• Facebook
  • SKE Design
  • biuro@ske-design.pl
  • tel.600-182-677
artykuł
lipiec 24, 2020

Ściany wewnętrzne oraz okna i drzwi ze stali.

Konstrukcje stalowo-szklane to doskonały element wykończenia budynków. Ścianki wewnętrzne, okna i drzwi wykonane z metalu to funkcjonalne a jednocześnie wytrzymałe rozwiązania, które znajdą zastosowanie w każdym wnętrzu.

Styl, w którym projektowane są stalowe elementy, nawiązuje do szklarni, fabryk i magazynów z XIX wieku. Eleganckie, wąskie linie konstrukcji zapewniają niezakłócony widok, zacierając granice między wnętrzem a zewnętrzem.

Smukłe i wytrzymałe konstrukcje stalowe

Ze względu na wytrzymałość materiału, konstrukcje stalowe są bardzo smukłe, proste a dzięki temu przyjemne dla oka. Aby zachować integralność konstrukcji stalowej, wymagana jest niewielka średnica profili, co sprawia, że wnętrza wyposażone w ściany i okna wykonane ze stali i szkła sprawiają wrażenie bardziej przestronnych.

Okna, drzwi i ściany wewnętrzne z ramą stalową łączą w sobie style architektoniczne, dobrze sprawdzając się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych domach i przestrzeniach komercyjnych.

Trwałe, stabilne i wytrzymałe ściany, okna i drzwi ze stali

W przeciwieństwie do drewna stalowe ramy okienne nie kurczą się i nie rozszerzają w odpowiedzi na warunki atmosferyczne.

Poza tym okna, drzwi i ścianki wewnętrzne wykonane ze stali wymagają minimalnych zabiegów konserwacyjnych, a odpowiednio zabezpieczone stają się odporne na korozję i ogień.

Zalety konstrukcyjne metalu dają projektantom o wiele większe możliwości w porównaniu z ramami wykonywanymi z drewna lub plastiku, których wytrzymałość konstrukcyjna jest znacznie niższa.

Stalowe ścianki wewnętrzne a środowisko.

Ważną zaletą stalowych ścianek działowych oraz drzwi i okien wykonanych z metalu jest fakt, że do wykonania projektu można wykorzystać stal pochodzącą w 100% z odzysku. Produkt może być również poddany recyklingowi po zakończeniu jego długiej żywotności.

FallingWater House / Frank Lloyd Wright

Style okien, drzwi i ścianek wewnętrznych.

Wewnętrzne ścianki stalowe oraz okna i drzwi metalowe są być wykonane w różnych stylach, od fabrycznego z szybą od podłogi do sufitu, poprzez styl inspirowany Frankiem Lloydem Wrightem (jego FallingWater House słynął ze stalowych okien), aż po nowoczesny minimalistyczny wygląd z dużymi szybami wspartymi na cieniutkich stalowych ramach.

Wybór stylu zależy do rodzaju obiektu oraz indywidualnych upodobań.

Jak powstają ścianki wewnętrzne ze stali i szkła?

Najlepszym sposobem uzyskania doskonałego wnętrza z idealnie dopasowanymi ścianami ze szkła i metalu jest zamówienie konsultacji w firmie, która zajmuje się projektowaniem i produkcją na indywidualne zamówienie. Projektant doradzi nam styl i kolor tak, aby maksymalnie pokreślić walory naszego wnętrza oraz zapewnić najlepszą funkcjonalność biorąc pod uwagę również maksymalne wykorzystanie naturalnego światła.

Gdzie zamówić ścianki wewnętrzne wykonane ze stali i szkła?

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat projektowania, konstrukcji lub montażu wewnętrznych ścianek wykonanych ze stali to skontaktuj się z SKE Design.

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania lub przygotujemy wycenę i wykonamy montaż ścianek działowych, okien lub drzwi.


Wszystkie posty z kategorii "Ścianki"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!