyjny.
  • szybki montaż - w porównaniu ze ścianami z cegły czy płyt gipsowych, montaż ścianek z metalu i szkła jest znacznie szybszy i nie wymaga remontu i malowania całego pomieszczenia.
  • niższe koszty - wykonanie ścianek metalowo-szklanych ze względu na ilość materiałów i znacznie niższy nakład pracy sprawia, że jest to rozwiązanie znacznie tańsze niż budowa ścianek działowych z innych materiałów.
  • funkcjonalność - zastosowanie systemu ścianek przesuwnych pozwala na błyskawiczną zmianę rozkładu pomieszczenia w zależności od bieżących potrzeb.
  • łatwa konserwacja - ścianki metalowo-szklane są łatwe w utrzymaniu w czystości.

Zalety ścianek metalowo-szklanych sprawiają, że jest to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w niemal każdej przestrzeni.

Jeżeli zastanawiasz się nad zamówieniem ścianek metalowo-szklanych to koniecznie skontaktuj się z SKE Design. Z przyjemnością zaprojektujemy i wykonamy bezpieczne i stylowe ścianki metalowo-szklane.