artykuł
październik 26, 2020

Schody metalowo-drewniane.

Styl, trwałość i bezpieczeństwo do każdego wnętrza.

Antresola - zyskaj przestrzeń

Antresola to fantastyczny sposób na zwiększenie powierzchni użytkowej, szczególnie w kompaktowym mieszkaniu lub nieruchomości, w której przestrzeń jest na wagę złota.

Zbudowanie antresoli jest najłatwiejszym sposobem na to, aby niewielka przestrzeń wydawała się dużo bardziej przestronna. Jest to również jeden ze sposobów na zwiększenie wartości rynkowej nieruchomości.

Antresola doskonale sprawdzi się jako sypialnia. Może być również wykorzystana jako domowe biuro lub biblioteka. W takim przypadku wysokość pomieszczenia powinna wynosić 4,4 metra lub więcej.

Jeżeli pomieszczenie jest niższe, to możemy wykorzystać antresolę jako miejsce do przechowywania. W ten sposób możemy zrezygnować z szaf na parterze i uzyskać dodatkową przestrzeń.

Schody metalowo-drewniane

Wejście na antresolę może być tak samo funkcjonalne, jak i dekoracyjne. Jeżeli mieszkanie utrzymane jest w stylu minimalistycznym, to najlepszym rozwiązaniem będą schody wykonane z metalu. W dzisiejszych czasach metal to nie tylko materiał konstrukcyjny. Doskonale sprawdzi się również jako balustrada, a nawet stopnie.

Możemy zdecydować się na proste, surowe ale bardzo funkcjonalne schody w stylu przemysłowym. Z kolei dodanie drewnianych stopni do stalowej konstrukcji spowoduje, że zachowamy lekkość schodów przy jednoczesnym ociepleniu wnętrza.

Jeżeli decydujemy się na drewniane stopnie, to powinniśmy wybrać drewno charakteryzujące się wysoką twardością np. jesion, dąb czy buk. Możemy również wybrać drewno egzotyczne takie jak mahoń, jesion skandynawski, wenge czy zebrano.

Nie bez znaczenia jest właściwa wilgotność drewna, które zostanie użyte jako stopnie do schodów metalowych. Jeżeli wilgotność drewna jest wyższa niż 8% to istnieje ryzyko, że drewno będzie się kurczyło i pękało.

O ile konstrukcja schodów wykonanych ze stali nierdzewnej nie wymaga zabezpieczenia, to w przypadku drewna konieczne jest zabezpieczenie stopni przy użyciu odpowiedniego lakier lub oleju o wysokiej odporności na ścieranie.

W zależności od układu pomieszczenia możemy wybrać schody spiralne, proste lub zabiegowe. Schody spiralne zajmują najmniej miejsca, jednak nie należą do najbardziej komfortowych. Jeżeli układ pomieszczenia na to pozwala, lepiej wybrać schody zabiegowe lub proste.

Kwestia designu i komfortu użytkowania to oczywiście bardzo ważny aspekt budowy schodów, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo. Aby schody były bezpieczne, powinny spełniać wszelkie normy budowlane, a ich wykonanie należy powierzyć profesjonalistom.

Bezpieczne schody metalowo-drewniane

W Ske Design mamy duże doświadczenie w projektowaniu schodów metalowo-drewnianych. Jeżeli zatem szukasz wykonawcy, który zaprojektuje i wykona schody  do Twojej nieruchomości, to koniecznie skontaktuj się z Ske Design.


Wszystkie posty z kategorii "Schody"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!