artykuł
grudzień 26, 2022

Schody stalowe - zalety i inspiracje.

Wybierz swoje schody stalowe!

Funkcjonalność to tylko jedna z zalet schodów stalowych, ponieważ z perspektywy architektonicznej schody stalowe mogą łatwo stać się jednym z centralnych punktów całego domu. Metalowe schody są dość łatwe w utrzymaniu, ponieważ balustrady i stopnie wymagają niewielkiej konserwacji.

Nowoczesne schody stalowe na poddasze

Schody na poddasze

Nowoczesne klatki schodowe starają się wykorzystywać nietypowe materiały, takie jak szkło i stal, aby stworzyć schody, które są zarówno funkcjonalne, jak i imponujące wizualnie. Dużą część schodów stalowych stosowanych we wnętrzach stanowią schody projektowane i wykonywane w związku z adaptacją poddasza - schody strychowe wymagają sporo planowania i koordynacji, aby upewnić się, że wszystko mieści się w wymaganej przestrzeni.

Projektowanie schodów stalowych

Z punktu widzenia remontu, podczas wykonywania schodów wymagana jest dość duża precyzja. Istnieje sporo niuansów, o których trzeba pamiętać podczas projektowania i montażu schodów np. odpowiednie wysokości stopni, szerokość schodów, ich rodzaj oraz dobór odpowiednich materiałów.

Funkcje schodów stalowych

Istnieje wiele różnych kształtów, które mogą przybrać zwykłe schody - a Twoja wyobraźnia może być jedynym ograniczeniem tego, jak kreatywnie można podejść do schodów metalowych. Całkowicie niestandardowe schody będą świetne do przebudowy poddasza dla najlepszego wykorzystania wolnej przestrzeni, podczas gdy schody z przestrzenią do magazynowania są świetne dla ludzi, którzy czują potrzebę wykorzystania miejsca pod schodami.

Elementy dekoracyjne schodów stalowych

Spiralne schody są jednymi z najbardziej wizualnie imponujących typów schodów . Z kolei proste, otwarte schody pływające są świetną stylową alternatywą, jeśli nie chcesz montować schodów spiralnych.

Podczas gdy typ schodów determinuje, jak schody będą postrzegane jako całość, dość często ludzie zapominają, że schody mogą być również ozdobione na wiele różnych sposobów. Nie ma potrzeby drastycznych modyfikacji lub zmian, aby nawet z najprostszych schodów stworzyć niesamowity element wnętrza, stosując niewielkie elementy dekoracyjne.

Na przykład, bieżnik schodowy doda zarówno funkcjonalność i koloru do każdej prostej klatki schodowej, i jest uważany za jedną z bardziej popularnych opcji na łatwą zmianę wyglądu schodów. Innym oczywistym sposobem na dostosowanie wyglądu klatki schodowej może być dodanie żyrandola nad schodami, w celu wzmocnienia efektu wizualnego, a jednocześnie dodatkowego oświetlenia schodów.

Oczywiście, jest to tylko ułamek opcji, jaki można wykorzystać, aby dostosować schody do własnych potrzeb. Niestety nie ma jednego, najlepszego sposobu na dekorację schodów stalowych - ich wygląd zależy od gustu i preferencji inwestora.

Schody przeciwpożarowe.

Nasz pierwszy przykład to najbardziej oczywisty przypadek zastosowania schodów stalowych, który każdy widział przynajmniej raz w życiu - schody przeciwpożarowe. Ten projekt stawia na użyteczność i efektywność, dlatego jest tak standardowy, jak to tylko możliwe.

schody spiralne

Spiralne schody metalowe.

Oczywiście nie wszystkie schody metalowe muszą mieć standardowy kształt i tylko jedno zastosowanie. Ta konkretna klatka schodowa jest świetnym przykładem na to, jak można osiągnąć niestandardowy wygląd, modyfikując nieco oryginalny projekt - spiralny kształt wystarczy, aby zwrócić uwagę, na te wyjątkowe schody kręcone.

Schody wewnętrzne ze stali

Podczas gdy schody metalowe doskonale sprawdzą się na zewnątrz, istnieje również wiele przykładów schodów stalowych montowanych w różnego rodzaju wnętrzach. Umiejętne wykorzystanie stali jako materiał nośnego i połączenie z drewnianymi stopniami i balustradami ze szkła gwarantuje uzyskanie wyjątkowych schodów, a jednocześnie gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo.

schody spiralne ze stopniami z siatki stalowej

Wewnętrzne schody spiralne

Metalowe schody spiralne nadal pozostają jednymi z najbardziej skomplikowanych kształtów schodów stalowych, mimo że na pierwszy rzut oka mogą nie wyglądać na tak złożone. Zastosowanie siatki stalowej do zaprojektowania stopni zwiększa widoczność, a minimalistyczne poręcze doskonale komponują się ze stalową konstrukcją i gwarantują bezpieczeństwo.

Specyfika stali daje dużą swobodę twórczą, jeśli chodzi o różne projekty zarówno klatek schodowych jako całości, jak i ich specyficznych detali (schodów, balustrad itp.). Ta prezentacja to tylko ułamek tego, co można zrobić ze stali w zakresie schodów i klatek schodowych. Mamy nadzieję, że udało się Państwu zaczerpnąć trochę inspiracji z naszych przykładów schodów stalowych.


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!