• Facebook
  • SKE Design
  • biuro@ske-design.pl
  • tel.600-182-677
artykuł
czerwiec 14, 2021

Loft we wnętrzu

Charakterystyczne elementy stylu loftowego.

Loft to nowoczesny, młody styl wnętrzarski. Styl ten przesiąknięty jest cechami pomieszczeń przemysłowych i miejskim romantyzmem. Wnętrza w stylu loftowym przepełnione są światłem i duchem wolności; charakteryzują się otwartymi przestrzeniami i bogactwem elementów industrialnych (ogromne okna, wysokie sufity, otwarte belki i rury, niewykończone ściany z cegły i betonu).

"Loft" dosłownie tłumaczy się jako poddasze, strych. Wnętrza w stylu loftowym pojawiły się w wyniku przebudowy starych pomieszczeń przemysłowych, warsztatów i pracowni na pomieszczenia mieszkalne. Styl ten narodził się w USA w latach 40. XX wieku. Preferowany jest przez ludzi kreatywnych, którzy lubią swobodę i nie lubią zwykłych wnętrz.

Loft to duże pomieszczenie o otwartej przestrzeni, wypełnione naturalnym światłem. Wnętrza loftowe mają wysokie sufity i minimalną ilość ścianek działowych.

surowa cegła - nieodłączny element stylu loftowego

Harmonijne połączenie technik architektonicznych i rozwiązań dekoracyjnych to główna idea stylu loftowego. Wnętrze to łączy w sobie elementy industrialnej brutalności (ceglane ściany, łuszczące się malowane elementy, zniszczony metal) z wyposażeniem HI-TECH, praktycznymi systemami oświetleniowymi, chromowanymi elementami, nietypowymi meblami i lustrami w ramach.

Ściany i podłoga we wnętrzu loftu powinny wyglądać tak, jakby wczoraj zdemontowano z nich maszyny. Niejednorodne powierzchnie, chropowate faktury, wystające struktury to podstawa ścian i sufitów we wnętrzu loftowym. Beton to typowy materiał z którego wykonane są podłogi, ale aby stworzyć ciepło, komfort i praktyczność, używa się również postarzanego parkietu lub płytek ceramicznych.

panoramiczne okna charakterystyczne dla stylu industrialnego

Okna są duże, panoramiczne prawie na całą ścianę, nieobciążone zasłonami i firanami oraz innymi dekoracjami tekstylnymi. Kolor ram to głównie postarzane drewno, ciemny brąz lub czerń.

Wysokie sufity są integralną częścią stylu loftowego. Im więcej światła i przestrzeni będzie w tym pomieszczeniu, tym lepiej. Sufit zazwyczaj wykonany jest z niewykończonego betonu, na którym widoczne są elementy konstrukcyjne.

Charakterystyczne jest zastosowanie różnorodnych źródeł oświetlenia, które oprócz głównej funkcji, odgrywają rolę elementu dekoracyjnego. Często stosowane są żyrandole z metalową ramą, lampy wiszące, lampy podłogowe w stylu przemysłowym. Przy wyborze sprzętu oświetleniowego należy kierować się materiałami, z których są wykonane. Doskonale sprawdzą się materiały takie jak metal, drewno, beton, szkło.

Urządzając wnętrze w stylu loftowym, warto zwrócić uwagę na plakaty reklamowe w stylu vintage, odważne graffiti, czarno-białe fotografie, obrazy, szyldy, oryginalne figurki, rzeźby i wazony. Odpowiednio dobrany wystrój sprawi, że przestrzeń stanie się holistyczna, wypełniona i żywa.

Styl loftowy charakteryzuje się otwartymi przestrzeniami i minimalną ilością ścianek działowych. Jednak ze względów funkcjonalnych konieczne jest wydzielenie łazienki, sypialni czy miejsca do pracy. W takim wypadku najlepiej wybrać ścianki metalowo-szklane. Wąskie profile i różne rodzaje szkła doskonale komponują się z surowym klimatem wnętrza w stylu loftowym. Zastosowanie szkła zamiast tradycyjnych ścianek z płyt gipsowych pozwala maksymalnie wykorzystać naturalne światło. Ponadto montaż ścianek działowych ze szkła i metalu trwa o wiele krócej niż budowa i wykończenie ścianek stawianych metodami tradycyjnymi. Ścianki w stylu przemysłowym doskonale komponują się z drzwiami wykonanymi z metalu i szkła.

ścianki działowe w stylu industrialnym

O ile dobór mebli i oświetlenia nie wymaga fachowej wiedzy technicznej, to zaprojektowanie i wykonanie ścianki działowej z metalu i szkła najlepiej zlecić profesjonalistom. Dzięki temu zyskamy pewność, że ścianka działowa będzie bezpieczna i wykonana zgodnie z normami budowlanymi, a jednocześnie spełni nasze oczekiwania pod kątem designu.

W Ske-design od wielu lat projektujemy i wykonujemy ścianki działowe oraz drzwi w stylu industrialnym. Doświadczenie zdobyte podczas realizacji projektów gwarantuje wysoką jakość wykonania i unikalny design.

Jeżeli zastanawiasz nad zamówieniem ścianki działowej w stylu industrialnym, to koniecznie skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Z przyjemnością odpowiemy na twoje pytania, przygotujemy projekt i wycenę.


Wszystkie posty z kategorii "Ścianki"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!