artykuł
lipiec 19, 2021

Zalety schodów i balustrad ze stali.

Schody stalowe można znaleźć w wielu różnych typach obiektów komercyjnych, przemysłowych i mieszkalnych.

Schody do apartamentowca, schody metalowe ułatwiające dostęp na dach, schody stalowe wewnątrz fabryki lub sklepu - zastosowań jest nieskończenie wiele.

Schody metalowe są bardzo popularne ze względu na ich wytrzymałość, trwałość i zdolność do wytrzymywania dużego natężenia ruchu.

Zalety schodów stalowych:

Plastyczność:

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz prostych schodów, czy też bardziej skomplikowanych schodów spiralnych, stal konstrukcyjna sprawdzi się doskonale. Odpowiedni projekt i fachowe wykonanie schodów ze stali gwarantuje, że konstrukcja będzie spójna architektonicznie, łącząc formę i funkcjonalność. Jedynym ograniczeniem jest Twoja kreatywność projektowa.

Bezpieczeństwo:

Schody z natury niosą ze sobą pewne niebezpieczeństwo, jednak wykorzystanie stali konstrukcyjnej gwarantuje uzyskanie solidnej i stabilnej konstrukcji. Choć produkty drewniane mogą się podobać z innych powodów, nie mogą się one równać z zaletami stali w zakresie bezpieczeństwa.

Trwałość:

Stal jest przystosowana do pracy w ekstremalnych warunkach i możesz liczyć na jej trwałość. Obróbka chemiczna i powłoki malarskie dodatkowo zwiększają trwałość stali, chroniąc ją przed rdzą.

Cena:

Wybór stali do budowy schodów wiąże się z korzyściami ekonomicznymi. Stal jest materiałem stosunkowo tanim, a dzięki zaawansowanym metodom obróbki koszt produkcji i montażu jest zdecydowanie niższy niż w przypadku schodów betonowych czy drewnianych.

Konserwacja:

Podczas gdy schody drewniane wymagają częstej konserwacji, aby zachować ładny wygląd i zapewnić bezpieczeństwo, schody stalowe praktycznie nie wymagają konserwacji.

Wytrzymałość:

Korzyści płynące z wyboru stali do budowy schodów procentują z biegiem czasu. Dzięki różnorodności atrakcyjnych wzorów i wysokiej wytrzymałości na obciążenia schody stalowe są najlepszym wyborem.

Zalety schodów ze stali

  • schody stalowe są łatwe w konserwacji,
  • schody stalowe mogą być stosowane wewnętrz i na zewnątrz
  • schody stalowe są wytrzymałe i trwałe,
  • schody stalowe wytrzymują duże natężeniu ruchu,
  • schody stalowe są odporne czynniki atmosferyczne,
  • schody stalowe można wykorzystać w wielu zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych,
  • schody stalowe są znacznie tańsze w produkcji i utrzymaniu w porównaniu do standardowych rozwiązań betonowych,
  • dobrze zaprojektowane metalowe schody stanowią atrakcyjny element architektoniczny,

Balustrady ze stali

Balustrady mogą być wykonane z różnych materiałów, jednak stal jest najczęściej używana do budowy balustrad do domów i budynków komercyjnych, ponieważ jest solidna, trwała i łatwa w utrzymaniu.

Metalowe balustrady podnoszą walory estetyczne mieszkań i budynków komercyjnych. Balustrady stalowe wyglądają czysto, nowocześnie i elegancko, jeśli są odpowiednio zaprojektowane i prawidłowo wykonane.

Korzyści, jakie zapewniają balustrady ze stali konstrukcyjnej:

Niezwykła trwałość:

Balustrady stalowe doskonale wytrzymują ekstremalne warunki pogodowe.

Niska cena:

Wykonanie balustrad stalowych jest stosunkowo tanie. Balustrady metalowe są łatwe w utrzymaniu, co zdecydowanie oszczędza koszty napraw i konserwacji.

Estetyczny wygląd:

Balustrady stalowe oferują nowoczesny, elegancki wygląd, dlatego bardzo często są stosowane w domach o współczesnym wzornictwie.

Schody stalowe i balustrady od SKE Design

Istnieje wiele różnych przepisów i norm dotyczących schodów stalowych, a wytyczne mogą się różnić w zależności od tego, gdzie schody będą montowane.

Doświadczenie SKE Design gwarantuje, że konstrukcja Twoich schodów stalowych będzie całkowicie zgodna przepisami budowlanymi, niezależnie od miejsca montażu i typu schodów.

Mamy wieloletnie doświadczenie w produkcji schodów na zamówienie dla szerokiej gamy klientów w całej Polsce. Zdobyliśmy zaufanie i szacunek jako wiodący producent schodów stalowych do zastosowań komercyjnych i mieszkalnych.

Nasi wykwalifikowani eksperci mają doświadczenie i wiedzę, aby spełnić każde z Twoich wymagań, na czas i w ramach budżetu, bez względu na to, jaki typu schodów lub balustrad został przewidziany w Twoim projekcie.