Klatka schodowa jest integralną częścią budynków wielokondygnacyjnych, zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych.
Schody muszą być bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu w czystości, dlatego niezwykle ważny jest dobór odpowiednich materiałów.
Stal konstrukcyjna to materiał, który doskonale nadaje się na schody zarówno do mieszkania jak i firmy.
Oto niektóre zalety schodów wykonanych ze stali konstrukcyjnej.
Schody ze stali konstrukcyjnej
Stal konstrukcyjna jest stopem składającym się z żelaza i innych minerałów.
Jednym z głównych powodów stosowania stali konstrukcyjnej do produkcji schodów jest fakt, że jest to niezwykle wytrzymały metal, który jest w stanie wytrzymać ekstremalne warunki atmosferyczne i duże obciążenia.
Schody wykonane ze stali konstrukcyjnej są prawie 5 razy mocniejsze niż schody wykonane z betonu lub drewna.
Trwałość schodów z metalu
Stal konstrukcyjna nie koroduje, nie pęka i zachowuje swój kształt przez lata. Wysoka sztywność i wytrzymałość sprawiają, że jest to materiał najwyższej jakości, który może wytrzymać każde uderzenie i przetrwać dziesięciolecia.
Wszechstronność
Stal konstrukcyjna jest również plastyczna. Może być formowana i dostosowana do każdego kształtu, stylu lub wzoru.
Metal może być używany do tworzenia tradycyjnych schodów prostych, jak również schodów spiralnych.
Właściwości fizyczne stali sprawiają, że bez problemu możemy zrealizować projekty schodów, których nie udałoby się wykonać z drewna czy betonu.
Niskie koszty produkcji schodów z metalu
Stal konstrukcyjna jest tańsza niż beton, drewno lub inne materiały, które mogą być użyte do produkcji schodów.
Biorąc pod uwagę jej trwałość, wszechstronność, wytrzymałość i estetykę, stal konstrukcyjna jest jednym z najbardziej ekonomicznych materiałów budowlanych.
Proces produkcji schodów ze stali konstrukcyjnej charakteryzuje się niższym kosztem niż wykonanie schodów z innych materiałów.
Kolejną zaletą schodów metalowych jest czas montażu. W przypadku schodów betonowych należy najpierw wykonać szalunek, zbrojenie i zalać betonem. Dopiero gdy beton całkowicie zwiąże i wyschnie (min. 30 dni), możemy przystąpić do obłożenia schodów drewnem czy wykładziną.
Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku schodów metalowych.
Po wykonaniu pomiarów w miejscu montażu, wszystkie elementy schodów takie jak stopnie, balustrady i konstrukcja są produkowane na wymiar i dostarczone w elementach gotowych do montażu. Dzięki temu proces produkcji jest dużo krótszy i tańszy niż w przypadku schodów betonowych.
Unikalny design schodów ze stali
Kolejną zaletą schodów metalowych jest ich unikalny design. Schody ze stali doskonale komponują się z praktycznie każdym wnętrzem.
Schody wykonane ze stali mogą przybrać formę prostej, ascetycznej konstrukcji, która doskonale wkomponuje się we wnętrza loftowe, minimalistyczne czy industrialne. Schody można uzupełnić również balustradami wycinanymi laserowo. Dzięki temu otrzymamy unikalne, nowoczesne schody.
Wszystkie posty z kategorii "Schody"