artykuł
listopad 7, 2022

Schody - pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania dotyczące schodów spiralnych i pływających.

Jeśli masz zamiar zaprojektować i zamówić nowe schody, ale masz wątpliwości dotyczące wymiarów, przepisów budowlanych, szczegółów konstrukcji, cen schodów itp., tutaj znajdziesz przydatny przewodnik, który pozwoli uniknąć błędów i wybrać idealne schody dla Twojej przestrzeni.

Czy schody spiralne są droższe niż tradycyjne schody?

W niektórych przypadkach tak, w innych nie. Oferujemy różne projekty i rozmiary zarówno schodów spiralnych, jak i tradycyjnych. Cena zależy od szerokości schodów, wysokości i użytych materiałów, a nie od kształtu czy projektu.

Czy schody spiralne są bardziej niebezpieczne niż schody tradycyjne?

Jeśli schody spiralne mają małą średnicę, mogą być niewygodne w użytkowaniu,  a co zatym idzie bardziej niebezpieczne. Są one również zazwyczaj bardziej strome niż schody tradycyjne. Jeśli średnica schodów spiralnych jest duża (na przykład 2500 mm i więcej) mogą być one nawet bezpieczniejsze niż schody tradycyjne.

Czy mogę zainstalować schody spiralne samodzielnie, czy potrzebuję profesjonalnego instalatora?

Instalacja spiralnych schodów jest skomplikowana, wymaga odpowiednich umiejętności i czasu. Znacznie prościej jest zamówić schody spiralne na wymiar, które będą idealnie wkomponowane w istniejącą przestrzeń. Wszystkie nasze schody są w pełni prefabrykowane w naszym warsztacie i są dostarczane na miejsce gotowe do zainstalowania. Oferujemy profesjonalny montaż, który jest gwarancją bezpieczeństwa i wysokiej jakości.

Nowoczesne schody pływające

Co to są schody wspornikowe lub pływające?

Schody wspornikowe lub pływające mają niewidoczną konstrukcję nośną i poszczególne stopnie (schody) wychodzące lub przymocowane do ściany nośnej. Efekt pływający można osiągnąć na różne sposoby.
Istnieją różne sposoby na osiągnięcie efektu pływających schodów na klatce schodowej.

Przykładowe systemy schodów pływających:

 • schody pływające z ukrytym stalowym elementem nośnym,
 • schody pływające z widoczną podłużnicą ścienną,
 • schody pływające z podstopnicami mocowanymi bezpośrednio do ściany.

Ile kosztują schody pływające?

Zakres cen jest szeroki, ponieważ schody pływające mogą być wykonane z różnych materiałów. Wybór tańszego rozwiązania schodów pływających lub luksusowych schodów wspornikowych zależy od Inwestora. Jednak w Ske Design mamy różne rozwiązania, które pozwalają wykonać schody pływające w granicach założonego budżetu. Aby poznać dokładną cenę schodów pływających dopasowanych do twojej nieruchomości, skontaktuj się z nami telefonicznie lub przy pomocy formularza kontaktowego.

Schody spiralne

Co to są schody kręcone?

Schody kręcone, czasami nazywane również schodami spiralnymi, to zestaw stopni, które charakteryzują się biegiem zamontowanym wokół osi schodów. Schody kręcone mogą być również wolnostojące jako centralny element w atrium lub salonie.

Ile kosztują schody kręcone?

Podobnie jak w przypadku schodów pływających, cena zależy od wielkości, projektu, materiałów i wykończenia. Jeżeli chcesz poznać cenę schodów dopasowanych do twojej przestrzeni, skontaktuj się z Ske Design!

Czy szklane schody są bezpieczne?

Tak, szklane schody są bezpieczne. Szkło używane do produkcji stopni i balustrad jest szkłem laminowanym i hartowanym (twardym). Pomiędzy warstwami szkła znajduje się niewidoczna folia, która w przypadku pęknięcia szkła utrzymuje wszystkie kawałki szkła razem.

Który typ schodów jest najlepszy?

To zależy od potrzeb. Wybierając najlepsze schody do swojego domu, musisz wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 • dostępną przestrzeń,
 • projekt,
 • styl i materiały,
 • dostępny budżet,
 • przepisy budowlane,
 • bezpieczeństwo.
Nowoczesne schody stalowe

Jaka jest najlepszy materiał na stopnie?

Wybór materiałów do wykończenia schodów jest ogromny. Drewno, wykładzina, płytki, marmur lub szkło to tylko niektóre z możliwych rozwiązań. Wszystko zależy od Twojego budżetu i stylu wnętrza, który chcesz uzyskać.

Jakie rodzaje schodów wykonujecie?

Możemy wykonać schody spiralne, proste, kombinowane (częściowo proste/częściowo spiralne) z wykończeniem z drewna, szkła, stali lub mieszanki tych materiałów, o dowolnej wysokości i średnicy. Nasze produkty są "szyte na miarę", a każde schody są wykonywane zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta.

Jak projektowane są schody na zamówienie?

Podczas projektowania schodów na zamówienie musimy wziąć pod uwagę różne aspekty.
Oto nasze wskazówki.

 1. Zmierz dostępną przestrzeń, którą chcesz przeznaczyć na schody.
 2. Wybierz typ schodów np.: schody proste, ćwierćobrotowe (L), półobrotowe (U), kręcone lub spiralne itp.
 3. Pomyśl o stylu, który chcesz osiągnąć (nowoczesny, klasyczny), w zależności od wystroju wnętrza Twojego domu.
 4. Skontaktuj się z Ske Design, aby uzyskać bezpłatną wycenę i zamówić bezpieczne schody do swojej nieruchomości.

Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!