artykuł
kwiecień 12, 2021

Balustrady metalowe

Typy balustrad wykonanych ze stali.

Głównym celem balustrady jest ochrona ludzi przed upadkiem ze schodów. W przypadku schodów o dużym natężeniu ruchu pieszych, wytrzymałość materiału użytego do wykonania balustrady ma kluczowe znaczenie.

Metalowe balustrady produkowane i montowane przez Ske Design zapewniają bezpieczeństwo niezależnie od otoczenia.

Balustrady stalowe

Balustrady stalowe są odporne na wyginanie i uszkodzenia mechaniczne. Metalowe słupki mogą wytrzymać uderzenia i ogromną siłę, co zapewnia praktyczne rozwiązanie przy jednoczesnym zachowaniu ogólnej estetyki projektu.

Przy wyborze balustrady do nowego budynku lub domu należy wziąć pod uwagę wiele aspektów, takich jak materiał, kolor, wykończenie, mocowania, długość, wysokość itp.

Pierwszą rzeczą, o której będą Państwo musieli zdecydować jest typ balustrady.

Trendy w balustradach zmieniają się z biegiem czasu i są bezpośrednio związane z wybranym stylem architektonicznym, dlatego też wybór odpowiedniego typu balustrady zależy od stylu i lokalizacji budynku.

Balustrady metalowo-szklane

Nowoczesny budynek, taki jak np. wysoki apartamentowiec, będzie wymagał nowoczesnej balustrady. W tym wypadku architekci zazwyczaj wybierają systemy balustrad stalowych lub szklanych.

Balustrady stalowe i kute

W przypadku renowacji tradycyjnej willi lub domu zazwyczaj najlepszym wyborem są balustrady stalowe lub kute dopasowane stylistycznie do detali budynku. Nie zaleca się montażu nowoczesnych typów balustrad, takich jak system balustrad szklanych w klasycznych budynkach, gdyż takie rozwiązanie nie będzie pasowało do tradycyjnej bryły budynku.

Balustrady wycinane laserowo

Pierwszym etapem jest przygotowanie wzoru balustrady. Następnie przy użyciu lasera wypala się wzór na odpowiedniej grubości arkuszu blachy stalowej. Po zabezpieczeniu powierzchni poprzez malowanie, balustrada jest gotowa do montażu.

Balustrady wycinane laserowo to praktyczne i uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w przypadku budynków tradycyjnych, jak i nowoczesnych.

Uzyskaj bezpłatną wycenę już dziś!

W połączeniu z odpowiednio wykonanymi schodami stalowa balustrada wykonana wg indywidualnego projektu sprawi, że Twój dom lub firma staną się bezpieczniejsze i bardziej atrakcyjne.

Z przyjemnością doradzimy i przygotujemy projekt balustrady. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo!