artykuł
październik 2, 2020

Popraw swoją przestrzeń życiową za pomocą ścianek metalowo-szklanych

Zmodyfikuj swoją przestrzeń za pomocą ścianek metalowo-szklanych. Przeczytaj o zaletach i możliwościach tego rozwiązania i zamów bezpłatną konsultację w Ske Design.

Metalowo-szklane ścianki działowe


Szklane konstrukcje stały się ostatnio popularnym elementem aranżacji wnętrz, stwarzając szerokie możliwości w projektowaniu przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych.

Pozwalają na radykalne przekształcenie przestrzeni przy minimalnych kosztach i w krótkim czasie. Nie ma potrzeby dokonywania fundamentalnych zmian w pomieszczeniu takich jak wyburzane czy murowania ścian. Montaż ścianek metalowo-szklanych jest możliwy nawet po całkowitym wykończeniu mieszkania, sklepu czy biura.

Szkło jest ulubionym materiałem wśród nowoczesnych projektantów, szczególnie jeśli chodzi o wszechstronność, lekkość i dostęp do naturalnego światła.

Zalety ścianek metalowo-szklanych

Głównym celem szklanych przegród jest podział przestrzeni na strefy.
Te lekkie, praktyczne, trwałe i nowoczesne konstrukcje o niewielkiej szerokości doskonale zastępują grubsze ściany wykonane z płyt kartonowo-gipsowych, cegły czy pustaków.

Zastosowanie szklanych ścianek działowych ma wiele zalet:

Ekologia.

Otoczać się przez rzeczy przyjazne dla środowiska i być bliżej natury to podstawa nowoczesnego wzornictwa. Szkło i metal są materiałami przyjaznymi dla środowiska i w 100% poddają się recyklingowi.

Łatwość montażu i użytkowania.

Ścianki metalowo-szklane są montowane po ostatecznym wykończeniu mieszkania czy biura. W przypadku zmiany koncepcji powierzchni ścianki metalowo- szklane są łatwe w demontażu.

Nowoczesny design.

Metalowo-szklane ścianki działowe świetnie prezentują się we wnętrzach różnych stylów. Wypełnienie szklane może być całkowicie przezroczyste lub nieprzezroczyste, kolorowe, wzorzyste, itp.

Wytrzymałość i niezawodność.

Do budowy ścianek metalowo-szklanych stosujemy szyby hartowane i laminowane, które wyróżniają się trwałością i bezpieczeństwem. Szkło jest odporne na wilgoć i temperaturę, a odpowiednio wykończony metal nie odkształca się i nie rdzewieje.

Szklane przegrody są najlepszą opcją dla właścicieli małych mieszkań.
Pomagają rozwiązać problemy związane z nieudanym układem pomieszczeń przy minimalnych nakładach czasu i pracy.

Jednocześnie ścianki metalowo-szklane wyglądają stylowo, modnie i nowocześnie. W razie potrzeby można zainstalować szyby nieprzezroczyste, dźwiękoszczelne lub izolowanymi termicznie, a nawet dodać zamek ograniczający dostęp osób nieupoważnionych.

Zastosowania metalowo-szklanych ścianek działowych

W przestrzeni mieszkalnej można wykorzystać przegrody wewnętrzne na różne sposoby:

Podział pomieszczenia na kilka stref.

Jeśli chcesz zmienić układ pomieszczenia, kilka szklanych ścianek działowych będzie świetną alternatywą dla płyt gipsowo-kartonowych lub cegły czy pustaków. Ścianki metalowo-szklane nie przytłaczają przestrzeni i nie zmniejszają dostępu światła.

Garderoba

Oddzielna garderoba w mieszkaniu to marzenie chyba każdego. Nie zawsze jest możliwe przeznaczenie całego pokoju na ten cel. Za pomocą szklanej przegrody można wykonać komfortową garderobę w sypialni lub salonie. Ponieważ szyba wpuszcza do środka światło, nie ma uczucia zamknięcia w szafie.

Domowe biuro.

Jeśli chcesz urządzić gabinet w domu, możesz w tym celu oddzielić część salonu. W zależności od potrzeb możesz wybrać kolor i opcje wykończenia szkła, np. przezroczyste czy matowe.

Podział na strefę jadalną i mieszkalną.

Do oddzielenia tych dwóch stref często stosuje się ścianki metalowo-szklane. Szklano-metalowe ściany działowe spełniają doskonale funkcję podziału na strefy, jednocześnie nie zmniejszając optycznie powierzchni salonu.

Przezroczyste przegrody korzystnie dzielą przestrzeń, nie tworząc sztywnych granic i pozostawiając uczucia otwartości i przestrzeni. Szklane ściany wewnętrzne zyskują coraz większą popularność w nowoczesnym i minimalistycznym wzornictwie oraz dodają wyrafinowany detal do przestrzeni mieszkalnej.

Bezpłatna konsultacja

Jeżeli zastanawiasz się, czy ścianki metalowo-szklane będą dobrym rozwiązaniem dla Twojego mieszkania czy biura, To koniecznie skontaktuj się z Ske Design. Jesteśmy gotowi zaproponować najlepsze dla Ciebie rozwiązanie i wprowadzić w życie Twoje najbardziej kreatywne pomysły.


Wszystkie posty z kategorii "Ścianki"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!