artykuł
czerwiec 13, 2022

Schody na antresolę

Jakie powinny być schody na antresolę.

Wszyscy pragną, aby ich dom wyglądał fantastycznie i był przytulny, ale jeśli chodzi o wystrój wnętrz, ludzie mają różne gusta. Dlatego architekci i projektanci wnętrz dokładają wszelkich starań, aby stworzyć różne style, które mogą zaspokoić preferencje różnych klientów.

Zaskakujące może być to, jak małe szczegóły mogą zmienić wygląd domu. Jednym z doskonałych i praktycznych dodatków do domu jest antresola. Jest to wygodne rozwiązanie, jeśli masz wysoki sufit lub chciałbyś mieć więcej przestrzeni użytkowej. Wielu właścicieli domów woli mieć antresolę zamiast kolejnego piętra, ponieważ daje im to możliwość uzyskania dodatkowej przestrzeni, a jednocześnie nie sprawia, że mieszkanie wygląda na ciasne.

Jednak jedną z rzeczy, o której ludzie zdają się zapominać, gdy planują wykonanie antresoli, jest projekt schodów. Jak można sobie wyobrazić, schody są prawdopodobnie najważniejszą kwestią, ponieważ bez nich nie ma mowy o wejściu na antresolę. Ponadto schody zajmą trochę miejsca, więc ich projekt musi być dopasowany do pomieszczenia.

Antresola / Aaron Huber 

Projektując schody należy pamiętać o aspektach, takich jak wymagania przepisów budowlanych dotyczących antresoli. Ważne jest również, aby dowiedzieć się więcej o antresolach i schodach, zanim zdecydujesz się na ich wykonanie w swoim domu. Jeśli jednak masz antresolę i czujesz, że schody trzeba poprawić, musisz zastanowić się, jakie schody będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Poniższa lista pomoże Ci dowiedzieć się więcej o schodach na antresolę i o tym, jaki rodzaj schodów będzie dla Ciebie odpowiedni.

Dopasuj schody do przeznaczenia antresoli.

Niezależnie od tego, czy antresola ma być zamontowana w domu, czy w firmie, należy wziąć pod uwagę jej przeznaczenie. Na przykład, niektórzy używają jej jako sypialni, biura, miejsca rozrywki, a nawet studia. Niezależnie od przeznaczenia, należy wybrać odpowiednie schody. Jeśli ma to być miejsce o dużym natężeniu ruchu, należy rozważyć schody, po których łatwiej będzie się poruszać w pośpiechu. Z drugiej strony, jeśli będzie to przestrzeń rzadziej używana, taka jak sypialnia, można zastosować bardziej skomplikowane schody.

Bezpieczeństwo.

Nawet jeśli jest to miejsce relaksu, bezpieczeństwo zawsze powinno być priorytetem. Niezależnie od tego, czy schody prowadzą na poddasze, czy do piwnicy, każdy rodzaj schodów powinien być wystarczająco bezpieczny. Oznacza to, że powinny być zbudowane prawidłowo, zgodnie z przepisami. Podczas wchodzenia i schodzenia po schodach nie chcemy żadnych niespodzianek, które mogłyby spowodować upadek. Jeśli w pobliżu schodów znajdują się drzwi, powinny one otwierać się do wewnątrz pomieszczenia.

Poręcze i balustrady.

Na schodach łatwo stracić równowagę, dlatego montaż poręczy i balustrad jest jednym z najważniejszych elementów zapewniających bezpieczeństwo. Zgodnie z wymogami budowlanymi wysokość poręczy powinna wynosić od 900 mm do 1100 mm. Poręcze są wymagane również po obu stronach schodów i na każdym podeście. Aby zachować spójność, poręcze mogą być wykonane w takim samym stylu jak pozostałe elementy zabezpieczające krawędzie antresoli.

Materiały na stopnie.

Nawet jeśli masz dobrą równowagę, śliska powierzchnia może być sporym zagrożeniem, zwłaszcza na schodach. Dlatego w przypadku schodów na antresolę należy wybierać materiały, które nie są śliskie lub podatne na poślizg. Jednym z dodatkowych środków bezpieczeństwa, jakie można zastosować, jest zainstalowanie na schodach wykładziny dywanowej, która zapewni dodatkową przyczepność.

antresola - dodatkowa przestrzeń / Huy Nguyen

Schody dopasowanie do architektury budynku

Każdy dom jest zbudowany w innym stylu architektonicznym. Dopasowanie wnętrza do zewnętrza sprawia, że dom wygląda na dobrze zaprojektowany. Nie inaczej jest przy podejmowaniu decyzji o tym, jaki rodzaj schodów na antresolę będzie dla Ciebie odpowiedni. Istnieje wiele domów i mieszkań w stylu industrialnym, które doskonale pokazują, jak antresole i schody mogą pasować do reszty stylu architektonicznego. W stylach industrialnych wykorzystuje się jednolite linie i odsłonięte belki. Zastosowanie ciemnej balustrady, metalowych materiałów i odsłoniętych konstrukcji schodów może podkreślić industrialny styl architektoniczny, ale antresole nie są przeznaczone wyłącznie do domów o charakterze industrialnym. Można je dopasować do różnych stylów architektonicznych, takich jak nowoczesny, współczesny, rustykalny i wiele innych.

Podsumowując, schody na antresolę powinny być bezpieczne, a najlepszym sposobem na to jest upewnienie się, że zostały zbudowane zgodnie z przepisami. Należy pamiętać, że wymiary i materiały powinny być głównym czynnikiem zapewniającym bezpieczeństwo użytkowania. Jednak po spełnieniu wymogów bezpieczeństwa możesz wykazać się kreatywnością i dać upust swojemu zmysłowi projektanta wnętrz. Nie ma obaw o rezygnację ze stylu na rzecz bezpieczeństwa, ponieważ istnieje wiele sposobów na to, aby schody były dobrze zaprojektowane, estetyczne i stylowe.


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!