artykuł
czerwiec 7, 2021

Elementy stylu industrialnego.

Nadaj swojemu wnętrzu nowoczesnego wyglądu.

Wiele osób, które przeprowadzają się do nowego mieszkania w obszarze miejskim, zastanawia się nad urządzeniem wnętrza w stylu loftowym. Wnętrza w stylu industrialnym sprawiają wrażenie niedokończonych powierzchni przemysłowych. Styl przemysłowy wykorzystuje surowe lub nierówne powierzchnie, które łączy z konwencjonalnymi meblami, nadając wnętrzu nowoczesny wygląd.

Jeśli myślisz o wykorzystaniu tego stylu w swoim domu, rozważ kilka z poniższych wskazówek.

kolorowa sofa w industrialnym wnętrzu

Zacznij od neutralnych kolorów.

Styl industrialny jest wolny od ornamentów oraz jasnych i odważnych schematów kolorystycznych. Neutralne kolory są najlepszym wyborem, aby uwypuklić konstrukcyjne elementy mieszkania. Na tym tle główną rolę będą odgrywały meble, więc rozważ wprowadzenie kolorowych sof i kanap w głównej strefie wypoczynkowej. Następnie ubierz je w dekoracyjne koce, poduszki i inne akcenty, aby nadać przestrzeni ciepły charakter.

Unikalne oświetlenie swojego mieszkania

Wybierając oświetlenie do mieszkania w stylu industrial chic, zainspiruj się fabrykami i magazynami z dawnych lat. Poszukaj metalicznych lamp wiszących i innych intrygujących opcji oświetleniowych, które nadadzą wnętrzu industrialnego stylu. Świetną opcją może być również ponowne wykorzystanie przedmiotów. Rozejrzyj się więc na wyprzedażach i pchlich targach. Poszukaj starych przedmiotów i nadaj im drugie życie.

industrialne oswietlenie

Wykorzystaj rośliny doniczkowe i kwiaty.

Aby odciąć się od zimnej i minimalistycznej aranżacji, pamiętaj o wprowadzeniu kilku roślin doniczkowych.

Ścianki działowe w stylu loftowym

Zamiast standardowych ścian działowych, zamontuj loftowe ścianki wykonane z metalu i szkła. Takie rozwiązanie nada industrialnego stylu, a jednocześnie pozwoli maksymalnie wykorzystać naturalne światło słoneczne. Dzięki zastosowaniu ścianek industrialnych możesz łatwo wydzielić sypialnię, kuchnię czy jadalnię nie pomniejszając swojego wnętrza.

Drzwi przesuwne w stylu loftowym.

Drzwi przesuwne z metalu i szkła doskonale komponują się ze ściankami industrialnymi, a jednocześnie są bardzo funkcjonalne. W odróżnieniu od standardowych drzwi, drzwi przesuwne nie zbierają przestrzeni i ułatwiają urządzenie poszczególnych pomieszczeń.

Ile kosztują industrialne ścianki działowe?

Wbrew pozorom, koszt wykonania ścianki działowej z metalu i szkła jest porównywalny do kosztów wykonania zabudowy z płyt gipsowych czy cegły. Jednak biorąc pod uwagę czas wykonania, łatwość montażu jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej ekonomiczne.

Kalkulator ścianek loftowych

Aby poznać koszt wykonania i montażu ścianki działowej w stylu industrialnym, możesz skorzystać z kalkulatora na głównej stronie Ske Design. Możesz również skontaktować się z nami telefonicznie, a z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i podamy orientacyjną cenę.


Wszystkie posty z kategorii "Ścianki"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!