artykuł
wrzesień 6, 2021

Rodzaje poręczy i balustrad. (część 3).

Trzecia część porównania balustrad i poręczy.

Balustrady szklane

Chociaż szkło może nie wyglądać na zbyt bezpieczny materiał do wykorzystania w projektowaniu schodów, w rzeczywistości jest o wiele bardziej wytrzymałe, niż się wydaje.

Szkło występuje w wielu odmianach, w tym bezbarwnej, półprzezroczystej, barwionej, matowej i szronionej.

Zastosowanie szklanych poręczy schodowych.

Szkło jest rzadko używane do produkcji poręczy schodowych. Zazwyczaj do wykonania poręczy stosuje się inne materiały, takie jak drewno lub metal.

balustrada szklana

Zastosowania szklanych poręczy schodowych.

Balustrady szklane mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków i są powszechnie spotykane w nowoczesnych budynkach komercyjnych i domach. Panele szklane stosowane w balustradach schodowych mogą być w całości lub częściowo obramowane stalą nierdzewną, lub aluminium.

Zalety balustrad szklanych.

Szklane balustrady zapewniają barierę bezpieczeństwa, nie zasłaniając widoku.
Ponieważ wpuszczają naturalne światło, balustrady szklane mogą sprawić, że pomieszczenie wyda się bardziej przestronne.
Przy zastosowaniu na zewnątrz, balustrady szklane spełniają funkcję bariery przeciwwiatrowa.
Szklane balustrady są łatwe w czyszczeniu.

Wady balustrad szklanych.

Chociaż szkło jest łatwe do czyszczenia, należy to robić regularnie.
Ptaki, zwierzęta, a nawet ludzie mogą wpadać na szklane balustrady, jeśli są one przezroczyste.
Szkło jest stosunkowo ciężkie i może pęknąć podczas instalacji, jeśli nie jest właściwie przenoszone. W związku z tym najlepiej, aby było ono zainstalowane przez profesjonalistę.
W przypadku stosowania na zewnątrz balustrady szklane mogą z czasem ulegać wpływom atmosferycznym i stawać się matowe.

balustrada z wypełnienie z siatki

Balustrady z wypełnieniem z siatki.

Barierki z wypełnieniem z siatki składają się z paneli z drutu, które są przyspawane do czworobocznej ramy. Te panele są następnie przymocowane do systemu poręczy. Siatka druciana stosowana do wypełnienia balustrady może być wykonane z różnych metali, w tym stali nierdzewnej i aluminium. Ten typ barierki jest produkowany na zamówienie, aby spełnić wymagania dotyczące pożądanego rozmiaru oczek, średnicy drutu i rozmiaru panelu.

Zastosowania balustrad schodowych z wypełnieniem z siatki drucianej

Barierki z wypełnieniem z siatki drucianej są stosowane w obiektach przemysłowych, powierzchniachch komercyjnych i innych budynkach o dużym natężeniu ruchu, takich jak np. stadiony. Wypełnienie z siatki drucianej rzadko stosuje się w budynkach mieszkalnych.

Zalety balustrad schodowych z wypełnieniem z siatki drucianej

Wypełnienie z siatki drucianej stanowi mocną, skuteczną barierę, ale również zapewnia widoczność i umożliwia swobodną wentylację.
Wypełnienie z siatki drucianej może być wykonane z naturalnego metalu lub pomalowane tak, aby pasowało do każdej przestrzeni.
Wysokiej klasy materiały, takie jak miedź, mogą być wykorzystane do stworzenia bardziej wyrafinowanego wyglądu.

Wady balustrad z schodowych z wypełnieniem z siatki drucianej.

Malowanie wypełnienia z siatki jest czasochłonne.

balustrada panelowa

Balustrady panelowe

Panelowa balustrada schodowa jest podobna do balustrady z wypełnieniem z siatki drucianej pod tym względem, że elementy są montowane do systemu poręczy. Balustrada panelowa jest często wykonana ze szkła, ale może być również wykonana z prętów metalowych lub arkuszy blachy stalowej wycinanej laserowo.

Zastosowanie balustrad panelowych

Balustrady panelowe montowane są zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Metalowe balustrady panelowe mają szeroki zakres zastosowań w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym.

Zalety balustrad panelowych

Panele szklane zapewniają doskonały widok i mogą również zapewnić ochronę przed wiatrem, gdy są używane na zewnątrz.
Metalowe panele mogą być zaprojektowane w różnych stylach, aby osiągnąć indywidualny wygląd.
Niezależnie od materiału, balustrady panelowe są stosunkowo łatwe w utrzymaniu.

Wady balustrad panelowych

Szklane balustrady panelowe są zazwyczaj droższe niż inne rodzaje materiałów stosowanych do produkcji balustrad.
Panele szklane nie zapewniają prywatności właścicielom domów lub firm, chyba że używane jest szkło matowe.

Balustrady i poręcze - podsumowanie.

Poręcze i balustrady zapewniają bezpieczeństwo osobom korzystającym ze schodów i pomagają zapobiegać wypadkom. Mają również duży wpływ na wygląd klatki schodowej.

Balustrady schodowe i poręcze mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym z metalu, drewna i szkła. Do każdego elementu można użyć różnych materiałów, aby uzyskać różne wizualnie atrakcyjne i interesujące style.


Wszystkie posty z kategorii "Balustrady"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!