artykuł
sierpień 7, 2020

Nowoczesne ogrodzenie - co wybrać?

Ogrodzenie to nie tylko zabezpieczenie przed intruzem. To również część design'u. Wraz z budynkiem i ogrodem, ogrodzenie stanowi całość projektu architektonicznego i determinują zewnętrzny styl nieruchomości.

Wybór ogrodzenia, które dobrze wygląda i pasuje do okolicy, jest ważnym aspektem zarówno dla klientów prywatnych, jak i komercyjnych.

Ogrodzenie wokół firmy lub przydomowego ogrodu buduje pierwsze wrażenie nieruchomości w oczach twoich Gości.

Ogrodzenie powinno być uzupełnieniem stylu architektonicznego Twojego domu. Rustykalne domki i domy kryte strzechą pasują raczej do bardziej naturalnych kształtów niż do prostych, sztywnych linii nowoczesnych ogrodzeń.

White picket fence with lilacs and blue house
Photo by Aubrey Rose Odom / Unsplash

Z kolei nowoczesny minimalistyczny budynek nie będzie się komponował z drewnianym płotem w wiejskim stylu.

Ogrodzenia z metalu

W przypadku minimalistycznych, współczesnych stylów architektonicznych doskonale sprawdzają się ogrodzenia wykonane z poziomo ułożonych paneli.

Jeżeli liczy się dla Ciebie prywatność, to pomyśl o ogrodzeniu z niewielką lub bez szczeliny pomiędzy panelami, lub zdecyduj się na szersze panele.

Gdy mieszkasz w spokojnej i cichej okolicy, możesz wziąć pod uwagę bardziej otwarte ogrodzenie, które wizualnie powiększy Twój ogród.

Pamiętaj jednak, że ogrodzenie powinno przede wszystkim być funkcjonalne. Jeżeli masz zwierzęta domowe i mieszkasz przy ruchliwej ulicy, pomyśl o bezpieczeństwie swojego pupila.

Jeżeli w Twojej okolicy zdarzają się włamania, wybierz wyższe ogrodzenie, przez które będzie widać Twój dom z ulicy. Mniej zabudowany płot odstraszy złodzieja, który nie będzie chciał ryzykować wykrycia przez przechodniów lub sąsiadów.


Podczas wyboru ogrodzenia warto wziąć pod uwagę również warunki atmosferyczne. Jeżeli mieszkasz wietrznej okolicy, zwróć uwagę na wiatroszczelne i bardziej wytrzymałe typy metalowych ogrodzeń, które zapewnią osłonę i przed wiatrem i będą odpowiednio wytrzymałe.

W SKE Design projektujemy i montujemy niestandardowe, jedyne w swoim rodzaju ogrodzenia, które odróżnią Twój dom od innych, więc jeśli planujesz zamówić ogrodzenie do swojej nieruchomości, koniecznie sprawdź naszą ofertę.

Bez względu na styl, jaki preferujesz, możemy Ci pomóc. Aby uzyskać bezpłatną, niezobowiązującą wycenę zadzwoń pod numer 600-182-677 lub wyślij e-mail na adres biuro@ske-design.pl.


Wszystkie posty z kategorii "Ogrodzenia"

Zamów bezpłatną konsultację:

Aby wysłać wiadomość proszę zaznaczyć pole "Nie jestem robotem"

Administratorem Państwa danych osobowych ujawnionych w powyższym formularzu kontaktowym jest SK-Engineering Sławomir Kucharski z siedzibą przy al. Powstańców Wlkp 76B/4 70-110 Szczecin. Dane osobowe ujawnione w niniejszym formularzu będą przetwarzane w celu obsługi przesłanego zapytania na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora tj. art. 6 ust. 1 lit. f RODO*, polegającego na dbaniu o jakość swoich usług i komunikację. Przysługuje Państwu żądanie dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Ponadto przysługuje Państwu wniesienie sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego- Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania Państwa danych osobowych znaleźć możecie w zakładce dotyczącej RODO.


SKE Design
Autor
SKE Design

Projektujemy i wykonujemy ścianki metalowo-szklane, drzwi przesuwne, schody stalowe, zadaszenia, meble industrialne, ogrodzenia i balustrady. Indywidualny projekt i wysoka jakość!