artykuł
wrzesień 18, 2020

Loft

Loft to wspaniałe miejsce do zamieszkania, jednak otwarta powierzchnia wymaga niekonwencjonalnych sposobów, aby stworzyć powierzchnie prywatne takie jak łazienka czy sypialnia.

Styl loftowy kojarzy się z mieszkaniem, które powstało z adaptacji budynku komercyjnego lub przemysłowego.

Tradycyjnie, lofty mają wysokie sufity i cechy przemysłowe, takie jak odsłonięte kanały wentylacyjne, rury, ściany z cegły, oraz oczywiście otwarty plan piętra bez ścian działowych. Wiele loftów ma dodatkowe zalety, takie jak wysokie okna przemysłowe czy wyjątkowe lokalizacje.

Wyraź siebie

Jednak prawdziwą zaletą posiadania mieszkania na poddaszu jest to, że jest ono pustym płótnem, które można wykorzystać do pełnego wyrażenia swojego stylu, ale zagospodarowanie otwartej przestrzeni z zachowaniem loftowego charakteru może okazać się trudnym zadaniem.

Modern interior with chairs
Photo by Maros Fecik / Unsplash

Definiowanie przestrzeni

Powierzchnia loftu wspaniale prezentuje się jako otwarta przestrzeń, jednak koniecznością jest wydzielenie przestrzeni prywatnych takich jak łazienka czy sypialnia. Do tego celu najlepiej nadają się ścianki metalowo-szklane. Takie rozwiązanie gwarantuje utrzymanie loftowego klimatu, zapewnia przepływ światła i spełnia funkcję podziału przestrzeni. Ścianki metalowo-szklane z drzwiami przesuwnymi doskonale sprawdzą się, gdy zechcesz wydzielić sypialnię dla siebie czy miejsce do spania dla gości. Przesuwne drzwi do łazienki pomogą zaoszczędzić miejsce i ułatwią projektowanie, dzięki czemu maksymalnie wykorzystasz przestrzeń swojego mieszkania.

przesuwne drzwi

Meble loftowe

Aby podkreślić loftowy charakter mieszkania, warto pomyśleć o meblach w stylu przemysłowym. Powierzchnia do przechowywania niekoniecznie musi składać się z zamkniętych szafek. Doskonałym rozwiązaniem będą regały wykonane z metalu i drewna. Zaprojektowane na zamówienie regały loftowe doskonale wkomponują się we wnętrze i stworzą designerski, a zarazem funkcjonalny element mieszkania. Również stoły kawowe czy kuchenne wykonane z metalu i szkła wspaniale podkreślą przemysłowy styl Twojego mieszkania.

Indywidualny charakter

Meble wykonane na zamówienie, ściany ze szkła i metalu na wymiar, drzwi przesuwne według własnego projektu to elementy, które podkreślą walory Twojej nieruchomości, wyrażą Twój styl i zainspirują do działania, dając przy tym dużo radości w życiu codziennym.

Wybierz profesjonalistów

W Ske Design zajmujemy się projektowaniem i produkcją ścianek loftowych, drzwi przesuwnych i harmonijkowych. Z przyjemnością doradzimy rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb oraz zaproponujemy materiały, które najlepiej sprawdzą się w Twoim wnętrzu.

Jeżeli szukasz inspiracji, porady czy sprawdzonego wykonawcy zadzwoń pod nr 600-182-677 i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji telefonicznej lub umów się na spotkanie, aby omówić szczegóły Twojego projektu.


Wszystkie posty z kategorii "Ścianki"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!