• Facebook
  • SKE Design
  • biuro@ske-design.pl
  • tel.600-182-677
artykuł
październik 2, 2020

Popraw swoją przestrzeń życiową za pomocą ścianek metalowo-szklanych

Zmodyfikuj swoją przestrzeń za pomocą ścianek metalowo-szklanych. Przeczytaj o zaletach i możliwościach tego rozwiązania i zamów bezpłatną konsultację w Ske Design.

Metalowo-szklane ścianki działowe


Szklane konstrukcje stały się ostatnio popularnym elementem aranżacji wnętrz, stwarzając szerokie możliwości w projektowaniu przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych.

Pozwalają na radykalne przekształcenie przestrzeni przy minimalnych kosztach i w krótkim czasie. Nie ma potrzeby dokonywania fundamentalnych zmian w pomieszczeniu takich jak wyburzane czy murowania ścian. Montaż ścianek metalowo-szklanych jest możliwy nawet po całkowitym wykończeniu mieszkania, sklepu czy biura.

Szkło jest ulubionym materiałem wśród nowoczesnych projektantów, szczególnie jeśli chodzi o wszechstronność, lekkość i dostęp do naturalnego światła.

Zalety ścianek metalowo-szklanych

Głównym celem szklanych przegród jest podział przestrzeni na strefy.
Te lekkie, praktyczne, trwałe i nowoczesne konstrukcje o niewielkiej szerokości doskonale zastępują grubsze ściany wykonane z płyt kartonowo-gipsowych, cegły czy pustaków.

Zastosowanie szklanych ścianek działowych ma wiele zalet:

Ekologia.

Otoczać się przez rzeczy przyjazne dla środowiska i być bliżej natury to podstawa nowoczesnego wzornictwa. Szkło i metal są materiałami przyjaznymi dla środowiska i w 100% poddają się recyklingowi.

Łatwość montażu i użytkowania.

Ścianki metalowo-szklane są montowane po ostatecznym wykończeniu mieszkania czy biura. W przypadku zmiany koncepcji powierzchni ścianki metalowo- szklane są łatwe w demontażu.

Nowoczesny design.

Metalowo-szklane ścianki działowe świetnie prezentują się we wnętrzach różnych stylów. Wypełnienie szklane może być całkowicie przezroczyste lub nieprzezroczyste, kolorowe, wzorzyste, itp.

Wytrzymałość i niezawodność.

Do budowy ścianek metalowo-szklanych stosujemy szyby hartowane i laminowane, które wyróżniają się trwałością i bezpieczeństwem. Szkło jest odporne na wilgoć i temperaturę, a odpowiednio wykończony metal nie odkształca się i nie rdzewieje.

Szklane przegrody są najlepszą opcją dla właścicieli małych mieszkań.
Pomagają rozwiązać problemy związane z nieudanym układem pomieszczeń przy minimalnych nakładach czasu i pracy.

Jednocześnie ścianki metalowo-szklane wyglądają stylowo, modnie i nowocześnie. W razie potrzeby można zainstalować szyby nieprzezroczyste, dźwiękoszczelne lub izolowanymi termicznie, a nawet dodać zamek ograniczający dostęp osób nieupoważnionych.

Zastosowania metalowo-szklanych ścianek działowych

W przestrzeni mieszkalnej można wykorzystać przegrody wewnętrzne na różne sposoby:

Podział pomieszczenia na kilka stref.

Jeśli chcesz zmienić układ pomieszczenia, kilka szklanych ścianek działowych będzie świetną alternatywą dla płyt gipsowo-kartonowych lub cegły czy pustaków. Ścianki metalowo-szklane nie przytłaczają przestrzeni i nie zmniejszają dostępu światła.

Garderoba

Oddzielna garderoba w mieszkaniu to marzenie chyba każdego. Nie zawsze jest możliwe przeznaczenie całego pokoju na ten cel. Za pomocą szklanej przegrody można wykonać komfortową garderobę w sypialni lub salonie. Ponieważ szyba wpuszcza do środka światło, nie ma uczucia zamknięcia w szafie.

Domowe biuro.

Jeśli chcesz urządzić gabinet w domu, możesz w tym celu oddzielić część salonu. W zależności od potrzeb możesz wybrać kolor i opcje wykończenia szkła, np. przezroczyste czy matowe.

Podział na strefę jadalną i mieszkalną.

Do oddzielenia tych dwóch stref często stosuje się ścianki metalowo-szklane. Szklano-metalowe ściany działowe spełniają doskonale funkcję podziału na strefy, jednocześnie nie zmniejszając optycznie powierzchni salonu.

Przezroczyste przegrody korzystnie dzielą przestrzeń, nie tworząc sztywnych granic i pozostawiając uczucia otwartości i przestrzeni. Szklane ściany wewnętrzne zyskują coraz większą popularność w nowoczesnym i minimalistycznym wzornictwie oraz dodają wyrafinowany detal do przestrzeni mieszkalnej.

Bezpłatna konsultacja

Jeżeli zastanawiasz się, czy ścianki metalowo-szklane będą dobrym rozwiązaniem dla Twojego mieszkania czy biura, To koniecznie skontaktuj się z Ske Design. Jesteśmy gotowi zaproponować najlepsze dla Ciebie rozwiązanie i wprowadzić w życie Twoje najbardziej kreatywne pomysły.


Wszystkie posty z kategorii "Ścianki"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!