• Facebook
  • SKE Design
  • biuro@ske-design.pl
  • tel.600-182-677
artykuł
grudzień 4, 2020

Styl industrialny w Twoim nowym domu

Dowiedz się z czego wynika popularność stylu industrialnego i jakie są jego główne cechy.

Styl przemysłowy w architekturze rozpoczął się wraz z rewolucją przemysłową w XIX wieku. Mimo faktu, że większość fabryk i budynków przemysłowych nie przetrwała do dzisiejszych czasów, styl przemysłowy nadal jest powszechnym trendem w projektowaniu mieszkań.

styl industrialny we wnętrzu

Zainteresowanie wzornictwem przemysłowym, które buduje się od kilkunastu lat, wynika z trzech podstawowych czynników.

Recesja a styl przemysłowy

Gdy w USA nadeszła recesja, ludzie odwrócili się od ponadprzeciętnych, ciężkich dekoracji i zwrócili się w stronę prostych materiałów i czystych linii. Po części dlatego, że wszystko, od materiałów po pracę, było drogie, a ludzie chcieli wydawać mniej.

Styl przemysłowy bez granic

W tym samym czasie pojawiło się zainteresowanie życiem w mieście, co oznaczało, że konsumenci byli zainteresowani miejskim klimatem w swoich domach, nawet jeśli mieszkali na peryferiach.

Ucieczka od technologii

Trzecim czynnikiem było coraz częstsze wykorzystywanie technologii, co sprawiło, że wielu ludzi szukało czegoś autentycznego i naturalnego, co kontrastowałoby z technologią, której używali na co dzień.

oświetlenie w stylu industrialnym

Cechy stylu industrialnego

Wśród cech przemysłowych, które projektanci umieszczają w domach jednorodzinnych, a także w mieszkaniach i apartamentach, znajdują się betonowe podłogi, podłogi z twardego drewna, odsłonięte ściany z cegły, widoczne kanały wentylacyjne.

Żelazne schody, żelazne oprawy oświetleniowe i okucia metalowe w szafach i drzwiach, szczególnie z matowym czarnym lub niepolerowanym wykończeniem, mogą wzbogacić pomieszczenie w stylu przemysłowym.

Metal najlepiej sprawdza się w połączeniu z bardziej miękkimi elementami, takimi jak aksamitne poduszki czy pluszowe dywany.

Kluczowe cechy w projektowaniu przemysłowym to pozostawienie materiałów niedokończonych i odsłonięcie konstrukcji. Na przykład, eksponowanie belek poprzecznych, które podtrzymują dach czy podkreślenie cech naturalnego drewna.

styl industrialny - połączenie przeszłości i przyszłości

Kontrast we wnętrzu industrialnym

Umieszczenie drewna obok metalu, podobnie jak połączenie skóry i tekstyliów z twardymi powierzchniami ociepla wnętrze. Jeszcze prostszym sposobem na dodanie szyku przemysłowego jest wybranie akcesoriów wykonanych z olejowanego brązu, matowej czerni lub stali nierdzewnej.

Przyszłość stylu przemysłowego

Chociaż nie w każdej lokalizacji znajdują się budynki wcześniej wykorzystywane do celów przemysłowych, które mogą być ponownie wykorzystane do celów mieszkaniowych, to styl industrialny można odnaleźć niemal wszędzie i wszystko wskazuje na to, że styl industrialny będzie głównym trendem na najbliższe lata.


Wszystkie posty z kategorii "Meble"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!