artykuł
grudzień 4, 2020

Styl industrialny w Twoim nowym domu

Dowiedz się z czego wynika popularność stylu industrialnego i jakie są jego główne cechy.

Styl przemysłowy w architekturze rozpoczął się wraz z rewolucją przemysłową w XIX wieku. Mimo faktu, że większość fabryk i budynków przemysłowych nie przetrwała do dzisiejszych czasów, styl przemysłowy nadal jest powszechnym trendem w projektowaniu mieszkań.

styl industrialny we wnętrzu

Zainteresowanie wzornictwem przemysłowym, które buduje się od kilkunastu lat, wynika z trzech podstawowych czynników.

Recesja a styl przemysłowy

Gdy w USA nadeszła recesja, ludzie odwrócili się od ponadprzeciętnych, ciężkich dekoracji i zwrócili się w stronę prostych materiałów i czystych linii. Po części dlatego, że wszystko, od materiałów po pracę, było drogie, a ludzie chcieli wydawać mniej.

Styl przemysłowy bez granic

W tym samym czasie pojawiło się zainteresowanie życiem w mieście, co oznaczało, że konsumenci byli zainteresowani miejskim klimatem w swoich domach, nawet jeśli mieszkali na peryferiach.

Ucieczka od technologii

Trzecim czynnikiem było coraz częstsze wykorzystywanie technologii, co sprawiło, że wielu ludzi szukało czegoś autentycznego i naturalnego, co kontrastowałoby z technologią, której używali na co dzień.

oświetlenie w stylu industrialnym

Cechy stylu industrialnego

Wśród cech przemysłowych, które projektanci umieszczają w domach jednorodzinnych, a także w mieszkaniach i apartamentach, znajdują się betonowe podłogi, podłogi z twardego drewna, odsłonięte ściany z cegły, widoczne kanały wentylacyjne.

Żelazne schody, żelazne oprawy oświetleniowe i okucia metalowe w szafach i drzwiach, szczególnie z matowym czarnym lub niepolerowanym wykończeniem, mogą wzbogacić pomieszczenie w stylu przemysłowym.

Metal najlepiej sprawdza się w połączeniu z bardziej miękkimi elementami, takimi jak aksamitne poduszki czy pluszowe dywany.

Kluczowe cechy w projektowaniu przemysłowym to pozostawienie materiałów niedokończonych i odsłonięcie konstrukcji. Na przykład, eksponowanie belek poprzecznych, które podtrzymują dach czy podkreślenie cech naturalnego drewna.

styl industrialny - połączenie przeszłości i przyszłości

Kontrast we wnętrzu industrialnym

Umieszczenie drewna obok metalu, podobnie jak połączenie skóry i tekstyliów z twardymi powierzchniami ociepla wnętrze. Jeszcze prostszym sposobem na dodanie szyku przemysłowego jest wybranie akcesoriów wykonanych z olejowanego brązu, matowej czerni lub stali nierdzewnej.

Przyszłość stylu przemysłowego

Chociaż nie w każdej lokalizacji znajdują się budynki wcześniej wykorzystywane do celów przemysłowych, które mogą być ponownie wykorzystane do celów mieszkaniowych, to styl industrialny można odnaleźć niemal wszędzie i wszystko wskazuje na to, że styl industrialny będzie głównym trendem na najbliższe lata.


Wszystkie posty z kategorii "Meble"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!