artykuł
wrzesień 12, 2022

Jak zaprojektować lub odnowić schody?

Pomysły na design i porady dotyczące renowacji schodów

Schody są centralnym punktem domu i jednym z pierwszych elementów, które są widoczne po wejściu do budynku. Styl Twojego domu może stanowić punkt wyjścia do kreatywnego zaprojektowania schodów.

Schody o czystych liniach w połączeniu z drewnem, szkłem i stalą będą doskonale pasowały do nowoczesnego i minimalistycznego stylu. Natomiast schody z kutymi balustradami lub drewnianymi poręczami sprawdzą się w bardziej tradycyjnych wnętrzach.

Mimo że schody mogą stanowić punkt centralny, ich projekt powinien współgrać z wnętrzem domu, a nie dominować nad nim. Jeśli zastanawiasz się nad koncepcją przebudowy schodów w domu, istnieje wiele sposobów, aby je unowocześnić.

Nowoczesne i funkcjonalne schody

Zastanów się nad funkcją, jaką ma spełniać klatka schodowa.

Czy celem modernizacji klatki schodowej jest zwiększenie komfortu użytkowania? A może chcesz sprawić, aby Twoje schody były bezpieczniejsze? Jakie są ograniczenia? Sprawdź różne możliwości.

Rozważając renowację schodów lub balustrad, ważne jest, aby zaplanować ten proces odpowiednio wcześniej.

Istnieje wiele opcji dostosowania schodów, poprzez podświetlenie stopni, szklane balustrady i zastosowanie różnych materiałów dekoracyjnych. Schody i poręcze są centralnym punktem każdego projektu, dlatego ważne jest, aby rozważyć ich wpływ na projekt.

Wykładziny i dywany mogą dodać odrobinę elegancji.

Tkaniny instalowane na schodach są popularnym wyborem do ozdobienia nijakich schodów, ponieważ zapewniają odrobinę elegancji, a jednocześnie podnoszą poziom bezpieczeństwa. Wykładziny i dywany nie tylko pomogą uniknąć poślizgu, ale także posłużą jako pochłaniacz hałasu podczas wchodzenia i schodzenia. Na klatce schodowej można zastosować dowolny styl lub rodzaj wykładziny dopasowany do Twojego wnętrza. Użycie wzorzystej wykładziny z ciekawymi wykończeniami sprawi, że Twój dom będzie się wyróżniał spośród innych.

Światła LED na klatce schodowej

Możesz zamontować lampki LED nad schodami lub zainstalować taśmy ledowe na stopniach, lub ścianie wzdłuż biegu schodów. Podniesie to komfort użytkowania, a jednocześnie podkreśli design Twoich schodów.

Domowa galeria zdjęć

Tworząc galerię na domowych schodach, zamów profesjonalną rodzinną sesję fotograficzną, aby zapewnić spójny wygląd i nastrój. Zawieś ramki w neutralnych kolorach (połączenie naturalnego drewna, szarości i bieli). Zmieniaj rozmiar i fakturę ramek, aby uzyskać unikalny, oryginalny i nowoczesny wygląd klatki schodowej.

Aby uzyskać minimalistyczny i nowoczesny wygląd, powieś swoje zdjęcia w rzędzie w równych odstępach. Aby uzyskać wygląd boho, wymieszaj i dopasuj rozmiary zdjęć. Upewnij się tylko, że zostawiasz miejsce na dodanie kolejnych zdjęć.

Tapeta na klatce schodowej

Dekorowanie ścian klatki schodowej tapetami może przekształcić czysto funkcjonalną klatkę schodową w taką, która odzwierciedla osobowość i charakter mieszkańców domu. Tapeta to bardzo szybki i stosunkowo tani sposób na odświeżenie klatki schodowej.

Oświetlenie led na schodach - funkcjonalność i nowoczesny design.

Wybierz odpowiednią balustradę.

Wybór balustrady jest okazją do udekorowania schodów i wzmocnienia stylu, który chcemy nadać swojemu domowi. Drewno ma szeroką gamę odcieni, które zapewniają ciepło i ciekawą teksturę. Szkło pozwala zmaksymalizować przepływ światła i powiększyć wizualnie przestrzeń. Z kolei zastosowanie stali malowanej proszkowo pomoże uzyskać solidną konstrukcję, która doskonale sprawdzi się w nowoczesnych domach o charakterze industrialnym. Możesz również zastosować balustrady z blachy wycinanej laserowo. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii uzyskasz jedyną w swoim rodzaju klatkę schodową.

Zastąpienie drewnianych balustrad żelaznymi tralkami jest jednym z najczęstszych projektów przebudowy schodów. Nowoczesne balustrady wykonane ze stali pozwalają na odświeżenie wyglądu klatki schodowej bez konieczności budowania nowych schodów.

Wybierz schody na zamówienie.

Niestandardowe schody dają Ci możliwość stworzenia funkcjonalnego dzieła sztuki dla Twojego domu. Nie bój się mieszać materiałów, aby uzyskać zaskakujący i jedyny w swoim rodzaju projekt klatki schodowej. Przy wyborze producenta schodów, precyzja i doświadczenie są kluczowe, aby mieć pewność, że Twoje schody będą zarówno bezpieczne, jak i unikalne.

Zaprojektuj niesamowite schody z Ske Design.

Od wielu lat Ske Design projektuje, produkuje i instaluje schody zarówno w budynkach komercyjnych, jak i prywatnych. Posiadamy szeroką gamę projektów schodów, które mogą być dostosowane do istniejącego projektu architektonicznego lub zostać zamontowane w nowo projektowanych nieruchomościach.

Jeżeli zastanawiasz się jakie schody wybrać do swojego domu to koniecznie skontaktuj się z Ske Design!


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!