• Facebook
  • SKE Design
  • biuro@ske-design.pl
  • tel.600-182-677
artykuł
czerwiec 7, 2021

Elementy stylu industrialnego.

Nadaj swojemu wnętrzu nowoczesnego wyglądu.

Wiele osób, które przeprowadzają się do nowego mieszkania w obszarze miejskim, zastanawia się nad urządzeniem wnętrza w stylu loftowym. Wnętrza w stylu industrialnym sprawiają wrażenie niedokończonych powierzchni przemysłowych. Styl przemysłowy wykorzystuje surowe lub nierówne powierzchnie, które łączy z konwencjonalnymi meblami, nadając wnętrzu nowoczesny wygląd.

Jeśli myślisz o wykorzystaniu tego stylu w swoim domu, rozważ kilka z poniższych wskazówek.

kolorowa sofa w industrialnym wnętrzu

Zacznij od neutralnych kolorów.

Styl industrialny jest wolny od ornamentów oraz jasnych i odważnych schematów kolorystycznych. Neutralne kolory są najlepszym wyborem, aby uwypuklić konstrukcyjne elementy mieszkania. Na tym tle główną rolę będą odgrywały meble, więc rozważ wprowadzenie kolorowych sof i kanap w głównej strefie wypoczynkowej. Następnie ubierz je w dekoracyjne koce, poduszki i inne akcenty, aby nadać przestrzeni ciepły charakter.

Unikalne oświetlenie swojego mieszkania

Wybierając oświetlenie do mieszkania w stylu industrial chic, zainspiruj się fabrykami i magazynami z dawnych lat. Poszukaj metalicznych lamp wiszących i innych intrygujących opcji oświetleniowych, które nadadzą wnętrzu industrialnego stylu. Świetną opcją może być również ponowne wykorzystanie przedmiotów. Rozejrzyj się więc na wyprzedażach i pchlich targach. Poszukaj starych przedmiotów i nadaj im drugie życie.

industrialne oswietlenie

Wykorzystaj rośliny doniczkowe i kwiaty.

Aby odciąć się od zimnej i minimalistycznej aranżacji, pamiętaj o wprowadzeniu kilku roślin doniczkowych.

Ścianki działowe w stylu loftowym

Zamiast standardowych ścian działowych, zamontuj loftowe ścianki wykonane z metalu i szkła. Takie rozwiązanie nada industrialnego stylu, a jednocześnie pozwoli maksymalnie wykorzystać naturalne światło słoneczne. Dzięki zastosowaniu ścianek industrialnych możesz łatwo wydzielić sypialnię, kuchnię czy jadalnię nie pomniejszając swojego wnętrza.

Drzwi przesuwne w stylu loftowym.

Drzwi przesuwne z metalu i szkła doskonale komponują się ze ściankami industrialnymi, a jednocześnie są bardzo funkcjonalne. W odróżnieniu od standardowych drzwi, drzwi przesuwne nie zbierają przestrzeni i ułatwiają urządzenie poszczególnych pomieszczeń.

Ile kosztują industrialne ścianki działowe?

Wbrew pozorom, koszt wykonania ścianki działowej z metalu i szkła jest porównywalny do kosztów wykonania zabudowy z płyt gipsowych czy cegły. Jednak biorąc pod uwagę czas wykonania, łatwość montażu jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej ekonomiczne.

Kalkulator ścianek loftowych

Aby poznać koszt wykonania i montażu ścianki działowej w stylu industrialnym, możesz skorzystać z kalkulatora na głównej stronie Ske Design. Możesz również skontaktować się z nami telefonicznie, a z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i podamy orientacyjną cenę.


Wszystkie posty z kategorii "Ścianki"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!