artykuł
październik 17, 2022

Inspirujące klatki schodowe.

Zainspiruj się tymi modnymi projektami klatek schodowych!

Schody to jeden z najbardziej funkcjonalnych elementów w domu wielopiętrowym, który pomaga Ci dotrzeć z jednego poziomu na drugi, lecz są one również czymś więcej!

Dobrze zaprojektowane schody mogą być najważniejszą częścią wystroju.

Mogą komponować się z motywem projektu lub wysuwać się na pierwszy plan. Jeśli chodzi o poręcze, balustrady i stopnie, to możliwości projektowe są praktycznie nieograniczone.

Dobrze jest być praktycznym, ale odrobina innowacyjności i kreatywnego myślenia może przekształcić Twoje zwykłe schody w obiekt przyciągający uwagę.

Poniżej przedstawiamy nowoczesne, klasyczne i tradycyjne pomysły na schody, które są o jeden stopień wyżej.

Skandynawski styl - niesamowite schody!

Styl skandynawski to przede wszystkim nowoczesna wrażliwość, wykorzystująca dużo jasnego drewna i metalu.

Widoczna rama, drewniane stopnie pływających prostych schodów są wspierane przez jedną, centralną, metalową belkę nośną.

W przypadku schodów pływających często całkowicie rezygnuje się z poręczy.

Jeśli masz obawy podczas chodzenia po schodach bez wsparcia, zawsze możesz dodać szklaną lub metalową poręcz!

Schody w stylu przemysłowym.

Wystrój przemysłowy to przede wszystkim czyste linie, surowe elementy konstrukcyjne i prosta funkcjonalność, bez jakichkolwiek ozdób.

Tutaj metalowy płaskownik tworzy bezpieczną balustradę, która jest równie stylowa, co funkcjonalna.

Lekka i nowoczesna klatka schodowa

Drewniane stopnie z lekkim występem tworzą biegi tej lekkiej i przestronnej klatki schodowej, a proste czarne poręcze kontynuują ten temat. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewniają poziome stalowe poręcze. Piony są pomalowane na czarno. Lekkie i nowoczesne!

Rzeźbiarski styl - klasyczne schody

W tej uroczej klatce schodowej drewniane poręcze przybierają rzeźbiarską formę i kierują wzrok ku górze. Zakrzywione balustrady po po obu stronach schodów formują bieg schodów, podczas gdy prosta metalowa poręcz daje dodatkowe wsparcie, jeśli tego potrzebujesz.

Schody bez poręczy

Oto klatka schodowa, której mieszkańcy zdecydowali się całkowicie zrezygnować z poręczy! Jeden koniec drewnianych stopni jest wysunięty ze ściany, podczas gdy drugi swobodnie zawieszony. Należy pamiętać, że nie jest to bezpieczna opcja dla domów, w których mieszkają osoby starsze lub małe dzieci!

Klasyczny detal

Niezwykle szczegółowe balustrady z kutego żelaza dodają majestatu i stylu każdej klatce schodowej. W tym przypadku balustrada jest dziełem sztuki sama w sobie, co sprawia, że wszelkie dodatkowe elementy są zbędne! Zamaszyste marmurowe schody wyróżniają się wyszukanymi łukami i splotami na poręczach, które stanowią idealną dekorację dla ozdobnych tapet i mebli z epoki.

Prosta i elegancka klatka schodowa

Uderzająco prosta, pojedyncza metalowa poręcz przyciąga uwagę swoim eleganckim, minimalistycznym wyglądem. Jeśli potrzebne jest większe bezpieczeństwo, między poręczą a schodami można zainstalować poziome linki stalowe lub szkło; jednak nawet pojedyncza poręcz wystarczy, by zapewnić potrzebne wsparcie.

Poręcze linowe

Poręcze linowe zapewniają elegancki, minimalistyczny wygląd tej nowoczesnej klatki schodowej. Pionowe, białe balustrady biegną od parteru do wyższego piętra, dzięki czemu dodatkowe zabezpieczenia czy poręcze są całkowicie zbędne.

Podsumowanie

Jeśli mają Państwo małe dzieci w swoim domu, ich bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miejscu w Państwa rozważaniach projektowych. Dzieci uwielbiają zjeżdżać po poręczach schodów, co nie zawsze jest najlepszym pomysłem, gdy są małe! Pamiętaj, że pionowe balustrady uniemożliwią im wspinanie się, podczas gdy niesforne maluchy mogą z łatwością wdrapywać się po poziomych elementach barierek!

Wybór materiału zależy od tego, jaki jest twój styl.

Szkło i proste, metalowe schody dobrze wyglądają w nowoczesnym wystroju. Drewniane poręcze dobrze komponują się z klasycznym wystrojem, a kute żelazo lub bardzo ozdobne drewniane projekty będą pasować do tradycyjnego, zabytkowego wystroju.

Spodobały Ci się nasze pomysły i chcesz je zastosować w swoim domu?

Z Ske Design, stworzenie wymarzonego domu jest bardzo proste. Skontaktuj się z nami i sprawdź, w jakie schody najlepiej spełnią Twoje oczekiwania!


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!