artykuł
lipiec 19, 2021

Zalety schodów i balustrad ze stali.

Schody stalowe można znaleźć w wielu różnych typach obiektów komercyjnych, przemysłowych i mieszkalnych.

Schody do apartamentowca, schody metalowe ułatwiające dostęp na dach, schody stalowe wewnątrz fabryki lub sklepu - zastosowań jest nieskończenie wiele.

Schody metalowe są bardzo popularne ze względu na ich wytrzymałość, trwałość i zdolność do wytrzymywania dużego natężenia ruchu.

Zalety schodów stalowych:

Plastyczność:

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz prostych schodów, czy też bardziej skomplikowanych schodów spiralnych, stal konstrukcyjna sprawdzi się doskonale. Odpowiedni projekt i fachowe wykonanie schodów ze stali gwarantuje, że konstrukcja będzie spójna architektonicznie, łącząc formę i funkcjonalność. Jedynym ograniczeniem jest Twoja kreatywność projektowa.

Bezpieczeństwo:

Schody z natury niosą ze sobą pewne niebezpieczeństwo, jednak wykorzystanie stali konstrukcyjnej gwarantuje uzyskanie solidnej i stabilnej konstrukcji. Choć produkty drewniane mogą się podobać z innych powodów, nie mogą się one równać z zaletami stali w zakresie bezpieczeństwa.

Trwałość:

Stal jest przystosowana do pracy w ekstremalnych warunkach i możesz liczyć na jej trwałość. Obróbka chemiczna i powłoki malarskie dodatkowo zwiększają trwałość stali, chroniąc ją przed rdzą.

Cena:

Wybór stali do budowy schodów wiąże się z korzyściami ekonomicznymi. Stal jest materiałem stosunkowo tanim, a dzięki zaawansowanym metodom obróbki koszt produkcji i montażu jest zdecydowanie niższy niż w przypadku schodów betonowych czy drewnianych.

Konserwacja:

Podczas gdy schody drewniane wymagają częstej konserwacji, aby zachować ładny wygląd i zapewnić bezpieczeństwo, schody stalowe praktycznie nie wymagają konserwacji.

Wytrzymałość:

Korzyści płynące z wyboru stali do budowy schodów procentują z biegiem czasu. Dzięki różnorodności atrakcyjnych wzorów i wysokiej wytrzymałości na obciążenia schody stalowe są najlepszym wyborem.

Zalety schodów ze stali

  • schody stalowe są łatwe w konserwacji,
  • schody stalowe mogą być stosowane wewnętrz i na zewnątrz
  • schody stalowe są wytrzymałe i trwałe,
  • schody stalowe wytrzymują duże natężeniu ruchu,
  • schody stalowe są odporne czynniki atmosferyczne,
  • schody stalowe można wykorzystać w wielu zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych,
  • schody stalowe są znacznie tańsze w produkcji i utrzymaniu w porównaniu do standardowych rozwiązań betonowych,
  • dobrze zaprojektowane metalowe schody stanowią atrakcyjny element architektoniczny,

Balustrady ze stali

Balustrady mogą być wykonane z różnych materiałów, jednak stal jest najczęściej używana do budowy balustrad do domów i budynków komercyjnych, ponieważ jest solidna, trwała i łatwa w utrzymaniu.

Metalowe balustrady podnoszą walory estetyczne mieszkań i budynków komercyjnych. Balustrady stalowe wyglądają czysto, nowocześnie i elegancko, jeśli są odpowiednio zaprojektowane i prawidłowo wykonane.

Korzyści, jakie zapewniają balustrady ze stali konstrukcyjnej:

Niezwykła trwałość:

Balustrady stalowe doskonale wytrzymują ekstremalne warunki pogodowe.

Niska cena:

Wykonanie balustrad stalowych jest stosunkowo tanie. Balustrady metalowe są łatwe w utrzymaniu, co zdecydowanie oszczędza koszty napraw i konserwacji.

Estetyczny wygląd:

Balustrady stalowe oferują nowoczesny, elegancki wygląd, dlatego bardzo często są stosowane w domach o współczesnym wzornictwie.

Schody stalowe i balustrady od SKE Design

Istnieje wiele różnych przepisów i norm dotyczących schodów stalowych, a wytyczne mogą się różnić w zależności od tego, gdzie schody będą montowane.

Doświadczenie SKE Design gwarantuje, że konstrukcja Twoich schodów stalowych będzie całkowicie zgodna przepisami budowlanymi, niezależnie od miejsca montażu i typu schodów.

Mamy wieloletnie doświadczenie w produkcji schodów na zamówienie dla szerokiej gamy klientów w całej Polsce. Zdobyliśmy zaufanie i szacunek jako wiodący producent schodów stalowych do zastosowań komercyjnych i mieszkalnych.

Nasi wykwalifikowani eksperci mają doświadczenie i wiedzę, aby spełnić każde z Twoich wymagań, na czas i w ramach budżetu, bez względu na to, jaki typu schodów lub balustrad został przewidziany w Twoim projekcie.


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!