• Facebook
  • SKE Design
  • biuro@ske-design.pl
  • tel.600-182-677
artykuł
październik 9, 2020

Ścianki metalowo-szklane ze szkłem mrożonym.

Ścianki metalowo-szklane to doskonałe rozwiązanie do biura. Design i funkcjonalność.

Kiedy myślimy o wnętrzach biurowych z końca zeszłego wieku, najczęściej sprowadza się to do dwóch rzeczy - prozaicznych i mało inspirujących wnętrz.

Ściany biurowe malowane były w nudnych kolorach, aby dopasować je do równie prostych i ponurych mebli. Nie było mowy o żadnej fantazji w sposobie projektowania przestrzeni. Monotonne wnętrza miały bezpośredni, negatywny wpływ na kreatywność i wydajność pracowników biurowych.

XXI wiek przyniósł nowe spojrzenie na powierzchnie komercyjne. Ściany są jaśniej pomalowane, a meble to często prawdziwe dzieła sztuki. Dziś w biurach dzieje się więcej kreatywnych przedsięwzięć niż kiedykolwiek, a istotnym elementem, który umożliwił tę zmianę, są szklane ścianki działowe.

Szklane ścianki działowe, a zwłaszcza ścianki działowe ze szkła matowego, zostały zaprojektowane tak, aby nadać wnętrzom wysoką funkcjonalność i estetykę. Są one nie tylko doskonałym zamiennikiem dla ścianek działowych z płyt gipsowo-kartonowych, ale również oferują szereg innych korzyści.

W tym artykule przeanalizujemy sposoby, w jaki przegroda ze szkła matowego może wzbogacić Państwa wnętrza biurowe.

Jaśniejsze wnętrze

Szkło mrożone ma półprzezroczyste wykończenie, dzięki czemu przepuszcza naturalne światło.

Zastosowanie w biurze ścianki działowej ze szkła mrożonego ogranicza stosowanie sztucznego światła, co prowadzi do poprawy aktywności i zwiększenia wydajności pracy.

Maksymalne wykorzystanie światła słonecznego zmniejszy zużycie energii. Ponadto, posiadanie oszklonych ścianek działowych będzie również chronić przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Doskonałe rozwiązanie w zakresie ochrony prywatności

Ponieważ szkło mrożone jest półprzeźroczyste, jest to dobry wybór dla rozwiązań wymagających zapewnienie prywatność.

Przegroda ze szkła mrożonego jest dyskretna i nie zapewnia pełnej widoczności. Dzięki temu jest to doskonały materiał konstrukcyjny dla osób chcących stworzyć otwartą przestrzeń biurową, a jednocześnie zapewnić prywatność.

Mobilne rozwiązanie

Ścianki działowe mogą być z łatwością wykorzystane do rekonfiguracji przestrzeni w dowolnym momencie. Ponieważ są łatwe w montażu i demontażu, można je idealnie dopasować do potrzeb.

Ścianki działowe ze szkła mrożonego są łatwe do przesuwania, w przeciwieństwie do tradycyjnych ścianek działowych wykonanych z płyt gipsowych, cegieł, czy pustaków.

Tak więc, gdy chcesz dodać lub zmienić funkcję pomieszczenia, będzie to o wiele łatwiejsze w porównaniu do rozwiązań tradycyjnych.

Wymaga nieznacznej konserwacji.

Biura wymagają regularnego sprzątania. Zastosowanie przegród ze szkła matowego powoduje, że uzyskujemy powierzchnie odporne na zabrudzenia, a do tego łatwe w utrzymania w czystości.

Szklane ścianki działowe nie wymagają żadnego szczególnego środka czyszczącego. Wystarczy zwykła ściereczka i płyn do szyb, aby szkło nabrało blasku.

Większa produktywności

Jak już wcześniej wspomniano, przegrody ze szkła matowego idealnie nadają się do stworzenia poczucia otwartości bez naruszania prywatności.

Pomagają w budowaniu więzi między pracownikami. Zwiększa to kreatywność i ułatwia znalezienie dobrych rozwiązań dla pojawiających się wyzwań.

Dzięki jaśniejszej powierzchni biurowej, środowisko pracy stanie się inspirujące, co z pewnością ma pozytywny wpływ na wydajność pracy.

Design

Nie tylko wysoka funkcjonalność sprawia, że przegrody z matowego szkła są opcją wartą rozważenia. Szklane ścianki działowe to również doskonały wybór, aby osiągnąć nowoczesne i eleganckie wnętrze biurowe.

Gdzie zamówić ściankę metalowo-szklaną?

SKE Design oferuje różnorodne rozwiązania w zakresie ścianek działowych i drzwi przesuwnych ze szkłem najwyższej jakości. Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny, a z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i przedstawimy ofertę.


Wszystkie posty z kategorii "Ścianki"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!