artykuł
czerwiec 14, 2021

Loft we wnętrzu

Charakterystyczne elementy stylu loftowego.

Loft to nowoczesny, młody styl wnętrzarski. Styl ten przesiąknięty jest cechami pomieszczeń przemysłowych i miejskim romantyzmem. Wnętrza w stylu loftowym przepełnione są światłem i duchem wolności; charakteryzują się otwartymi przestrzeniami i bogactwem elementów industrialnych (ogromne okna, wysokie sufity, otwarte belki i rury, niewykończone ściany z cegły i betonu).

"Loft" dosłownie tłumaczy się jako poddasze, strych. Wnętrza w stylu loftowym pojawiły się w wyniku przebudowy starych pomieszczeń przemysłowych, warsztatów i pracowni na pomieszczenia mieszkalne. Styl ten narodził się w USA w latach 40. XX wieku. Preferowany jest przez ludzi kreatywnych, którzy lubią swobodę i nie lubią zwykłych wnętrz.

Loft to duże pomieszczenie o otwartej przestrzeni, wypełnione naturalnym światłem. Wnętrza loftowe mają wysokie sufity i minimalną ilość ścianek działowych.

surowa cegła - nieodłączny element stylu loftowego

Harmonijne połączenie technik architektonicznych i rozwiązań dekoracyjnych to główna idea stylu loftowego. Wnętrze to łączy w sobie elementy industrialnej brutalności (ceglane ściany, łuszczące się malowane elementy, zniszczony metal) z wyposażeniem HI-TECH, praktycznymi systemami oświetleniowymi, chromowanymi elementami, nietypowymi meblami i lustrami w ramach.

Ściany i podłoga we wnętrzu loftu powinny wyglądać tak, jakby wczoraj zdemontowano z nich maszyny. Niejednorodne powierzchnie, chropowate faktury, wystające struktury to podstawa ścian i sufitów we wnętrzu loftowym. Beton to typowy materiał z którego wykonane są podłogi, ale aby stworzyć ciepło, komfort i praktyczność, używa się również postarzanego parkietu lub płytek ceramicznych.

panoramiczne okna charakterystyczne dla stylu industrialnego

Okna są duże, panoramiczne prawie na całą ścianę, nieobciążone zasłonami i firanami oraz innymi dekoracjami tekstylnymi. Kolor ram to głównie postarzane drewno, ciemny brąz lub czerń.

Wysokie sufity są integralną częścią stylu loftowego. Im więcej światła i przestrzeni będzie w tym pomieszczeniu, tym lepiej. Sufit zazwyczaj wykonany jest z niewykończonego betonu, na którym widoczne są elementy konstrukcyjne.

Charakterystyczne jest zastosowanie różnorodnych źródeł oświetlenia, które oprócz głównej funkcji, odgrywają rolę elementu dekoracyjnego. Często stosowane są żyrandole z metalową ramą, lampy wiszące, lampy podłogowe w stylu przemysłowym. Przy wyborze sprzętu oświetleniowego należy kierować się materiałami, z których są wykonane. Doskonale sprawdzą się materiały takie jak metal, drewno, beton, szkło.

Urządzając wnętrze w stylu loftowym, warto zwrócić uwagę na plakaty reklamowe w stylu vintage, odważne graffiti, czarno-białe fotografie, obrazy, szyldy, oryginalne figurki, rzeźby i wazony. Odpowiednio dobrany wystrój sprawi, że przestrzeń stanie się holistyczna, wypełniona i żywa.

Styl loftowy charakteryzuje się otwartymi przestrzeniami i minimalną ilością ścianek działowych. Jednak ze względów funkcjonalnych konieczne jest wydzielenie łazienki, sypialni czy miejsca do pracy. W takim wypadku najlepiej wybrać ścianki metalowo-szklane. Wąskie profile i różne rodzaje szkła doskonale komponują się z surowym klimatem wnętrza w stylu loftowym. Zastosowanie szkła zamiast tradycyjnych ścianek z płyt gipsowych pozwala maksymalnie wykorzystać naturalne światło. Ponadto montaż ścianek działowych ze szkła i metalu trwa o wiele krócej niż budowa i wykończenie ścianek stawianych metodami tradycyjnymi. Ścianki w stylu przemysłowym doskonale komponują się z drzwiami wykonanymi z metalu i szkła.

ścianki działowe w stylu industrialnym

O ile dobór mebli i oświetlenia nie wymaga fachowej wiedzy technicznej, to zaprojektowanie i wykonanie ścianki działowej z metalu i szkła najlepiej zlecić profesjonalistom. Dzięki temu zyskamy pewność, że ścianka działowa będzie bezpieczna i wykonana zgodnie z normami budowlanymi, a jednocześnie spełni nasze oczekiwania pod kątem designu.

W Ske-design od wielu lat projektujemy i wykonujemy ścianki działowe oraz drzwi w stylu industrialnym. Doświadczenie zdobyte podczas realizacji projektów gwarantuje wysoką jakość wykonania i unikalny design.

Jeżeli zastanawiasz nad zamówieniem ścianki działowej w stylu industrialnym, to koniecznie skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Z przyjemnością odpowiemy na twoje pytania, przygotujemy projekt i wycenę.


Wszystkie posty z kategorii "Ścianki"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!