artykuł
maj 10, 2021

Styl miejski, industrialny i minimalistyczny.

Miejskie wnętrza w nowoczesnym stylu.

Ścianki działowe ze szkła i metalu, schody stalowe oraz barierki z metalu wycinane laserowo doskonale komponują się nie tylko z wnętrzami w stylu skandynawskim. Metal i szkło to nieodłączne elementy stylu miejskiego, industrialnego i minimalistycznego.

odsłonięta cegła i wysokie okna

Styl miejski

Wnętrza miejskie, czyli soft industrialne, są nieco podobne do domów typu loft z odrobiną rustykalnego stylu.

Odsłonięta cegła i kamień nadają ścianom charakteru, a industrialne oświetlenie wiszące wykonane ze stali, miedzi i kutego żelaza podkreśla detale w stylu vintage.

Podłogi, ściany i meble wykonane są zazwyczaj w ciemnych odcieniach. Okna od podłogi do sufitu, stosowane w celu pozyskania maksymalnej ilości światła naturalnego, są kolejną klasyczną cechą tego typowo miejskiego stylu.

Schody i barierki wykonane są zazwyczaj z metalu. Często można spotkać również loftowe ścianki działowe, które umożliwiają podział na strefy bez zamykania przestrzeni.

Meble wykonane są z metalu i drewna z recyklingu, aby stworzyć idealną równowagę między stylem starego świata a stylem industrialnym.

ścianka industrialna - home office

Styl industrialny

Wnętrza industrialne charakteryzują się chłodnym, nowoczesnym klimatem. Styl ten łączy przedmioty z odzysku z nowymi, tworząc unikalne połączenie nowoczesności i vintage.

Styl industrialny charakteryzuje się czystymi, otwartymi przestrzeniami - każdy pokój od kuchni po piwnicę ma wysokie sufity przypominające loft.

Palety kolorów są chłodne i stonowane - często można zobaczyć mieszankę szarości, czerni i bieli uzupełnioną błękitem lub zielenią.

Metal jest najczęściej stosowanym materiałem we wzornictwie przemysłowym. Surowy urok sprawia, że metal może być użyty we wszystkich elementach wnętrza, od opraw oświetleniowych i blatów po schody i industrialne ścianki działowe.

Industrialny wystrój stał się podstawowym stylem miejskich loftów, powstałych poprzez adaptację opuszczonych fabryk, magazynów i innych budynków przemysłowych.

schody metalowo-drewniane

Minimalizm

Wnętrza minimalistycznych domów są przede wszystkim funkcjonalne. We wnętrzach minimalistycznych wyeksponowane są jedynie przedmioty takie jak kanapy, stoły i oprawy oświetleniowe, które są niezbędne do funkcjonalnego życia.

Minimalistyczne wnętrza skupiają się na prostocie i niewymagającym wysiłku pięknie. Charakter wydobywa się nie poprzez detale, ale przez naturalne materiały i odpowiednio dobrane przedmioty.

Pomieszczenia są monochromatyczne, zazwyczaj w stonowanych odcieniach neutralnych. We wnętrzach minimalistycznych bardzo często można spotkać ścianki metalowo-szklane czy surowe stalowe schody z barierkami ze szkła i metalu.

minimalizm - prostota i piękno

Meble charakteryzują się czystymi liniami z bardzo małą ilością detali.

Architektoniczny minimalizm został ukształtowany pod wpływem japońskiej filozofii Zen i zasad estetycznych Ma i Wabi-sabi, które doceniają wartość pustej przestrzeni i braku ornamentów.


Wszystkie posty z kategorii "Ścianki"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!