artykuł
lipiec 24, 2020

Ściany wewnętrzne oraz okna i drzwi ze stali.

Konstrukcje stalowo-szklane to doskonały element wykończenia budynków. Ścianki wewnętrzne, okna i drzwi wykonane z metalu to funkcjonalne a jednocześnie wytrzymałe rozwiązania, które znajdą zastosowanie w każdym wnętrzu.

Styl, w którym projektowane są stalowe elementy, nawiązuje do szklarni, fabryk i magazynów z XIX wieku. Eleganckie, wąskie linie konstrukcji zapewniają niezakłócony widok, zacierając granice między wnętrzem a zewnętrzem.

Smukłe i wytrzymałe konstrukcje stalowe

Ze względu na wytrzymałość materiału, konstrukcje stalowe są bardzo smukłe, proste a dzięki temu przyjemne dla oka. Aby zachować integralność konstrukcji stalowej, wymagana jest niewielka średnica profili, co sprawia, że wnętrza wyposażone w ściany i okna wykonane ze stali i szkła sprawiają wrażenie bardziej przestronnych.

Okna, drzwi i ściany wewnętrzne z ramą stalową łączą w sobie style architektoniczne, dobrze sprawdzając się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych domach i przestrzeniach komercyjnych.

Trwałe, stabilne i wytrzymałe ściany, okna i drzwi ze stali

W przeciwieństwie do drewna stalowe ramy okienne nie kurczą się i nie rozszerzają w odpowiedzi na warunki atmosferyczne.

Poza tym okna, drzwi i ścianki wewnętrzne wykonane ze stali wymagają minimalnych zabiegów konserwacyjnych, a odpowiednio zabezpieczone stają się odporne na korozję i ogień.

Zalety konstrukcyjne metalu dają projektantom o wiele większe możliwości w porównaniu z ramami wykonywanymi z drewna lub plastiku, których wytrzymałość konstrukcyjna jest znacznie niższa.

Stalowe ścianki wewnętrzne a środowisko.

Ważną zaletą stalowych ścianek działowych oraz drzwi i okien wykonanych z metalu jest fakt, że do wykonania projektu można wykorzystać stal pochodzącą w 100% z odzysku. Produkt może być również poddany recyklingowi po zakończeniu jego długiej żywotności.

FallingWater House / Frank Lloyd Wright

Style okien, drzwi i ścianek wewnętrznych.

Wewnętrzne ścianki stalowe oraz okna i drzwi metalowe są być wykonane w różnych stylach, od fabrycznego z szybą od podłogi do sufitu, poprzez styl inspirowany Frankiem Lloydem Wrightem (jego FallingWater House słynął ze stalowych okien), aż po nowoczesny minimalistyczny wygląd z dużymi szybami wspartymi na cieniutkich stalowych ramach.

Wybór stylu zależy do rodzaju obiektu oraz indywidualnych upodobań.

Jak powstają ścianki wewnętrzne ze stali i szkła?

Najlepszym sposobem uzyskania doskonałego wnętrza z idealnie dopasowanymi ścianami ze szkła i metalu jest zamówienie konsultacji w firmie, która zajmuje się projektowaniem i produkcją na indywidualne zamówienie. Projektant doradzi nam styl i kolor tak, aby maksymalnie pokreślić walory naszego wnętrza oraz zapewnić najlepszą funkcjonalność biorąc pod uwagę również maksymalne wykorzystanie naturalnego światła.

Gdzie zamówić ścianki wewnętrzne wykonane ze stali i szkła?

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat projektowania, konstrukcji lub montażu wewnętrznych ścianek wykonanych ze stali to skontaktuj się z SKE Design.

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania lub przygotujemy wycenę i wykonamy montaż ścianek działowych, okien lub drzwi.


Wszystkie posty z kategorii "Ścianki"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!