• Facebook
  • SKE Design
  • biuro@ske-design.pl
  • tel.600-182-677
artykuł
maj 10, 2021

Styl miejski, industrialny i minimalistyczny.

Miejskie wnętrza w nowoczesnym stylu.

Ścianki działowe ze szkła i metalu, schody stalowe oraz barierki z metalu wycinane laserowo doskonale komponują się nie tylko z wnętrzami w stylu skandynawskim. Metal i szkło to nieodłączne elementy stylu miejskiego, industrialnego i minimalistycznego.

odsłonięta cegła i wysokie okna

Styl miejski

Wnętrza miejskie, czyli soft industrialne, są nieco podobne do domów typu loft z odrobiną rustykalnego stylu.

Odsłonięta cegła i kamień nadają ścianom charakteru, a industrialne oświetlenie wiszące wykonane ze stali, miedzi i kutego żelaza podkreśla detale w stylu vintage.

Podłogi, ściany i meble wykonane są zazwyczaj w ciemnych odcieniach. Okna od podłogi do sufitu, stosowane w celu pozyskania maksymalnej ilości światła naturalnego, są kolejną klasyczną cechą tego typowo miejskiego stylu.

Schody i barierki wykonane są zazwyczaj z metalu. Często można spotkać również loftowe ścianki działowe, które umożliwiają podział na strefy bez zamykania przestrzeni.

Meble wykonane są z metalu i drewna z recyklingu, aby stworzyć idealną równowagę między stylem starego świata a stylem industrialnym.

ścianka industrialna - home office

Styl industrialny

Wnętrza industrialne charakteryzują się chłodnym, nowoczesnym klimatem. Styl ten łączy przedmioty z odzysku z nowymi, tworząc unikalne połączenie nowoczesności i vintage.

Styl industrialny charakteryzuje się czystymi, otwartymi przestrzeniami - każdy pokój od kuchni po piwnicę ma wysokie sufity przypominające loft.

Palety kolorów są chłodne i stonowane - często można zobaczyć mieszankę szarości, czerni i bieli uzupełnioną błękitem lub zielenią.

Metal jest najczęściej stosowanym materiałem we wzornictwie przemysłowym. Surowy urok sprawia, że metal może być użyty we wszystkich elementach wnętrza, od opraw oświetleniowych i blatów po schody i industrialne ścianki działowe.

Industrialny wystrój stał się podstawowym stylem miejskich loftów, powstałych poprzez adaptację opuszczonych fabryk, magazynów i innych budynków przemysłowych.

schody metalowo-drewniane

Minimalizm

Wnętrza minimalistycznych domów są przede wszystkim funkcjonalne. We wnętrzach minimalistycznych wyeksponowane są jedynie przedmioty takie jak kanapy, stoły i oprawy oświetleniowe, które są niezbędne do funkcjonalnego życia.

Minimalistyczne wnętrza skupiają się na prostocie i niewymagającym wysiłku pięknie. Charakter wydobywa się nie poprzez detale, ale przez naturalne materiały i odpowiednio dobrane przedmioty.

Pomieszczenia są monochromatyczne, zazwyczaj w stonowanych odcieniach neutralnych. We wnętrzach minimalistycznych bardzo często można spotkać ścianki metalowo-szklane czy surowe stalowe schody z barierkami ze szkła i metalu.

minimalizm - prostota i piękno

Meble charakteryzują się czystymi liniami z bardzo małą ilością detali.

Architektoniczny minimalizm został ukształtowany pod wpływem japońskiej filozofii Zen i zasad estetycznych Ma i Wabi-sabi, które doceniają wartość pustej przestrzeni i braku ornamentów.


Wszystkie posty z kategorii "Ścianki"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!